Bu Sistemler Nasıl ?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesisatli arabalarin genelinde bu parazit meydana gelir bendede olmustu :) bunun icin kaliteli kablo kullanmak ve isciliginde iyi olmasi lazim. parazit kesici aletler var sanirim almissiniz resimlerden de gordum. aslinda kicker sert baslar vurur sizin begenmemenizin sebebi ya tam beslenemiyordur yada ayari tam yapilmamistir. sisteminiz cok guzel olmus gule gule dinleyin hayirli olsun...

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle sistemin motor sesi alması ve amfi açılırken bastan 6 defa ses gelmesi malesef biraz amatörce montaj yapıldığının tipik göstergeleri :(
umarım yeni parçalarla gerekli düzenlemeyi yapar ve istediğiniz gibi olur.

Oktay bey Haklısınız.
a.s.s çevirici de sorun yaşadı bir ara paraziti kesti ama 6 defa vurmayı kesemediği için çevirici spariş verdi. sizce neden olabilir ?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
parazitin en bilinen sebepleri kalitesiz rca kablo ve power-rca kablolarının yanyana arka tarafa götürülmesi, bir de hatalı yada eksik şase işlemi.hepsinin kontrolü şart.
ben cadance çevirici kullanmıştım ama bu amfi açılırkenki gümleme sesi onda da oluyordu.6 defa değil ama sadece 1 kez:)
bunu engelleyen bir çevirici modeliyle değiştirmek gerek.stinger ın bir modeli bu konuda sorunsuzdu.denemek lazım.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0ktay abi benim Kablo Stinger ama teyb acıkken arabayı calıstırdıgımda 1 kez pattt die ses geliyor.Dediginiz sorundanmı kaynaklanıyor peki ?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
0ktay abi benim Kablo Stinger ama teyb acıkken arabayı calıstırdıgımda 1 kez pattt die ses geliyor.Dediginiz sorundanmı kaynaklanıyor peki ?
aynısı bende de var.
teyp açıkken marşa basarsan bizim araçlar önce tüm elektriği kesiyor.haliyle amfi de gidiyor.sonra çalışınca elektrik tekrar geliyor ve amfi devreye giriyor.basa sinyal gidiyor ve sonuç pattt :D
bazı amfilerin entegre olarak bunu engelleyen özellikleri vardı.ama sonradan da işlem yapılabiliyordu.parçayı hatırlasam yazacağım.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sorun değil de az biraz rahatsız edici.
ama Mert beyin sistem 6 kere falan yapıyormuş bu sesi.O çekilmez.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Kotu bi durum.Ben Teybi Acmadan 0nce arabayı calıstırıyorum o sekılde o sesı engellıyorum baska yapcak bısey yok sımdılık.