Bu Soyguna Artık Bir Dur Denilmeli

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş bizim paramız dolar karşısında değer kaybediyor onu anladık da petrol varil fiyatları 2004 yılına geriledi. Tüm dünya benzini ortalama %40 indirimli alırken biz halen aynı fiyattan benzin alıyoruz bu nasıl iş.

Bir de elhamdülillah ekonomi çok iyi gidiyor demezler mi, bunlara vericen küsküyü.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün misal benzin de indirim LPG de bindirim oldu ;) verdiler millete gazı.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün misal benzin de indirim LPG de bindirim oldu ;) verdiler millete gazı.

Abi yaptıkları 7 kuruş indirimmiş Allah aşkına dalga mı geçiyorlar :D 100 litre benzin alsam 7 lira ucuza alacağım, 2500km yol yapacam da 7 liram cebimde kaldı diye mi sevineceğim :D

Bu benzinin %70' i zaten vergi, adamlar şunu %40-50 yapsa yeter diyeceğimiz kıvama geldik iliğimize kadar kuruduk. Birileri saraylarda yaşayacak, baba kızına şehvet duyar diyenler milyonluk araca binecek diye hep bunlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama kardeşim ben bu konu da daha önce fikrimi söyledim misal sadece benzin fiyatlarından dolayı tüm sürücüler sadece 5 gün yakıt almama kararı alsa yeter de artar bile. Ama millet olarak lüks yaşamayı sevdiğimiz için bir şey değişiceğini asla ama asla sanmam. Pompa da haber haber muhabir vatandaşa uzatıyor mikrofonu benzine zam geldi ne düşünüyorsunuz? Sorusuna adam beni pek ilğilendirmiyor zaten ben 50 TL alıyorum diye cevap veriyor ise bence benzin fiyatlarının 10 TL den aşağı olmaması gerek neticede vatandaş 50 TL aldığı yakıttan menmun :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama kardeşim ben bu konu da daha önce fikrimi söyledim misal sadece benzin fiyatlarından dolayı tüm sürücüler sadece 5 gün yakıt almama kararı alsa yeter de artar bile. Ama millet olarak lüks yaşamayı sevdiğimiz için bir şey değişiceğini asla ama asla sanmam. Pompa da haber haber muhabir vatandaşa uzatıyor mikrofonu benzine zam geldi ne düşünüyorsunuz? Sorusuna adam beni pek ilğilendirmiyor zaten ben 50 TL alıyorum diye cevap veriyor ise bence benzin fiyatlarının 10 TL den aşağı olmaması gerek neticede vatandaş 50 TL aldığı yakıttan menmun :D

5 gün tüm türkiyeyi toplu taşımaya bindirecek bir babayiğit çıksa zaten yöneticilere kıyafet giydirir mezdeke oynatırdı abi. Onu yapacak adam olmadığı için de benzin fiyatı dediğin gibi 10 lira olacak ki aklı başına gelecek ağlayıp zırlayarak yanına adam arayacak, biz de o zaman geçmiş ola kardeşim haline zerre kadar acımıyorum diyeceğiz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Avrupa ile aramız da fark zaten burada. Bak haber de sende okumuşsun. Benzin de indirim LPG de bindirim işi. Neden benzin de indirim? Piyasa da benzinli araç yok denecek kadar az. Aslında millet LPG yönlendirildi. Ve artık LPG araç sayısın da fazla olunca anında LPG zam. Birde benim bildiğim en kolay elde edilen yakıt da LPG zahmeti olmadan üretilen bir yakıt.

Yakıt üzerinde vergi çok fazla. Sadece o değil iste trafik sigortalarının durumu. Aldı başını gitti. Kimse de bu duruma dur demiyor. Neden desen? Neticede her kesilen sigorta poliçesi içinde devlette içinde para ödeniyor. O yüzden de ses seda çıkmaz.

Dedim gibi yerler buz olmasına karşın millet micmaya bile araba ile gidiyor ise valla kusura bakmasınlar ama benzin 10 TL olacak ki araca binen binmeyen belli olsun. :)

Trafikte bir zamanlar eylem yapalım diyen grup diğer sürücüler tarafından linç edilecek idi :) yolu tıkıyorsunuz diye şimdi gel de bu ülke de birilerinin hakkı için bir şeyler yapmaya çalış...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avrupa ile aramız da fark zaten burada. Bak haber de sende okumuşsun. Benzin de indirim LPG de bindirim işi. Neden benzin de indirim? Piyasa da benzinli araç yok denecek kadar az. Aslında millet LPG yönlendirildi. Ve artık LPG araç sayısın da fazla olunca anında LPG zam. Birde benim bildiğim en kolay elde edilen yakıt da LPG zahmeti olmadan üretilen bir yakıt.

Yakıt üzerinde vergi çok fazla. Sadece o değil iste trafik sigortalarının durumu. Aldı başını gitti. Kimse de bu duruma dur demiyor. Neden desen? Neticede her kesilen sigorta poliçesi içinde devlette içinde para ödeniyor. O yüzden de ses seda çıkmaz.

Dedim gibi yerler buz olmasına karşın millet micmaya bile araba ile gidiyor ise valla kusura bakmasınlar ama benzin 10 TL olacak ki araca binen binmeyen belli olsun. :)

Trafikte bir zamanlar eylem yapalım diyen grup diğer sürücüler tarafından linç edilecek idi :) yolu tıkıyorsunuz diye şimdi gel de bu ülke de birilerinin hakkı için bir şeyler yapmaya çalış...

Abi zaten dediydim ya yıllardır petrol rafineri edilirken havaya karışan buharının da yanıcı olduğunu farkettikleri günden sonra LPG' yi satmak için binbir yalan dolanla piyasaya sürdüler. Yok çevreci, yok faydalı yok zarar vermez, yok bilmem ne. 2 profesör tutsam, salatalığın insan hayatını ne derecede kötü etkilediği ile ilgili bir basın toplantısı yapabilirim zor iş değil :D

Millete müstahak abi vallaha müstahak...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Al sana bir örnek daha vereyim konuya sadece sen ve ben yazıyorum oysa bu sitenin tam 22 000 üyesi var :D ve bu üye arkadaşlar hallerinden mutlu :)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Al sana bir örnek daha vereyim konuya sadece sen ve ben yazıyorum oysa bu sitenin tam 22 000 üyesi var :D ve bu üye arkadaşlar hallerinden mutlu :)

Aynen öyle abi demekki sen rahatsızsın ben rahatsızım diğerleri mutlu. O zaman ben de çözümünü bildiğim problemleri yaşayanlara yardımcı olmayayım, gitsinler sanayi köşelerinde ne idüğü belirsiz adamlara emanet etsinler arabalarını, bana ne öyle değil mi :maden:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen öyle abi demekki sen rahatsızsın ben rahatsızım diğerleri mutlu. O zaman ben de çözümünü bildiğim problemleri yaşayanlara yardımcı olmayayım, gitsinler sanayi köşelerinde ne idüğü belirsiz adamlara emanet etsinler arabalarını, bana ne öyle değil mi :maden:

:rakir::rakir::rakir: usta da ekmek yesin değil mi? :D