bugün ne güzel bir gün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse kimseyi kırmasın, üzmesin..Bizler sizleri örnek alıyoruz büyüklerimizsiniz...Aranızda dargınlık küslük olmasın.. Aynı havayı soluyor aynı otomobillere biniyoruz..Sadece gerçeklerin kendilerini bu kadar kolay bizlere sunmadığını görelim..Görünürde hastahane, okul, iş yeri tüzükleri ve meseleleri göründüğü gibi kolay değildir..Kolay olamaz da..Dışarıdan cilli gibi bir mercedes herkese çekici gelebilir ama arabanın motoruna girdiğinizde bakarsınız ki psa yapımıdır, jantlar kore malıdır, lastikler romanya malıdır..Oysa onu saf alman olarak bilirken.. Herşey güllük gülistanlık mı?Sizlerin hiç mi derdi kederi yok?Bizim bütün işlerimiz tıkırında mı?Yani bu kadar iyi miyiz? İşte bakmak ve görmek meselesidir bu..Biraz olaylara nüfuz etmek lazım gelir..Sonuç çok basittir.Bitmiştir..Ama süreç sonlanana kadar neler çekildi, ne dolaplar döndü?görünenin ardındaki asıl gerçeklerdir..

Yıllarca birbirimizle uğraşmaktan, sürekli geçmişle yüzleşmekten önümüze bakamaz olduk..Bugün birbirini bıçaklayan ve holiganizmin ereksiyon hallerinde olan bir takım insanların tuttukları takımlar, bir zaman bu memlekete kafir çizmesi girmesin diye canını siper etmiş, memleket uğruna eşinden kocasından bacısından vaz geçmiş insanların takımlarıydılar..Şimdi ise duruma bakın...Bir dönem namaz kılıp faşistlere ölüm diye bağıran insanlarla Allahüekber diyerek adam kaçıran insanların birbirlerini öldürmesine şahit oldu bu memleket...Şimdi bunlardan ne farkımız kaldı?

İşte asimetrik savaş dedikleri mesele budur..Artık modern savaş dedikleri şey budur..Sineği memlekete atar bütün her yeri karıştırır..Oturduğu yerden sonuçları bekler..Bizleri aşırı kutuplaştırıp birbirimze düşman eden kıt'a ötesi güçlere hizmet etmeyelim..Zincirlerimizi kıralım,at gözlüklerinden kurtulmaya çalışalım..Bu memleket neler gördü geçirdi..Dünyada yenilmez diye anılan devletleri dize getirdi bu memleket..O yüzden taraf tutmadan gerçeklerden konuşalım derim ben..

Saygılar..

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onbir yıl önce ülke uçurumun kenarındaydı, dolar 680 liradan bir gunde 1780 liraya çıktı, ekonomik kriz o kadar büyüktü ki o günleri bilenler bilir neredeyse halk Yunanistandaki gibi ayaklanacaktı, Allah razı olsun ondan Tayyip Erdoğan geldi ve ülkeyi uçurumun kenarından aldı kurtardı. Rahmetli Ecevit in ABD den getirdiği Kemal Dervişin attığı adımlar, AK parti hükümetinin bu adımlara devam etmesi ve ekonomide alınan olumlu kararlar bugün IMF ye olan borcumuzun tamamen bitmesine, hatta dünya ekonomik olarak krizdeyken bizim IMF ye bile kredi açabilecek düzeye geldik. Piyade tüfeği bile yapamazken kendi helikopterimizi üretebiliyoruz kendi milli silahlarımızı üretip satabiliyoruz. Ülkenin her tarafı duble yollarla örüldü, Sağlık sistemi iyileştirildi, bilgisayar ve internet hemen hemen her eve girdi, ilköğretimde ateşpahasına aldığımız kitaplar bedava verilirliyor, dünyada gıpta edilir hale geldik halen eleştirenler var insan bir şükreder herkesin altında araba dolar onbir yıldır aynı seviyede daha ne istiyorsunuz %100 enflasyonlu günleri ne çabuk unuttunuz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Onbir yıl önce ülke uçurumun kenarındaydı, dolar 680 liradan bir gunde 1780 liraya çıktı, ekonomik kriz o kadar büyüktü ki o günleri bilenler bilir neredeyse halk Yunanistandaki gibi ayaklanacaktı, Allah razı olsun ondan Tayyip Erdoğan geldi ve ülkeyi uçurumun kenarından aldı kurtardı. Rahmetli Ecevit in ABD den getirdiği Kemal Dervişin attığı adımlar, AK parti hükümetinin bu adımlara devam etmesi ve ekonomide alınan olumlu kararlar bugün IMF ye olan borcumuzun tamamen bitmesine, hatta dünya ekonomik olarak krizdeyken bizim IMF ye bile kredi açabilecek düzeye geldik. Piyade tüfeği bile yapamazken kendi helikopterimizi üretebiliyoruz kendi milli silahlarımızı üretip satabiliyoruz. Ülkenin her tarafı duble yollarla örüldü, Sağlık sistemi iyileştirildi, bilgisayar ve internet hemen hemen her eve girdi, ilköğretimde ateşpahasına aldığımız kitaplar bedava verilirliyor, dünyada gıpta edilir hale geldik halen eleştirenler var insan bir şükreder herkesin altında araba dolar onbir yıldır aynı seviyede daha ne istiyorsunuz %100 enflasyonlu günleri ne çabuk unuttunuz.

