Bu tüketime lpg gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

değerleriniz cok iyi..
ben lpg yeni takdırdım..
ortalama tüketimim benim 10-11 cibarı idi..
eğer aracım ortalama tüketimi 7 olsaydı lpg takmazdım..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

70 ile kullandığınız için ve hiç hızınız yavaşlamamış az artmış doğal bir değer. Bu zaten fabrika verisi değerleridir hemen hemen. dizel araç için 3,6-3,8 yakıyor aynı kullanımda 4.viteste. Ama şehir içi sıkışık trafik verisi için bakarsanız lpg için daha iyi değerlendirme yaparsınız.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim yakıtımda bi düşse  :-[

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktaykarahan link' Alıntı:
Astra edition sedan 1.6 115 hp, 2014 model 1500 km de 2 aylık araç.

Düz yol eğim yok, 2 kişi ile cc aktif, 70 km/h e sabit durmaksızın alınan yolun sonucu:

4,9 X 4.30 = 21 krş

Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/ZAM6p3.jpg[/img]

yakıt fulleyerek deneyin bence iki yıldır hb aracımda böyle bi değer görmedim ben benzindede denedim lpgdede doğruysa çok güzel bi değer ama atmosferik motora yakışan değerler değil  005hihih

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
70 ile kullandığınız için ve hiç hızınız yavaşlamamış az artmış doğal bir değer. Bu zaten fabrika verisi değerleridir hemen hemen. dizel araç için 3,6-3,8 yakıyor aynı kullanımda 4.viteste. Ama şehir içi sıkışık trafik verisi için bakarsanız lpg için daha iyi değerlendirme yaparsınız.

Zaten bu veriler genel ortalama değil, sadece o günkü yola özgüdür.  Dizel aracım da dediğiniz rakamların farkındayım.  Bu araç için fazla yakıyor iddiası hakkında ip ucu versin diye yayınladım. Genel kabülde;  şehir içinde her araç, şehir dışı yaktığının %50 fazlasını yakar.

Her kullanıcının bu değerleri yakalayağından ise hiç mi hiç emin değilim.

Genellikle şehir dışı veya çevre yolunda kullandığımdan bu aracı tercih ediyorum.

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
yakıt fulleyerek deneyin bence iki yıldır hb aracımda böyle bi değer görmedim ben benzindede denedim lpgdede doğruysa çok güzel bi değer ama atmosferik motora yakışan değerler değil  005hihih

Yakıtı fulleyerek deneme şansım olmadı, az da olsa ş.içi veya kısa mesafe karışıyor. Ama 1 ay içerisinde dediğiniz şekilde yapma imkanım olacak.  Genelde düz zeminde ışk yanınca 100 Tl lik yakıt alıp yine düz zeminde yol alırken ışığın tekrar yanmasını baz alıyorum.

Bu şekilde yaptığım 3 denemenin ortalamsını alarak hata payını tolere ediyorum. Reel değerlere ulaştığım kanaatindeyim. Tüm araçlarımda tutmuştu bu yöntem.

Ayrıca öyle de bir yakışıyor ki buradan bakınca ;)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktaykarahan link' Alıntı:
Yakıtı fulleyerek deneme şansım olmadı, az da olsa ş.içi veya kısa mesafe karışıyor. Ama 1 ay içerisinde dediğiniz şekilde yapma imkanım olacak.  Genelde düz zeminde ışk yanınca 100 Tl lik yakıt alıp yine düz zeminde yol alırken ışığın tekrar yanmasını baz alıyorum.

Bu şekilde yaptığım 3 denemenin ortalamsını alarak hata payını tolere ediyorum. Reel değerlere ulaştığım kanaatindeyim. Tüm araçlarımda tutmuştu bu yöntem.

Ayrıca öyle de bir yakışıyor ki buradan bakınca ;)

inşallah bizede kısmet olur o değerleri görmek :) ben 10-12  lere alışığım o değerleri rüyamda bile görmedim  :'(

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
inşallah bizede kısmet olur o değerleri görmek :) ben 10-12  lere alışığım o değerleri rüyamda bile görmedim  :'(

vallahi yarın servise götüreceğim aracı, yol bilgisayarı bozuk diye...

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Verilen deger fazla bence 70 le gitmissiniz.. Dag ayir yok cc var.  Benim yasadigim sehirde bu degeri yakalayabilecek dizel yok.. 13 litre ile baslayip 11 civarina inebildim iki senede az pedalina ayagimin tabaninin hissetmyecegi sekilde basarim. Ama sizin gyzergahiniz hep ayni ise bahsi gecen degerlet harici bir kullaniminiz yoksa lpg yi onermem en phali benzini arayin bulun derim. Yol bilgisayarina glince uzun yol ve diger 70 km olcumunuz fazla gibi yani bozukluk olablr servise gosterin derim. Ayni aracla 5 ortlamayi uzun yolda tutturdugum gorulsede yilin 11 ayi 11-13 litre ile gezdm hep. Gecen iki yila pismanim lpg taktrdm mesudum. Yaptigimiz deneme ortlamalari kendimizi avutmaktan oteye goturmez...

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
Verilen deger fazla bence 70 le gitmissiniz.. Dag ayir yok cc var.  Benim yasadigim sehirde bu degeri yakalayabilecek dizel yok.. 13 litre ile baslayip 11 civarina inebildim iki senede az pedalina ayagimin tabaninin hissetmyecegi sekilde basarim. Ama sizin gyzergahiniz hep ayni ise bahsi gecen degerlet harici bir kullaniminiz yoksa lpg yi onermem en phali benzini arayin bulun derim. Yol bilgisayarina glince uzun yol ve diger 70 km olcumunuz fazla gibi yani bozukluk olablr servise gosterin derim. Ayni aracla 5 ortlamayi uzun yolda tutturdugum gorulsede yilin 11 ayi 11-13 litre ile gezdm hep. Gecen iki yila pismanim lpg taktrdm mesudum. Yaptigimiz deneme ortlamalari kendimizi avutmaktan oteye goturmez...
Benim en düşük değerim 6.3 gördüm ,27 kuruş otoban+şehir içi trafikte