Bu araçlar nasıldır?

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugunlerde kafayı taktım aşağıda linlerini verdiğim araçlara bakıyorum. yani örnek olarak bu araçları verdim. Bizim aile geniş anne baba coluk cocuk dedıkmı, bi yerlere giderken arabada sıkış tepiş oluyoz.

benim öğrenmek istediğim bu araçlar hakkında bilgisi olan varmı?
artıları eksileri nelerdir?
aşağı yukarı yakıtları ne kadardır?
vergileri kaç liradır?
bunlar hususi mi yoksa ticari olarak mı kayıtlı?
ticariyse hususi yapabiliyor muyuz, masrafları ne kadar olur?

http://www.sahibinden.com/2005_mode...34245WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_chva

http://www.sahibinden.com/v_i_p_full_full-84WQQaXQQ17785157WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_chva

http://www.sahibinden.com/opel_vivaro_1_9_cdti_vip-59WQQaXQQ22031701WQQpXQQdisplayitem

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunlar araba değilki, adeta ev. Cumhur bu tür araçlar benim de hoşuma gidiyor ama bence evin ikinci arabası olarak kullanılmalı. Şehiriçi girişi ve köprü geçişi problem olabiliyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sakın merco alma 2. ellerı cok dusuk fıyata gıdıyor bızım arkdsta vaneo vardı satamadı bı ton zarar ettı... trnsporter bence guzel fakat sen aıle ıcın ıstıosun o paraya degmez en ıyısı sana opel bence... kı sunuda unutma bu araclar ne olursa olsun bu arqaclar genede cok yakıyolar... artı vergısı cok fazla kı savaş abımede sonunda kadar katılıyorum anca 2 arac olur bunlar..

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vaneo lar konusunda haklısın bı ara onlarada nıyetlenmıstım ama mercedes gıbı bır fırma bu arabayı sadece 4-5 sene uretmıs. yanı aracın tutmadıgını onlarda anlamıslar kı uretımden kaldırmıslar.ama vıtolar oyle deıl 97-98 modellerı bıle 21-22 bın lıralarda kı 2005 model VİP bi arac için 30-33 arası bır fiyat cok değil diye düşünüyorum ve tam bilgim olmamakla beraber boş bir panelvanı VİP hale getirmenin bedeli 7-8 bin lira.( misal ertex'te ).

ikinci araba olarak ta düşünsem ilk arabanın vergisiyle beraber fiyat dahada katlar dıye düşünüyorum.

ayrıca savaş abi ben manisada ikamet ediyorum senede 1 kez istanbula anca geliyorumdur. ondada 2 nci kopruyu kullanıverırım. zaten öyle yapıyorum, 1 nci köprüden nakit gişelerini kaldırmışlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- tam bilgim olmamakla beraber boş bir panelvanı VİP hale getirmenin bedeli 7-8 bin lira.( misal ertex'te ).

2- ikinci araba olarak ta düşünsem ilk arabanın vergisiyle beraber fiyat dahada katlar dıye düşünüyorum.

3- ayrıca savaş abi ben manisada ikamet ediyorum senede 1 kez istanbula anca geliyorumdur. ondada 2 nci kopruyu kullanıverırım. zaten öyle yapıyorum, 1 nci köprüden nakit gişelerini kaldırmışlar.
1- Ben 3-4 sene kadar önce ertexle bu konu ile görüşmüştüm. TV+buzdolabı+DVD+kahve makinası gibi donanımlar dahil en lüx donanımı için 10-11.000 TL yi bulur demişlerdi.
2- Araç keyif için alınacaksa vergisi sorun olmaz :)
3- Manisa için sorun olmaz ama ben genel anlamda söylemiştim. Ankara'da görevli olduğum zamanlar eğlenceler, benim veya eşimin işyeri yemekleri, toplantıları olurdu. Bazen toplantılara böyle bir araçla gitmek (dolmuşla gider gibi) pek hoş olmuyordu+bazı kurumlar da bu araçları ya otoparklarına hiç almıyorlardı ya da kullananlara minübüscü muamelesi yapıyorlardı. Bu yüzden bir şirkette müdür olan arkadaşım aracını değiştirmek zorunda kaldı. (yani bir yerden sonra karizma öne çıkıyor, şimdi bu durumu sanatçıların, iş adamlarının vib araçları ile karıştırmamak lazım onların kullandığı aletler bunları ezer :()

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fikrim bu sinif icin her zaman Transporter olmustur yinede öyle mercedes hakkini verememisyeni vito da vw daha saglam bir görünüsü var bence.