Yüce Tayyip çok yaşa :rakir:

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence kimse kimseyi daha fazla kırmasın.Kimsenin fikri burada yapılan tartışmalar ile değişecek değil,herkes görmek istediğini görüyor anlamak istediğini anlıyor.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soruma hala cevap verilemedi?Kurtuluş Savaşı yıllarında da nasıl bir olağanüstü halde olduğumuzu da krizin krizinde olduğumuzu da ben hatırlatayım o zaman Mucip Abicim? Hani yenilmezlerin yenildiği Çanakkale örneğin? Soba borularından göz korkutmak için siperlere top efekti yaptığımız, asker ve silah kıtlığından, sürekli siper içinde yer değiştirerek yine düşmana göz dağı vermek için açtığımız ateş yanında 40 saatte 2 öğün yemekle o da hani yemek de değil, kuru yarım ekmek bir öğün, komposto diğer öğün..Hani askerlerimize psikolojik rahatlık vermek için şırıngayla göya penisilin yapılıyor denerek yokluktan su enjekte edilen bir dönemi anımsatayım ben de? Demek ki herşey ekonomi değilmiş..

11 yılda gönüller ayrıştırıldı,idealler yok edildi, bankalar ayrıştırıldı, gıdalar marketler,şirketler derken Türkiye ayrıştırıldı.. Sürekli kavga edildi..Bilim kurumlarıyla, işçi sendikalarıyla, tarihle, dizilerle, komşu ülkelerle kısaca biat etmeyen herkesle kavga edildi..Tarih tersinden okutuldu...Kendilerine göre hukuk, siyaset, eğitim düzeni kuruldu..Kendileri gibi olmayan herkes zindana atıldı, itildi, fişlendi, iftira attırlıdı, işten attırıldı.. 500 puanla girilen ODTÜ ye 5000 polisle girildi.. Nasrettin hocanın kazanı doğuruyordu, iktidarın gemileri..Asarım, keserim, parçalarım iktidarı oluşturuldu.. 127bin öğretmen atanması gerekirken 36 sı intihar etti... . Deniz fenerinde sanıkların yargılanması yerine savcılar yargılandı..2 Türkiye yaratıldı...1-açlık sefalet fakirlik içinde yaşam savaşı veren kesim...2.5 milyon resmi işsiz var..1 milyon kart ve kredi mağduru var.. nüfusun % 29 u akan çatısını kırılan pencerisini onaramazken...Maaşına 4 tl zam yapılan şehit babası var...Tüpraş,tekel,sümerbank,ipraş,ereğli,türk telekom gibi temel ekonomik şirketler dahil hepsi satıldı.. 2-şatafat haram ve savurganlık Türkiyesi..Yani iktidarın Türkiyesi.. Makam aracının aylık kirasının 21bin tl olan anayasa mahkemesi başkanı...Örtülü ödeneklerle rekor kırıp meclis makam odasını 368 bin liraya yenileyen başbakan..Brüt maaşı 22000 € olan başbakan danışmanı..Aylık kirası 980 bin lira olan bakanlık...Bunun için de neler yapıldı? Veriginin vergisi alındı...Satılmayan ne varsa satıldı..Doğalgaza elektriğe %18, memura %3 zam yapıldı.. Hak arayan öğrenciyi, doktoru, öğretmeni,işçiyi polise coplatıldı..Bütçedeki 53 milyarlık açık açıklanamadı..Meclis futbol karşılaşmasını canlı yayın verirken meclis görüşmeleri yayına kapatıldı..Güçler ayrılığı bize göre değil deyip demokrasiden diktatörlüğe geçildi..Dünyanın en pahalı benzinini bize kullandırtırken yabancılara litresi 1.48 den verildi..Yolsuzluk yapanı değil yolsuzluğu itiraf edenler suçlandı..Cumhuriyet bayramı kutlamaları yasaklandı..Allah Allah diye alınan topraklar, Allah Allah diye satıldı..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Soruma hala cevap verilemedi?Kurtuluş Savaşı yıllarında da nasıl bir olağanüstü halde olduğumuzu da krizin krizinde olduğumuzu da ben hatırlatayım o zaman Mucip Abicim? Hani yenilmezlerin yenildiği Çanakkale örneğin? Soba borularından göz korkutmak için siperlere top efekti yaptığımız, asker ve silah kıtlığından, sürekli siper içinde yer değiştirerek yine düşmana göz dağı vermek için açtığımız ateş yanında 40 saatte 2 öğün yemekle o da hani yemek de değil, kuru yarım ekmek bir öğün, komposto diğer öğün..Hani askerlerimize psikolojik rahatlık vermek için şırıngayla göya penisilin yapılıyor denerek yokluktan su enjekte edilen bir dönemi anımsatayım ben de? Demek ki herşey ekonomi değilmiş..

