bugün başıma gelenler

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım uzun süreden beri su eksiltiyordu bugün ustaya gösterdim ahtapot hortum değişmesi gerekiyor dedi 400 500 arası tutuyormuş yan sanayi hortum la birlikte neyse sonra yaptırırız dedik çıktık bir iş için gebzeye gittim dönüşde çamlıca gişelerinden sonra devir saati 0 a düştü km hararet benzin göstergesinde ve aracın çalışmasında hiç bir sorun yok ama devir saati 0 da sizce sorun nerden olabilir gösterge saatini başka araçda denedik devir saati sorunsuz çalışıyor bu saat sinyali nerden alıyor acaba birisi şarz dinamosundan olur dedi sizce tesisatı kontrol etmem gerekirmi birde bu aracın ECU su nerdedir soketinde falan sorun olabilirmi? yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahtapot hortumun yan sanayisi 80 lira civarıdır, orijinal ahtapor 200 lira civarı olur en fazla. Ustanızla iyi bir pazarlık edin, o paraları vermek çok feci birşey.

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu devir saatinin nerden sinyal aldığını bilen veya elinde elektrik şeması olan varsa yardımcı olursa sevinirim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:50 ----------

sigortalar sağlam kontrol ettim atmış olan yok saati başka vectra b araçda denedik saatt e sağlam başka araçda çalışıyor acaba tesisattamı sorun var devir saati sinyali nerden laıyor acaba devir sensörümü krank pozisyon sensörümü bobinmi yada enjektörlerdenmi alıyor tesisatın neresine bakmam gerekir şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunum halen devam ediyor dev,r saat, şu an çalışmıyor tesisatı gözden geçirdik usta motor içi tesisatın komple sökmemiz gerekli dedi bilgisayara bağladık arıza kodu vermiyor soruna bir türlü çözüm bulamadık sizce nerden kaynaklanabilir arıza birde aracın ahtapot hortumu bugün komple patladı bana maliyet olarak ne kadar çıkar yadımcı olursanız sevinirim

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin dediğinz üzere yolda giderken birden devir saati iptal olmuş.Tesisattan olsa önceden çalışıp pat birden gitmesi tuhaf.Bence sigorta,sesnsör vs kontrol edilmeli.Fakat nerdedir bilgim yok...Bence bi kaç elektrikçi dolaşın

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Beyin arızası olabilir bazen bu tür sorunlar yaşatıyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devir saatiyle ilgili bilgim yok ama :( ben ahtapot hortumu işçilikle beraber 170 tl ye hallettirdim. senin usta çok uçmuş kardeşi

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar hortumdan dolayı aracı şu anda kullanamıyorum akşam işten gelince tesisatı gözden geçiriyordum bir baktım lpg ecu su na bir kablo alınmış tesisattan kahverengi mavi çizgili bir kablo ve bu ek yaptıkları yer enjektörlerin ordan bant açılmış ve bloğa yapışmışdı ordan ayırdım güzelce bantladım devir saati sorunu çözüldü şu anda sorunsuz çalışıyor
diğer sorunuma gelicek olursak halen devam ediyor Anadolu yakası önerebileceğiniz bir usta varmdır birde hortmu n orj ne kadardır yardımcı oluşanız çok sevinirim

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar horumu aldım birkaç ustaya aracı gösterdim manifold sökülmesi gerekiyor dediler bende araç hava alır rölanti düzeni flaln bozulur diye sökdürmedim normalde manifolt sökülüyormu birde değiştirmek için 250 300 tl işçilik istiyorlar bana çok pahalı geldi normalde ne kadar tutar birde Anadolu yakasında iyi bir usta varsa adres verebilirseniz seviirim aracımı anlamayan insanlara elletmek istemiyorum şimdiden çok teşekkürler