Bu Ne İşe Yarıyor?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İnşallah çalışıyordur ya. Mesaiye başladığımda ilk işim bunu denemek olacak. Eğer hava akışını kesiyor ise kapayınca o zaman anlarım çalışıp çalışmadığını. Hayret bunca zaman hiç ne işe yarar diye bakmadım ben ona :D aracım da klima yok ama arkadaşlar bu düğme klima ile alakadar bir şey değil o vakit.

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah çalışıyordur ya. Mesaiye başladığımda ilk işim bunu denemek olacak. Eğer hava akışını kesiyor ise kapayınca o zaman anlarım çalışıp çalışmadığını. Hayret bunca zaman hiç ne işe yarar diye bakmadım ben ona :D aracım da klima yok ama arkadaşlar bu düğme klima ile alakadar bir şey değil o vakit.

Hiç kullanmazsınız sanmıyorum dışarının havasını almak varken içerdeki havayı döndürmek biraz saçma gibi. Kitapçıkta genellikle daha çabuk soğutmak veya daha çabuk ısıtmak için kullanıldığı yazar. Bir çok kişide kullanmıyordur diye tahmin ediyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama merak etmiyor değilim ilk fırsatta bir deneme yapacağım o kesin o düğmeye bastığım da sanırım seyir halinde aracın içine hava gelmemesi gerek. Eğer gelmiyor ise düğmede sorun yok çalışıyor demektir. Geliyorsa görevini yapmıyor onu anlamış olacağım.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç kullanmazsınız sanmıyorum dışarının havasını almak varken içerdeki havayı döndürmek biraz saçma gibi. Kitapçıkta genellikle daha çabuk soğutmak veya daha çabuk ısıtmak için kullanıldığı yazar. Bir çok kişide kullanmıyordur diye tahmin ediyorum.

çabuk soğutmak için kullanıldığı doğru fakat daha önemlisi trafik olan yerlerde dışarıdan gelen havayı kapatarak araçta serin serin oturabiliyorsun.yazın istanbul trafiğinde bekliyorsanız klima açıp serinleyim dediğinizde dışarıdan gelen egzoz gazı nedeniyle arabanın içi leş gibi kokuyor. mecburen klimayı kapatıp camları açıyor ve sıcakta oturuyorsun. o kapak çalışıyorsa dışarıdan gelen havayı kes aç klimanı yada kış ise kaloriferini egzoz dumanında boğulmadan bekle :)
birde o kapak devamlı kapalı kalırsa camlar çok buhar yapıyor.ihtiyaç halinde kapatmalı sonra açmalı.
birçok kişi kullanıyormu kullanmıyormu bilmiyorum ama bende kapak kırık olduğu için yazın 4-5 defa söküp taktım. tamirat işe yaramayınca yenisini alıp taktım. çok kullanırım. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
çabuk soğutmak için kullanıldığı doğru fakat daha önemlisi trafik olan yerlerde dışarıdan gelen havayı kapatarak araçta serin serin oturabiliyorsun.yazın istanbul trafiğinde bekliyorsanız klima açıp serinleyim dediğinizde dışarıdan gelen egzoz gazı nedeniyle arabanın içi leş gibi kokuyor. mecburen klimayı kapatıp camları açıyor ve sıcakta oturuyorsun. o kapak çalışıyorsa dışarıdan gelen havayı kes aç klimanı yada kış ise kaloriferini egzoz dumanında boğulmadan bekle :)
birde o kapak devamlı kapalı kalırsa camlar çok buhar yapıyor.ihtiyaç halinde kapatmalı sonra açmalı.
birçok kişi kullanıyormu kullanmıyormu bilmiyorum ama bende kapak kırık olduğu için yazın 4-5 defa söküp taktım. tamirat işe yaramayınca yenisini alıp taktım. çok kullanırım. :)

Tam olarak bu düğmenin kapakları nerede?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam olarak bu düğmenin kapakları nerede?
f kasada tam yerini bilmiyorum ama büyük ihtimalle aynı yerde olması gerekir. benim aracımda G kasada fan motoruna bitişik sileceklerin tam altında. sökmek iiçin yarım saat uğraşılan zor bir yerde. :)
parçayı tamir etmeye uğraştığım zaman konu açmıştım http://www.opelim.net/forums/laf-lafi-aciyor/106482-resimdeki-parca-torna-da-yapilabilir-mi.html

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan polen filitresinin altında filan olmasın bunun kapağı?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan polen filitresinin altında filan olmasın bunun kapağı?

Önceki aracım vectra da polen filtresi kaput altındaydı sileceklerin ordan Bi kapak açıp polen filitresini degistirebiliyordum. Vectra da dışarıdan gelen hava polen filitresinden geçip o kapağa geliyordu. Astra g de polen filitresini içeride. Torpido sokulup ordan degistiriliyor. Astra da hava o kapaktan geçip polen filitrensine geliyor. İki araçta da farklı. Senin araçta nerede olur bilmiyorum ama fan en son konumda iken o düğmeye bas, daha hızlı ufluyormus gibi seste değişiklik olursa bilki çalışıyor :) olmuyorsa ya kapak kırık yada kapağı hareket ettiren motor bozuk. Camlarda gitmeyecek şekilde bir buhar problemin yoksa hiç kurcalama abi. Bugüne kadar kullanmamissin masraf açma şimdi :)
Bu arada denemeyi yaparken fan yüze ufleyecek konuma getirerek deneme yap .ön cama yonlendirdigin zaman otomatikman kapağı açıyor ve düğmeye bassanda buhar gitsin diye kapatmiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eyvallah kardeşim değerli paylaşımların için teşekkür ederim. Mesaiye başlayınca deneyeceğim. Araç evde değil sürekli iş yerinde duruyor. ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet arkadaşlar bugün Elmadağ Kayak Merkezine doğru yardırdım. Oranın havası her zaman soğuktur gelirken baya bir soğuk vardı bende kaloriferi açtım birden aklıma bu düğme geldi ulan bir basayım dedim vay anam vay arabanın içi sanırım bir kaç dakika içinde Antep hamamına döndü :D demek ki faydalı bir düğme imiş ;)