11 yılda gönüller ayrıştırıldı,idealler yok edildi, bankalar ayrıştırıldı, gıdalar marketler,şirketler derken Türkiye ayrıştırıldı.. Sürekli kavga edildi..Bilim kurumlarıyla, işçi sendikalarıyla, tarihle, dizilerle, komşu ülkelerle kısaca biat etmeyen herkesle kavga edildi..Tarih tersinden okutuldu...Kendilerine göre hukuk, siyaset, eğitim düzeni kuruldu..Kendileri gibi olmayan herkes zindana atıldı, itildi, fişlendi, iftira attırlıdı, işten attırıldı.. 500 puanla girilen ODTÜ ye 5000 polisle girildi.. Nasrettin hocanın kazanı doğuruyordu, iktidarın gemileri..Asarım, keserim, parçalarım iktidarı oluşturuldu.. 127bin öğretmen atanması gerekirken 36 sı intihar etti... . Deniz fenerinde sanıkların yargılanması yerine savcılar yargılandı..2 Türkiye yaratıldı...1-açlık sefalet fakirlik içinde yaşam savaşı veren kesim...2.5 milyon resmi işsiz var..1 milyon kart ve kredi mağduru var.. nüfusun % 29 u akan çatısını kırılan pencerisini onaramazken...Maaşına 4 tl zam yapılan şehit babası var...Tüpraş,tekel,sümerbank,ipraş,ereğli,türk telekom gibi temel ekonomik şirketler dahil hepsi satıldı.. 2-şatafat haram ve savurganlık Türkiyesi..Yani iktidarın Türkiyesi.. Makam aracının aylık kirasının 21bin tl olan anayasa mahkemesi başkanı...Örtülü ödeneklerle rekor kırıp meclis makam odasını 368 bin liraya yenileyen başbakan..Brüt maaşı 22000 € olan başbakan danışmanı..Aylık kirası 980 bin lira olan bakanlık...Bunun için de neler yapıldı? Veriginin vergisi alındı...Satılmayan ne varsa satıldı..Doğalgaza elektriğe %18, memura %3 zam yapıldı.. Hak arayan öğrenciyi, doktoru, öğretmeni,işçiyi polise coplatıldı..Bütçedeki 53 milyarlık açık açıklanamadı..Meclis futbol karşılaşmasını canlı yayın verirken meclis görüşmeleri yayına kapatıldı..Güçler ayrılığı bize göre değil deyip demokrasiden diktatörlüğe geçildi..Dünyanın en pahalı benzinini bize kullandırtırken yabancılara litresi 1.48 den verildi..Yolsuzluk yapanı değil yolsuzluğu itiraf edenler suçlandı..Cumhuriyet bayramı kutlamaları yasaklandı..Allah Allah diye alınan topraklar, Allah Allah diye satıldı..

