Bu Sefer Tam Oldu , Bugünde zam geldi ...

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabaya çalişiyoruz işte varmi bunun ötesi...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Fiyat değil gramajı önemli.:)

Savaş abi gramajlar hepsinde sabittir Türkiye genelinde eğer gramları eksik ise tarım il müdürlüğüne şikayet ediniz :) sadece Halk pazarlarında satmak üzere 50gt düşürme hakları var (hani pazarlarda 3 tanesi 1tl ye satılanlardan bahsediyorum) onun haricinde gramlar sabit.

Simitin 1TL olması tamamen İstanbul Fırıncılar odasının iş güzarlığı. 1 simitin maliyeti unu işçiliği vergisi yol parası vs vs şuan 20 ila 30 kr arasında değişiyor. Aydında simit halen 40kr bunun nedeni aydında fırıncılar arasında birlik yok misal aydının ilcesi germencikte 7 fırıncı birleşip bir fırın açtılar orada simit 70kr ekmek 70kr :) Diğer ilcelerden gelen fırıncıları germencik girişinde çevirip dövüyorlar :)
Neyse uzun lafın kısası. Benzine vergi zammı yapılmadı sevgili abilerim, ablalarım, kardeşlerim, dostlarım ZAM yapıldı! Evet vergiler yüksek bunda bende hem fikirim 1,3TL ye çıkış yapan yakıt 4tl ye satılıyor, fakat şuanki zam rersmen petrol istasyonlarının aldığı karardır.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Dizel Powe-R. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aramızda 5-10 gramın lafı olmaz. Ramazanda 3 TL ye aldığım duble pideye geçen gün 2 TL ödedim, tek farkı yumurtasızdı. Benim bildiğim kadarıyla unlu mamüllerin fiyatı belirlenirken gramajları baz alınır. Ama kurala uyan kim. Serbest piyasa ekonomisini bizler yanlış anlıyoruz. Herneyse , asıl konumuza dönecek olursak sen askerden dönene kadar benzin 5,5-6 lirayı bulur. İstersen gitmeden evvel kenara biraz benzin stokla :kop:.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
pahalı benzin yoktur çok vergi vardır...