Bu Araba Bu Para Eder Mi ??

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumları okudumda bu konu hakkında 2 kısı kıayı savunmus bırısı kıa sahıbı dıgerı ısı kıa almaya nıyetlenmıs kısı eger darkmoon arkadsım kıa almaya nıyetlenmesı emınım %100 emınım kıayı bu kadar savunmaz veya MadeN arkadasım kıa sahıbı olmadan once bu konu acılsa ondanda emınım kıa yı bu kadar savunmaz bıraz fanatıkcılıge kacmıs sızınkı benım gozlemledıgım bu dogru veya yanlıs

kardeşim yaşı yorumla doğru orantılıyorum..

velhasıl, bak bu linki kontrol et ben kia almayı aklımın ucundan dahi geçirmezken yaptığım yorumlar.. o zamanlar vectra cdx'im vardı..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=72023&highlight=anketim

baştan sona bir oku..

burda marka fanatizmi falan yaptığımız yok ama kia birşeyleri değiştiriyor gerçekten.. benim tek amacım buna dikkat çekmek.. Tr'de dizel araca 5 yıl garanti sunuyor.. motor gamı çok geniş 1.6 atmosferikten 140hp alabiliyor..

ben size söyleyim 2012 'de kia, 1994'de opel ne yaşamışsa onu yaşayacak..

dipnot: marka fanatizmi yapacağım tek araç opel'dir.. ama opel'inde doğru aracı.. ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç fiyatları bence aşırı derecede şişmiş durumda ve verdiğimiz parayı hak etmiyorlar.
bu yoruma katılmamak elde değil.
bi dönem, artık fiyatları tüketici belirliyor o yğzden maliyetleri aşağıda tutmamız lazım geyikleriyle gidiyolardı, şimdi nolduysa istedikleri fiyattan geçiriyolar. otomotivin ilk yıllarındaki haline dönüyor sanki. Başka konularda da vardı, kırmızı astra j arayıp da 6 ay sonra gelir beyaz verelim denenler, beyaz isteyip elde kırmızı var bunu verelim denenler. Aynı o dönemlerin öyküsü üretidci ne verirse tüketici onu almak zorunda kalmış.

gelelim kia meselesine :D

opel yapıyo, ford yapıyo da kia ya da hyundai niye yapamasın arkadaş. adamları merdiven altı firmalarla kıyaslamayın, devasa şirketler bunlar. Sadece binek otomobil de değil, kia yı bilmiyorum ama hyundai gemiden ağır iş makinasına kadar binbir alanda çalışan bi dünya devi. yıllık cirolarının telaffuzu bile zor.
artık kalmadı o araba yaparsa alman yapar günleri, hala eski tüketici güveninden istifade edip bomboş vw leri, boyalı opelleri :rolleyes: dünya paraya satıyolar ama ne kadar devam edecek?

Rus bile spor araç yapmış. Bu kadar zamandır yabancı sermayeye araba ürettirip de dandik de olsa bi yerli malı aracımız olmadığına yanmamız lazım. (şamili saymazsak tabi :D )

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar KIA'yı Chery ve Tata ile bir tutunca kızdınız ama bence bu Chery ve Tata'yı da çok hafife alıyorsunuz. Hatta merdiven altı firma sınıfına soktunuz.
Hatırlatayım isterseniz;
Tata Jaguar'ı satın aldı ve İngiliz devi Jaguar artık bir Hindistan markası.
Çinli Geely İsveç çeliği ve güvenliği ile simgeleşen Volvo'yu satın aldı.
Çinli Chery araçlarına 7 yıl garanti verecek kadar güveniyor. Niche C-NCAP de 5 yıldız almış. Henüz Euro NCAP düzeyinde değil ama kendini geliştiriyor.
Chery Alfa Romeo ve Chrysler için araç, Fiat Linea için motor üretiyor. Yıllık 1 milyon araç üretme kapasitesi olan bir fabrikaları ve Chery adı altında 300.000 den fazla yıllık otomobil satışları var.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar KIA'yı Chery ve Tata ile bir tutunca kızdınız ama bence bu Chery ve Tata'yı da çok hafife alıyorsunuz. Hatta merdiven altı firma sınıfına soktunuz.
Hatırlatayım isterseniz;
Çinli Chery araçlarına 7 yıl garanti verecek kadar güveniyor. Niche C-NCAP de 5 yıldız almış. Henüz Euro NCAP düzeyinde değil ama kendini geliştiriyor.
Chery Alfa Romeo ve Chrysler için araç, Fiat Linea için motor üretiyor. Yıllık 1 milyon araç üretme kapasitesi olan bir fabrikaları ve Chery adı altında 300.000 den fazla yıllık otomobil satışları var.

