Bu Arızayı Bilen Çıkar mı? 2 Yıldır Servisler Çözemedi -VİDEO-

ozkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu Arızayı Bilen Çıkar mı? 2 Yıldır Servisler Çözemedi -VİDEO-

KONU İLE ALAKALI AևIKLAMA
Arkadaşlar, sorunu ilettiğim OPEL beni arayıp aracımı incelemeye aldılar. İnceleme sonucunu ayrıntılı olarak bana bildirilecekmiş. OPEL merkez ve servis davranış, tutum ve ilgilerini buradan sizlerle tekrar paylaşacağım. Aslında ilk izlenimim biz araç sahipleri adına hiç kabul edilir bir durum olmamakla beraber, bunun yetkili servis elemanın cahilliği sayıp notumu aldım. Gelişen olayları, sonucu roman tadında anlatıp,  hep beraber sonucu değerlendirir, kendimizce güven oylaması niyeti ile yorumlar yaparız. İlgilenen herkese teşekkürler.

_ozgur_ link' Alıntı:
1. viteste aracın gidip 2. viteste gitmemesi elektronik bir problem olabilirmi sonuçta aracın devir saati ile vitesin konumu arasında bir bağlantı var. Yüksek devirlerde vites arttırmamızı istiyor. Ben bununla ilgili bir bağlantı kurdum kafamda
Tam olarak asılında cümle şöyle olmalı, araç her viteste gidiyor ancak hız 20 - 25 km civarında, devir aynı. Sanki araç kendini korumaya alıyor, gaz pedalını devreden çıkartıyor. 1. vites aynı hız aynı devir, 2. vites aynı hız aynı devir 3. vites devir düşük olduğu için doğal olarak titreme yapıyor, vites büyük geliyor ve boşa aldım mı gaz pedalı devreye giriyor, devir artıyor motor 4-5 bin devirlere çıkıyor. Araba boş viteste yolda akar durumda yavaş yavaş giderken boşta 4000 devir yapıp hemen 2. vitese takıyorum gaz pedalı devreden çıkıyor.
business1981 link' Alıntı:
abi büyük ihtimal hız limitleyici ile alakalı gibi geliyor. bir daha olursa digital hız göstergesinde dikkat edin lim 42 (hız) yazılı olacaktır ve gaza basınca araba gitmeyecektir. ancak dip gaz yapınca devre dışı kalacaktır...
Asılda servisin dediği 20 - 50 km hızlarda bu istesende devreye girmez diyor. Normalde denedim olmuyor zaten. Araçta zaten ben bir müdahale etmiyorum ki, kendi arıza yapıp kendi düzeliyor, şayet o arıza yapan her neyse, kafasına göre takılıyor. Yan yoldan ana otobana çıkarken otobanda yüksek hızda  akan trafiğin arasına karışmak için 3. vitesten hızlanmak için gaza basıp solumdaki iki aracın arasına dalıyorum, araba birden 20 km ye düşüyor. Daha 45 saniye önce yan yolda 80-100 yaparken bir sorun yoktu, döner kavşağa girip otobana dahil olmak için gaza basıyorum devir düşüyor, tehlikeyi düşünebiliyormusunz?

ozkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozkan77 link' Alıntı:
Arkadaşlar özür, unutmuşum. Araç 2012 Kasım çıkışlı, ASTRA J HB 140 hp Sport manuel benzinli araç. Yakıt sürekli ve düzenli olarak OPET istasyondan alınır.
KONU İLE ALAKALI AևIKLAMA
Arkadaşlar, sorunu ilettiğim OPEL beni arayıp aracımı incelemeye aldılar. İnceleme sonucunu ayrıntılı olarak bana bildirilecekmiş. OPEL merkez ve servis davranış, tutum ve ilgilerini buradan sizlerle tekrar paylaşacağım. Aslında ilk izlenimim biz araç sahipleri adına hiç kabul edilir bir durum olmamakla beraber, bunun yetkili servis elemanın cahilliği sayıp notumu aldım. Gelişen olayları, sonucu roman tadında anlatıp,  hep beraber sonucu değerlendirir, kendimizce güven oylaması niyeti ile yorumlar yaparız. İlgilenen herkese teşekkürler.
2 Yıldır yetkili servislerin "kayıt vermemiş" diyerek yok saydığı, sözlü olarak kalitesiz yakıta bağladılar sürekli. Sonunda yakıtın tahlilini talep ettim. Gelen görevli ile depodan numune benzin almak için tesadüfen ufak bir özel servise gittik. Ustaya depodan 4 şişe numune benzin çekelim deyince usta aracın tekliyormu, stop mu ediyor yoksa  gaz pedalı ayağının altından gidiyor gibimi oluyor diye sordu. Gaz pedalı ayağının altından gidiyor gibiyi biraz açarmısn dediğim de, yolda giderken aniden aracın devri düşer, gaza bassan da araba gitmez, pedal tepki vermez deyince iki yıldır servislerin çözemediği bu arızayı tarif etmiş oldu. Açtı kaputu parçayı gösterdi. Hem yetkili servise, hem Opel müşteri hizmetlerine anlattım bu durumu, servisler nasıl tespit edemez dedim. Bu gün aradılar geri dönüş yaptılar bu arızayı araçta kayıtlı göremiyoruz, arıza kaydı olmadan da onaramayız tadında itiraz ettiler. Gittim hala adını dahi bilmediğim bu ustaya bana söylenenleri anlattım. Usta bana alttaki video ile birlikte görünen arızayı kendisine anlattığım gibi sosyal medyaya yaz dedi, eğer 2 günde 10 kişi arabayı görmeden arızayı bilmezse tüm masrafın bana ait diyerek iddal konuştu. Bu arızayı bilmeyen servis olamaz, Opel çağrı merkezi de biliyor genel merkezi de biliyor, garantin bitince git göster hemen anlayacaklar dedi. Yada bana bile gelme, sosyal medyaya yaz, iki gün bekle, en çok sözü edilen parçayı git satın al kendin değiştir olmazsa masraf benim diyecek kadar da iddialı. Fikirleriniz bekliyorum
                                                                     ASTRA J Kasa arıza 3

ozkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi büyük ihtimal hız limitleyici ile alakalı gibi geliyor. bir daha olursa digital hız göstergesinde dikkat edin lim 42 (hız) yazılı olacaktır ve gaza basınca araba gitmeyecektir. ancak dip gaz yapınca devre dışı kalacaktır...

Pardon, Hız limitleyici benim araçta, eğer bu kez yanlış anlamadıysam 110 km/h ayarlı, 110 km hızı geçtiğimde uyarı verir sadece, 150 - 200 yapmama karışmaz. Sabitleyici devreye girmiş olsa da, diyelim ışığı yanmıyor, ben frene basıyorum normalde devreden çıkması gerek, çıkmıyor.

business1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozkan77 link' Alıntı:
Pardon, Hız limitleyici benim araçta, eğer bu kez yanlış anlamadıysam 110 km/h ayarlı, 110 km hızı geçtiğimde uyarı verir sadece, 150 - 200 yapmama karışmaz. Sabitleyici devreye girmiş olsa da, diyelim ışığı yanmıyor, ben frene basıyorum normalde devreden çıkması gerek, çıkmıyor.
abi yok bende bir kere yanlışlıkla nasıl omuşsa devreye girmişti arabayı ilk aldığım gün. 38 limitlenmiş gaza  basıyorum  gitmiyo araba hiç tepki yok sonra 1 e alıyorum sonra hızlanmaya çalışıyorum olmuyordu. sonra sağa çektim kontağı kapattım açtım normal çalıştı. benim demek istediğim sizin limitleyici yerli yersiz kendiliğinden devreye girip çıkıyor olabilir mi. size önerim yine aynı sorun olunca digital hız göstergesinde lim42 vs. yazacak mı ona bir dikkat edin

business1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde bildiğim kadarıyla limitleyici frene basınca kapanmıyor. o dediğiniz hız sabitliyicide geçerli

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Limitleyici frenle kapanmaz ya el ile çıkarıcaksınız yada dip gaz yapıcaksınız anca öyle çıkıyor.

adamvar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

videoyu izleyemiyoruz. yakıt pompası hava yapmış olabilir. bu tür durumlarda araç devri yükselemez. gaza sonuna kadar bassanızda belli bir devri geçmez ve sonra devir iyice düşer. hatta aaraç stop eder.

ozkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde bildiğim kadarıyla limitleyici frene basınca kapanmıyor. o dediğiniz hız sabitliyicide geçerli

Haklısınız bu doğru, frene basınca limitte bir şey değişmez. ևelişkiniz de burada zaten, bu arıza limitten olamaz.  Hız limitini aşarsan ikaz eder sadece. Diyelim ki ben limiti 35 km yaptım, araç sadece 36 km olunca ikaz sesi verir, hızı düşürmez. Hatta 5 km yapalım limiti, daha kalkarken limiti aştın der ama araca karışmaz, gaza basarsan  hızlanır.. Sabitleyici ise diyelim 90 a ayarlı, gaza bassan da 90 geçmez, ama DİKKAT !!!! devirden söz etmiyorum, vites kaç olduğundan söz etmiyorum. 6 vites gidiyorsun, hızı sabitledin 110 km ye, 2 saat düz yol gittin 6 vites, geldin dik  rampaya, araç otomatik  düşen hızı yükseltmeye çalışır ama rampa dik 6. vites kaldırmıyor, manuelde göstergede vitesin kaç olacağı yazar, vitesi düşür der, astrada shift galiba yanlış hatırlamıyorsam, otomatikte kendi düşürür vitesi.
Mantık olarak limitleyici aracın hızına müdahale etmez, alarm gibi ikaz verir, yazı ile uyarır, (astrada böyle, yoksa sesle hızı aştın diyeni de var) ama sen dinlemezsen de basar gidersin.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video kaldırıldığı için izleyemedim.