Bu tüketime lpg gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra edition sedan 1.6 115 hp, 2014 model 1500 km de 2 aylık araç.

Düz yol eğim yok, 2 kişi ile cc aktif, 70 km/h e sabit durmaksızın alınan yolun sonucu:

4,9 X 4.30 = 21 krş

Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/ZAM6p3.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

Bundan iyisi bisiklet derim.  greatt

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt:

Hocam ayni arac bende de var. Bu kadar az km ile değerlendirme yapmak bence yanlis olur. Benim araba 6000 km de. Uzun yolda cc ile max 5.7 gördüm. O da yazindi. Şehiriçi ise küçük bir ilçede yaşıyorum çok trafik yok sicakken hava 7.8di. Şimdilerde 8.2 civarı. Bunun altına da düşmek atmosferik motorla pek mümkün değil gibi bence

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com

Bu arada tabiki bu değer olağanüstü ;D

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

cihan seker link' Alıntı:
Hocam ayni arac bende de var. Bu kadar az km ile değerlendirme yapmak bence yanlis olur. Benim araba 6000 km de. Uzun yolda cc ile max 5.7 gördüm. O da yazindi. şehiriçi ise küçük bir ilçede yaşıyorum çok trafik yok sicakken hava 7.8di. şimdilerde 8.2 civarı. Bunun altına da düşmek atmosferik motorla pek mümkün değil gibi bence

Km azlığının farkındayım.O gün gitmem gereken kilometre bu kadardı, hız da yasal limitti. 

Daha öncesinde 4 yetişkin, tıka basa dolu bagaj, dur kalklı uzun yolda,  cc ile 95 km sabit 5.8 yaktım.  Bana bu rakamlar normal geliyor. ևok yakıyor vs denildiğinden çekinmiştim önceleri ama her 1.6 atmosferikle aynı gibi sanki. Hatta focus II  1.6 100hp ve 115 hp lerden daha az olduğu da kesin.

LPG konusunda direnebildiğim kadar direneceğim. umarım yol bilg. bozuk değildir.

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt:

Hocam ben de sizinle ayni fikirdeyim zaten. Ben de direniyorum etraftan gelen LPG baskılarına. Benzin bu fiyatlardayken iyi bence. En azindan garanti bitene kadar LPG düşünmüyorum ben şahsen.

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Ynt: Ynt:

oktaykarahan link' Alıntı:
Km azlığının farkındayım.O gün gitmem gereken kilometre bu kadardı, hız da yasal limitti. 

Daha öncesinde 4 yetişkin, tıka basa dolu bagaj, dur kalklı uzun yolda,  cc ile 95 km sabit 5.8 yaktım.  Bana bu rakamlar normal geliyor. ևok yakıyor vs denildiğinden çekinmiştim önceleri ama her 1.6 atmosferikle aynı gibi sanki. Hatta focus II  1.6 100hp ve 115 hp lerden daha az olduğu da kesin.

LPG konusunda direnebildiğim kadar direneceğim. umarım yol bilg. bozuk değildir.
Ben de su anda şehir içinde 34 kuruş. şehir dışında ise 25-26 kuruş civarı yakiyorum. Ayni araçtan kuzende var hb. Onun değerleri sehiricnde 9un altına inmedi. Kesinlikle pilotajla ilgili bir durum.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktaykarahan link' Alıntı:
Astra edition sedan 1.6 115 hp, 2014 model 1500 km de 2 aylık araç.

Düz yol eğim yok, 2 kiþi ile cc aktif, 70 km/h e sabit durmaksızın alınan yolun sonucu:

4,9 X 4.30 = 21 krþ

Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/ZAM6p3.jpg[/img]
cc ile kaçıncı viteste kullandınız aracı

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç 5 ileri ve 5. viteste 2000 devir civarında idi. Hava sıcak sayılmaz 8 derece idi. 2 yetişkin, eğimsiz sıcak asfalt, lastik basıncı 34'dür. Yakıt ise opetten alınmıştır.