bugün ne güzel bir gün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde şu konuya mesaj yazan arkadaşların en kötüsünün altında 20binliralık araç var...kimse 90 yılları hatırlamıyor herhalde...bu ülkede sahine doğana binen zengin sayılırdı.....kimse inkar etmesin....çoğumuz sıfır araç almaya bakıyor....o yüzden yaptığınız yapacağınız yorumlarda kendi yaşam standartlarınızı gözden geçirerek yorum yazın....

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ismail bey komşunuz çocuğunu niye okula gönderemiyor???onu merak ettim gerçekten......

Efendim , üniversiteye kayıt yaptırmadılar ancak tüm komşular ayarlamıştık o zaman tüm mahale kayıt icin gerekli herseyini ayarlamıştık , suan unuversitede okuyor, Allah'ın izni ile mezun olur inşallah, hayat toz pembe bir rüya degil anlayacak olduğunuz . Çevremde tek degil illaki sizinde vardır böyle :(

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
birde şu konuya mesaj yazan arkadaşların en kötüsünün altında 20binliralık araç var...kimse 90 yılları hatırlamıyor herhalde...bu ülkede sahine doğana binen zengin sayılırdı.....kimse inkar etmesin....çoğumuz sıfır araç almaya bakıyor....o yüzden yaptığınız yapacağınız yorumlarda kendi yaşam standartlarınızı gözden geçirerek yorum yazın....

Bu realite , neyi değiştiriyor , olanlar kadar olmayanlar oldugunu unutmayın , ülkenin durumu ortada , forumda 1000 kişiye bakarak ki burası bir otomobil forumu herkesin altında araba olmasından doğal ne varki .

Kısaca bakış acısı , ben bir cok seyin iyi gittiğine inanmıyorum ve kendimce geçerli sebeplerim var.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum evet bazen iktidarı izlemiş olduğu politikalardan dolayı eleştiriyoruz ama hakkınıda yememek lazım ilk göreve başladığımda 444 lira maaşla başladım 2002 eylülünde.O zamanlar bir tv nerdeyse maaşıma yanaşıyordu şimdiyse 1.maaşla 3 tv alabiliyorum 3 maaşımla 2.el araba alabiliyorum bunları sağlayanda bu iktidar oldu ekonomi anlamında takdir ediyorum.:)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum evet bazen iktidarı izlemiş olduğu politikalardan dolayı eleştiriyoruz ama hakkınıda yememek lazım ilk göreve başladığımda 444 lira maaşla başladım 2002 eylülünde.O zamanlar bir tv nerdeyse maaşıma yanaşıyordu şimdiyse 1.maaşla 3 tv alabiliyorum 3 maaşımla 2.el araba alabiliyorum bunları sağlayanda bu iktidar oldu ekonomi anlamında takdir ediyorum.:)

Geçenler de benzer bi konu açıldı, bir arkadaş asgari ücretteki artışlar yıllara göre yüzdelik olarak veren bir tablo paylaştı ve bu tablo ile iktidarı eleştiriyordu. Bende olayı biraz somutlaştırmak için asgari ücretle çalışan bir kişinin alım gücündeki değişimi hesaplamıştım. Benzin ile hesap edildiğinde bile alım gücü %55 artmış.
Ama ne yazık ki bazıları ısrarla tersten bakıyor olaya.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizler daha başkalarının fikirlerine dahi saygılı olmayı bilmiyor her konuyu tartışma ortamına çekiyorsunuz... daha ne beklenir ki!

bu konuyu ben açmışsam ve işine gelmiyorsa tartışma yaratma konuyu oku. beğenmiyorsan bir daha bu konuya bakma olsun bitsin. her konuyu polemik haline getirmek adet olmuş sizlerde.

+1000:bir::bir::bir::bir: aynen katılıyorum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu borç ne ile kapatılıyor onu anlamadım?Yani biz kendi kendimize yetebilen bir ülke olduk da ihracat şampiyonu olduk da(cumhuriyetten beri) oradan akan sıcak parayla mı hesabı kapattık? Satılmayan milli fabrikalar, iş sahaları, deniz kıyısı, toprak kaldı mı?Bunları satmak adına çıkarılmadık kanun mu kaldı?Onlara rağmen hala içerdeyiz? Milli gelir hesaplama yöntemlerini bir gecede değiştirerek 20 saat içinde 2364 dolar zenginleştirildik ( tıpkı koca memleketin tüm geleceğini etkileyecek eğitim öğretim sistemini 24 dk da taraf vekillerin zaptıyla değiştirdikleri gibi)..Enflasyon ve işçilik prosedürlerini değiştirerek toz pembe bir tablo çiziliyor..Bu mesele MHP li AKP li HEPAR lı CHP li olmanın dışında bir meseledir...Anlayana...Bunun vebali milletin boynuna sizin bizim boynumuzadır...Hala herşey iyi güzel süper hiper gidiyor diyebilecek kadar da karanlıkta bazıları..Onca araç ev alınıyor, nasıl alınıyor? Helal para ile mi? yani parayı bastırıp da mı alıyorlar?Kredi ile..Referans ile..

