Bu ürünlerden kullanan varmı?

grsl822

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

ara tatili fırsat bilip araca birkaç bir şey yapayım dedim ama 1 haftadır kafayı yemek üzereyim.  :(
plakayı beyaz ışığa çevirmek istiyorum. (arıza uyarısı vermeden) forumdaki hemen hemen tüm konulara baktım. dekoderli sistem yapılmış ama aklımda soru işaretleri oldugu için ve aracın garantisi devam ettiği için çok içime sinmedi.
dışı mavi ampülden taktım ışığı çok çok az geldi beğenmedim. illaki led olacak galiba. nette araştırırken şunları buldum, acaba bu iki üründen birisini kullanan varmı nasıldır bu ürünler;

http://www.hepsiburada.com/liste/carsped-ariza-isigi-yakmayan-led-ampul-beyaz/productDetails.aspx?productId=otctn115547&categoryId=20024643&SKU=OTCTN115547

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1225/Ariza-Lambasi-Yakmayan-Led-Park-Ampulu

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Bu ürünlerden kullanan varmı?

grsl822 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

ara tatili fırsat bilip araca birkaç bir şey yapayım dedim ama 1 haftadır kafayı yemek üzereyim.  :(
plakayı beyaz ışığa çevirmek istiyorum. (arıza uyarısı vermeden) forumdaki hemen hemen tüm konulara baktım. dekoderli sistem yapılmış ama aklımda soru işaretleri oldugu için ve aracın garantisi devam ettiği için çok içime sinmedi.
dışı mavi ampülden taktım ışığı çok çok az geldi beğenmedim. illaki led olacak galiba. nette araştırırken şunları buldum, acaba bu iki üründen birisini kullanan varmı nasıldır bu ürünler;

http://www.hepsiburada.com/liste/carsped-ariza-isigi-yakmayan-led-ampul-beyaz/productDetails.aspx?productId=otctn115547&categoryId=20024643&SKU=OTCTN115547

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1225/Ariza-Lambasi-Yakmayan-Led-Park-Ampulu

Sevgili Hocam Yaşadılklarınızın Aynısını Yaşadım Burdan Paylaştım Aradım Durudum Sonuç...

Decoder taktım plakalıklara ya aracı her çalıştırdığınız CLR tuşuna basıp hatayı silmek Bunun Başka Bi ևaresi Yok...

Arıza Işığı Yakmayan Led Yok İnanıp Boşuna paralar vermyin Tecrübeyle sabittir...

Saygılar Sayın Hocam :)

grsl822

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Sevgili Hocam Yaşadılklarınızın Aynısını Yaşadım Burdan Paylaştım Aradım Durudum Sonuç...

Decoder taktım plakalıklara ya aracı her çalıştırdığınız CLR tuşuna basıp hatayı silmek Bunun Başka Bi Çaresi Yok...

Arıza Işığı Yakmayan Led Yok İnanıp Boşuna paralar vermyin Tecrübeyle sabittir...

valla hocam benimde kafam karmakarışık olmuştu. bir haftadır sormadığım yer kalmadı forumda da bütün konuları okudum nerdeyse. dekoder taktırmak pek istemiyorum. garantide sorun olur diye. ledi takıp CLR tuşuna basıp kullanacak gibiyim. çok kafama takılırsa forumda eski ampülünü makarona sarıp yapılma yöntemi vardı onu yaparım. :) biraz uğraşırım ama en sağlamı o gibi geldi bana. aslında bunu firmalar çok basit şekilde yaparlar ama neden yapılmadığını anlamak güç. sarı yanan ampülü beyaz yapmak onlar için sorun olmasa gerek. ama yapılmıyor işte.

cevabınız için teşekkür ederim hocam. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:

Decoder taktım plakalıklara ya aracı her çalıştırdığınız CLR tuşuna basıp hatayı silmek Bunun Başka Bi ևaresi Yok...

.  +1

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LED farın arıza ışığı yakmayanı diye bir şey satmak kadar saçma birşey olamaz.hangi araçlarda yakıp hangisinde yakmayacağını belirtmeleri lazım.opelde yakar vw de yakmaz.Ayrıca LED in çektiği amperle normal ampulun ki bir değil.bu nedenle takılan araçların %99 unda arıza ışığı yakar

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
LED farın arıza ışığı yakmayanı diye bir şey satmak kadar saçma birşey olamaz.hangi araçlarda yakıp hangisinde yakmayacağını belirtmeleri lazım.opelde yakar vw de yakmaz.Ayrıca LED in çektiği amperle normal ampulun ki bir değil.bu nedenle takılan araçların %99 unda arıza ışığı yakar

Led ile halojen ampulün çektiği akım elbette birbirinden farklı ama her araç plaka aydınlatmasını denetlemiyor. Yani plaka aydınlatması patlasa bile uyarı ışığı vermiyor bazı araçlar. Hatta tavan lambası da bizimkiler dahil birçok araçta denetlenmiyor. Hele 2-3 nesil önceki araçların çoğunda hiç yok bu plaka + tavan lambası denetimi.

Bu yüzden sadece yeni araçlar ve plaka aydınlatması olarak bakılmadığında, LED o kadar çok araçta arıza ışığı yakmıyor aslında ve satıcı da buna dayanarak havadan sıkıyor...

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Hocam Bende Decodere Karşıydım Anladımki Başka ևare Yok Asıl Bana Ampülü makarona sarma olayı  Olayı Sıkınıtılı Geliyo Decoderi  Alüminyum Folyo İle Sardım Zaten Makron Sarılı Geliyor Uzattım bu arada kablosunu ve aşağı saldım plakalıkları taktım sonra arabanın altın girdim baktım neresi metal olan yere var sağlı sollu ikii delik var parmağımı içeri soktom acaba tampona değiyomu diye ama deymiyo boşluk bi yer oranın içine güzelce koydum deliğin içinide alüminyum folyo ile doldurdum sallanmasın ses yapmasın diye Allah şükür Bi Sorun Yok şimdilik Sonuç :

[img=800x533]http://i.hizliresim.com/ekE0pD.jpg[/img]

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün bende CLR tuşuna basmaktan sıkılan birisi olarak 2 adet halojen ampulu makerona sarıp 30 cm kablo ile tamponun içine salladım. Sonra yattım aracın altına metal kısımlara sabitledim uyarı felan kalmadı :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

kenangokhan link' Alıntı:
Dün bende CLR tuşuna basmaktan sıkılan birisi olarak 2 adet halojen ampulu makerona sarıp 30 cm kablo ile tamponun içine salladım. Sonra yattım aracın altına metal kısımlara sabitledim uyarı felan kalmadı :)

Hayırlı Uğurlu Olsun Kenancım...

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Hayırlı Uğurlu Olsun Kenancım...

Teşekkür ederim :)