Yüce Tayyip çok yaşa :rakir:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazmıyayım dedim ama sadece tarafsız bir şekilde şunu söyleyebilirim...ben kendi acımdan cevremdeki insanları hatta yaşadığım ili değerlendirmeye çalısacagım...

2004 yılında aksaraya geldim 2004-2013 yılını değerlendiriyorum 2004 yılında kapımızın önünde sadece 1-2 araba vardı...onlarda en iyisi reno 19 du...şuanda evimin kapısının önünde araba çekecek yer bulamıyorum...en kötüsü de toyota corolla var...audi mercedes say say bitmiyor...hatta kendi oturduğum apartmanın garajında dahi yer kapmak için ugrasıyorum...şahinlerede gençler modifye yapmak için biniyorlar...

diğer bir konu Aksaray çarsı merkezine arabayla gitmeye çekinir oldum park yeri bulamıyorum...yürüyerek yada dolmuşla gitmek zorunda kalıyorum...bilmiyorum ama ya biz çok lükse düşkünüz yada yorum yok...2004 yılında olmayan bu arabalar şimdi nerden geldi...bu arabalar nerden türedi...geçen sıfır araç için bir arkadasım yazılmıs 2014 yılına gün vermişler...eee nerden alıyor bu millet anlamış değilim...arabamı üretilmiyor yok hepsi satılmış...

diğer konu 2004 yılında benim oturduğum mahallede 2-3 bina vardı yanları bomboştu şuan binadan geçilmiyor 2004 yılından 2013 yılına kadar 100 ü aşkın bina yapıldı oturduğum mahalleye...şuandada tam kapımın önünde karsı arsaya ev yapılıyor gecen mütahitle konusuyoruz daha temeli bugun atıldı boş daire yokmus hepsi satılmış...bilmiyorum ters tezat birşey var...eskiden evi olan zengin sayılırdı şimdi herkezin evi arabası var...ha genelleme yapmıyorum...ama gördüklerim bunlar...ben
a parti b parti savunmuyorum...tartışma konusu olacak birşeyde söylemiyorum ama gördüğümü söylüyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bugün süper güç denilen ABD'nin toplam dış borcunu da araştırır mısınız size zahmet. zamanında rahmetli Özal'da herkesin 2 anahtarı olacak dediğinde ve sonrasında vatanı satıyor, elimizde birşey kalmadı gibi söylemler içine girmişlerdi ancak bugün bakıyoruz ki bir çok evin 2. hatta 3. arabası var. 10 yıl önce üniversiteye öğrenci göndermek ekonomik olarak bir çok aileyi zorlarken bugün sıradan bir üniversite okuyan öğrencinin altında arabası var. daha ne istiyorsunuz anlamıyorum? rezervler satılmış... hangi rezervler? lozan ile kullanım hakkı bize ait olmayan rezervler mi?

Bir iddiayı savunurken iyi araştırmak lazım, iki anahtar lafını ortaya atan Özal değildi ;).

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Senin fikrini zikrini çözemediğimden dikkat ettiysen hiçbir mesajına direk cevap yazmamıştım, sana sadece şukadar cevap verecem ben doğruya doğru eğriye eğri derim, yazdıklarının icinde haklı yönler var ama çoğu doğru değil. Yine de fikrine saygım var en azından bazıları gibi hakaret etmiyorsun ve doğru veya yanlış fikrini beyan ediyorsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birde şu konuya mesaj yazan arkadaşların en kötüsünün altında 20binliralık araç var...kimse 90 yılları hatırlamıyor herhalde...bu ülkede sahine doğana binen zengin sayılırdı.....kimse inkar etmesin....çoğumuz sıfır araç almaya bakıyor....o yüzden yaptığınız yapacağınız yorumlarda kendi yaşam standartlarınızı gözden geçirerek yorum yazın....

Ülke nüfusu, toplam araç sayısı, araçların ortalama yaşları, açlık sınırı, açlık sınırındaki maaşla geçinen aile sayısı, asgari ücret tutarı, asgari ücret alan kişi sayısı, kişi başı milli gelir gibi veriler bir çok sorunun cevabını zaten verir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...