Bu video animasyon mu, gerçek mi?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bayram Face'te arkadaş bir video gönderdi. Gördüğünüz gibi oldukça şirin bir video, kırlık alanda bir köpek ağzında bir süt şişesi ile yavru kuzuyu emziriyor :)

Video görünüşte gerçek ancak seyrederken verdiği "his" olarak birşeyler bana gerçek gelmedi. Kameranın çekim açısı öncelikle, dikkat ederseniz kamera adeta film stüdyolarındaki gibi yumuşak hareketlerle konuyu çekiyor, yani elinde bir cep ile çekilmiş bir video değil. Ayrıca konuya öyle odaklanmış ki tüm dikkat konuda toplandığı için çevre tamamen gözardı ediliyor, yani o köpek ve kuzunun etrafında başka kuzular, insanlar veya evler falan da olmalı cunku arkaplandan öyle sesler verilmiş ancak onları göremeyince erçeklik hissi kısıtlanıyor. Bu arada arka plan sesleri de yapay oluşturulmuş hissi veriyor.

Bu video ile ilgili ayrıca nerde çekildi, gibi bilgi de verilmiyor. İsviçrenin alplerinde mi, Norveç dağlarında mı? Yani gerçekliği doğrulama imkanı verebilecek ipuçları da yok.

Son olarak, günümüz bilgisayarları donanım ve yazılım olarak had safhada ilerledi, bu tür gerçekten ayırt edilemeyecek kalitede animasyonlar yapılab,iliyor, en bariz örnek film endüstrisi. Tenten filmi 2012'de animasyon filmi yayınlandı aynen gerçek çekim miş gibi seyrediilebiliyor.

Bu video da onun gibi ---teknik olarak--- gerçek gibi ancak "his" olarak gerçek olmayan bir animasyon bence.

Bu videonun gerçekliği konusunda siz ne diyorsunuz sizce gerçek midir?

http://www.youtube.com/watch?v=k_Jzb0yWdcU

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
köpek eğitimli ve sahibinin komutuyla ağzında tutuyo biberonu, kuzu da sanırım çoban köpeklerine olan aşinalığından tedirgin olmadan emiyor olsa gerek, animasyona benzemiyo ama kurgu olup olmadığı konusunda emin değilim.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaplan,seslendirme yapay gibi ama bir köpeğe biberon tutturup kuzunun da bunu emmesini sağlamak inanın bunun animasyonunu yapmaktan daha kolay :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
köpek eğitim aldıktan sonra bunu yapabilir rehber köpeklerde bu tarz çoğu şeyi yapabiliyor tabi geri kalan ayrıntıları bilemem ama benim iki köpeğime sadece otur komutunu 2 kez söylemede öğretmiştim ki diğer komutlarıda aynı gün öğrenmişlerdi

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Videonun kaynağı National Geographic in The Secret Life of Gods (Köpeklerin Gizli Yaşamı) adlı yayındır. Bahsi geçen bölümde köpeğin çiftçinin kuzuları beslemesine nasıl yardımcı olduğu anlatılıyor.
Yani gerçek arkadaşlar ama cidden yanıltıyor insanı.