Bu kod ne anlama geliyor yardım!

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın kilometre sayacında kontagı ilk açtığım zaman bir kaç saniye "InSP"
şeklinde bir kod geliyor anlamını bilen varmı aracın biyeri hatamı veriyor anlayamadım.

Araç 2002 model Astra Coupe 1.6

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın servis bakımı geldiğini gösteriyor,muhtemelen sıfırlanmadı, günlük Km sayac sıfırlama düğmesine basık tutup kontağı çevirin bir kaç saniye bekleyin sıfırlanır,Yani sorun etmeyin arıza belirtisi değil

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğinizi yaptim düzeldi ilgilendiğiniz için tşk.

KemalBALABAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
opel astra 2010 111.yıl serisinden bir aracım var daha alalı 3 gün olmadı km sıfırlama tuşu dediğiniz kadran üzerinde bulunan tek tuş galiba. Ben ona 3 4 saniye motor çalışır durumdayken bastım ama yine o uyarıyı vermeye devam ediyor. Bir de motor çalıştırmadan önce kadranın orada araç üstünde ingilizce anahtar var, motoru çalıştırınca gidiyor bununla bir alakası olabilir mi acaba ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal Bey aracınız Astra G değil,sizin aracınız için
kontak kapalı,km sayac düğmesine basılı tutun,size günlük km ve tüm km gösterecek,3 saniye basılı iken insp 15000km görünecek,şimdi fren basılı düğme basılı kontağı çevirin tamamdır

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemal Bey aracınız Astra G değil,sizin aracınız için
kontak kapalı,km sayac düğmesine basılı tutun,size günlük km ve tüm km gösterecek,3 saniye basılı iken insp 15000km görünecek,şimdi fren basılı düğme basılı kontağı çevirin tamamdır

Hocam peki dediğiniz gibi sıfırladım araç Astra h,kalan km nerede görünecek?her km yaptığımda 15000 den düşecek mi? 14922 GiBi.nerede göreceğim bunu sanki bi yerde gözüküyordu.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklımda yanlış hatırlamıyorsam basık tutup kontağı çevireceksiniz geri kalan servis bakımı km görünüyordu

KemalBALABAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=28982]semia[/MENTION] Merhaba Hocam, söylediğiniz şekilde denedim, fakat hala o InSP uyarsı görünüyor, motoru çalıştırmadan önce motoru çalıştırınca kayboluyor. Usta yolu görünüyor sanırım bana =)