Hakan Şükür, kanun yasa tanımayıp sanki ev halindeymiş gibi babasından izin alıyormuş gibi başbakandan izinli olarak meclise katılmıyor..332. dönemde 35 oylamanın 25ine katılmadı, soru ve öneri de bulunmayıp, 11 milyarlık maaşı beğenmeyip, 224 milyara TV programına katıldı..Millet vekilinin vazifesi midir bu?Sen neden seçildin?Senin görevin ne?Sorumluluğun ne?

Hafta sonları büyükşehir belediyesinde çalışmaktayım..Orada sadece tozlanmaya ayrılan 4 tane passat higline DSG li 104 milyarlık makam aracı, 2 tane caravelle 7 tane polo var...Adamın;sunroofunu açamadığı arabaya bindiğini gördüm ben ve bu insan makam sahibi biri...

İşte böyle zihniyette bir rejimle yönetilen bir memleket....

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail bey burası araba forumu olabilir...lakin gün içinde şehir içinde çıkın balkonda çevrenize baktığınızda araçlara bir bakın...milletin alım gücü gayet iyi...bugün 2000li yılların ilk başlarında üniversite nasıl okuyacağımızı düşünürken bugün çocuklarımız yada üniversite çağındaki gençler hangi arabayla gitsem derdindeler...vatandaşın alım gücü bence gayet iyi....nerden bakarsanız bakın....500liraya led tv satılan bir ülkede asgari ücretli ailelerin bile evlerinde led tv var....bugün aracınızla yola çıktığınızda hangi kamyonun arkasında kalacağım yada sollama yaparken nelerle karşıalcağım derdiniz yok...bugün hangi hasteneye gideyim diye tercih edebileceğiniz onlarca hastane var...eskiden 5-6 katlı bir hastanede her bölüm varken bugün diş hastenesinden tut onkoloji hastanesi göğüs hastanesi vs vs onlarca bölümden ayrı ayrı hastaneler var...

belki vergiler düşmeyecek maaşımız artmayacak ama hayat standartlarımız artıyor nedense....

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuda yoğun bir çatışma ortamı olumuş ama üzgünüm ki IMF borcumuz olmasa da dış borcumuz çok çok fazla, ben hiç bişey olacağına ihtimal vermesem de 2023 ü bekliyorum, bu ülke toparlanması zor bir duruma geldi, kafalarda sadece endişe ve merak var...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bu borç ne ile kapatılıyor onu anlamadım?Yani biz kendi kendimize yetebilen bir ülke olduk da ihracat şampiyonu olduk da(cumhuriyetten beri) oradan akan sıcak parayla mı hesabı kapattık? Satılmayan milli fabrikalar, iş sahaları, deniz kıyısı, toprak kaldı mı?Bunları satmak adına çıkarılmadık kanun mu kaldı?Onlara rağmen hala içerdeyiz? Milli gelir hesaplama yöntemlerini bir gecede değiştirerek 20 saat içinde 2364 dolar zenginleştirildik ( tıpkı koca memleketin tüm geleceğini etkileyecek eğitim öğretim sistemini 24 dk da taraf vekillerin zaptıyla değiştirdikleri gibi)..Enflasyon ve işçilik prosedürlerini değiştirerek toz pembe bir tablo çiziliyor..Bu mesele MHP li AKP li HEPAR lı CHP li olmanın dışında bir meseledir...Anlayana...Bunun vebali milletin boynuna sizin bizim boynumuzadır...Hala herşey iyi güzel süper hiper gidiyor diyebilecek kadar da karanlıkta bazıları..Onca araç ev alınıyor, nasıl alınıyor? Helal para ile mi? yani parayı bastırıp da mı alıyorlar?Kredi ile..Referans ile..

Hakan Şükür, kanun yasa tanımayıp sanki ev halindeymiş gibi babasından izin alıyormuş gibi başbakandan izinli olarak meclise katılmıyor..332. dönemde 35 oylamanın 25ine katılmadı, soru ve öneri de bulunmayıp, 11 milyarlık maaşı beğenmeyip, 224 milyara TV programına katıldı..Millet vekilinin vazifesi midir bu?Sen neden seçildin?Senin görevin ne?Sorumluluğun ne?

Hafta sonları büyükşehir belediyesinde çalışmaktayım..Orada sadece tozlanmaya ayrılan 4 tane passat higline DSG li 104 milyarlık makam aracı, 2 tane caravelle 7 tane polo var...Adamın;sunroofunu açamadığı arabaya bindiğini gördüm ben ve bu insan makam sahibi biri...

İşte böyle zihniyette bir rejimle yönetilen bir memleket....

Serdar kardeşim , seninle de bu forumda zıt düştügümüz paralel düşünmediğimiz zamanlar oldu , ama sen ne bundan dolayı beni konunun dışına davet ettin nede ben sana bu forum ne kadar kalitesiz dedim demi, insanlar karşıt görüşlere sahip olacaklar tabii, zihniyetler aynı başbakanları gibi ana muhalefet , yavru muhalefet , biz ne dersek o olurdalar .

Konu sahibi arkadas ta bizi yavru muhalefet yaptı, işine gelirse yasa işine gelmiyorsa görmezden gel , ne olsa ben oyu verdim bunlar gidene kadar bu memleket bizim diyor :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...