ya abi sen nerden nereye saracağını şaşırdın..

bak biz güzel araç yapsın Cherry markasınında marka değerinden söz ederiz.. Tata'dan da..

burda konu venga.. alınır mı? alınmaz mı?

20.000'e palio alınıyorsa 40.000'e venga bedava..

hadi yapsınlar 1.3 CDTI - 1258cc araçları opel'de 1598cc 128hp dizel.. ilk ben almıyormuyum hep beraber görelim ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatırlatayım isterseniz;

Tatayla chery ye merdiven altı kim dedi :confused:

İbrahim çeşit çeşit kia modelleri paylaşıyor hepsine yorum getiriyoruz, çoğunu beğeniyoruz ki koreliler bu işi çözdü diyoruz. Aynı şekilde beğendiğimiz tatalar ve cheryler de görünce onları da överiz.

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu anladık arkadaşım, sen bu araç bu parayı eder diyorsun. Ben etmez diyorum. Bunun daha nesini konuşacağız, bitmedi mi bu konu.
Hala Tata, Chery ve Hyundai ile karşılaştırmayın diyenler var. Ona cevap yazıyorum.

Sorun nedir? Sen niye sardın bana?

ya abi sen nerden nereye saracağını şaşırdın..

bak biz güzel araç yapsın Cherry markasınında marka değerinden söz ederiz.. Tata'dan da..

burda konu venga.. alınır mı? alınmaz mı?

20.000'e palio alınıyorsa 40.000'e venga bedava..

hadi yapsınlar 1.3 CDTI - 1258cc araçları opel'de 1598cc 128hp dizel.. ilk ben almıyormuyum hep beraber görelim ;)

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"adamları merdiven altı firmalarla kıyaslamayın, devasa şirketler bunlar."
yazdığın için ben bunu, benim yaptığım kıyasalma için söylüyorsun diye düşündüm. Öyle değilse, OK.

Tatayla chery ye merdiven altı kim dedi :confused:

İbrahim çeşit çeşit kia modelleri paylaşıyor hepsine yorum getiriyoruz, çoğunu beğeniyoruz ki koreliler bu işi çözdü diyoruz. Aynı şekilde beğendiğimiz tatalar ve cheryler de görünce onları da överiz.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok öyle değil,
"opel olsa ford olsa neyse de kiaya bu para çok" temalı yorumlara istinaden dedim.

ben bu 2. kalite sayılan firmaların kendilerini geliştirip, 1. kalite sayılanların rahatını bozmalarından yanayım, adamların satış elemanları bile havaya girmiş artık, bayilerde kasılıp duruyolar arabayı bedava hediye edicekmiş gibi.... biraz silkelensinler..

turancalik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı fikirdeyim, hatta bence şu an hyundai buna çok yakın...

yok öyle değil,
"opel olsa ford olsa neyse de kiaya bu para çok" temalı yorumlara istinaden dedim.

ben bu 2. kalite sayılan firmaların kendilerini geliştirip, 1. kalite sayılanların rahatını bozmalarından yanayım, adamların satış elemanları bile havaya girmiş artık, bayilerde kasılıp duruyolar arabayı bedava hediye edicekmiş gibi.... biraz silkelensinler..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai fiyatıyla da silkeleyebiliyor. şekil şemal ve iç kaliteyi de düzeltti epeyce.
motoru zaten fena.