Bu Yağ Seviyesi Nasıl Sizce Arkadaşlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracın yağ değişiminden bu yana 4000 km kadar oldu bugün yağın seviyesini bakayım dedim çubuk bu şekilde idi. Sizce durum ne?

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG_20150906_131702 (Small).jpg
    IMG_20150906_131702 (Small).jpg
    35.1 KB · Görüntüleme: 207

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
200 gr fazla bile abi yağ.ayrıca yağ tertemiz duruyo hep gazlamı geziosun

Evet sürekli gazla dolaşırım birde çok devirli kullanıyorum. Özellikle şehir içinde S konum da kullandığım çok oluyor. Çünkü dur kalk işinde araç aptallaşmasın diye S konum da araç. Bu yağ çubuğundan bir halt anlamadım zaten :D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sürekli gazla dolaşırım birde çok devirli kullanıyorum. Özellikle şehir içinde S konum da kullandığım çok oluyor. Çünkü dur kalk işinde araç aptallaşmasın diye S konum da araç. Bu yağ çubuğundan bir halt anlamadım zaten :D

elleme hiç 2000 km de daha gazla en azından.sonra değiştirirsin

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu çubuğa göre nereye kadar eksilme olursa buna yağ eklenmesi gerek ki?

abi en dolu olması gereken hali üstteki çentiğin olduğu kısım.alttaki çentik minimum seviyesi. 2 çentik arası 1litre yağa tekabül ediyor. seninkinde hafif bi fazlalık var gibi ama bi sorun yaratacak kadar fazla değil..belkide fotografı çekerken eğik tuttuysan ondan dolayı fazla çıkmışda olabilir..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi en dolu olması gereken hali üstteki çentiğin olduğu kısım.alttaki çentik minimum seviyesi. 2 çentik arası 1litre yağa tekabül ediyor. seninkinde hafif bi fazlalık var gibi ama bi sorun yaratacak kadar fazla değil..belkide fotografı çekerken eğik tuttuysan ondan dolayı fazla çıkmışda olabilir..

O üstte olan çizgidedir sanırım. Haklı olabilirsin peki bu alt kısım da yani en uçta olan kısım da yağ olduğun da. Sanırım bir litre yağ eksik demektir. Doğru mu anladım?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O üstte olan çizgidedir sanırım. Haklı olabilirsin peki bu alt kısım da yani en uçta olan kısım da yağ olduğun da. Sanırım bir litre yağ eksik demektir. Doğru mu anladım?

aynen abi o şekilde. alt çizgideyse yağ 1 litre eksik demektir

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış görmüyorsam MAX çizgisinin biraz üzerinde. 100-150 ml kadar tahminen fazla.
Fazlasını almak isterseniz en kolay yöntem. Bi tane şırınga, ucuna da yeterli uzunlukta serum hortumu. Yağ ölçme çubuğundan kartere salıverin. Sonra şırınga ile çekin :)