bugün ne güzel bir gün...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin fikrini zikrini çözemediğimden dikkat ettiysen hiçbir mesajına direk cevap yazmamıştım, sana sadece şukadar cevap verecem ben doğruya doğru eğriye eğri derim, yazdıklarının icinde haklı yönler var ama çoğu doğru değil. Yine de fikrine saygım var en azından bazıları gibi hakaret etmiyorsun ve doğru veya yanlış fikrini beyan ediyorsun.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çoğu haksız dedikleriniz eğer sayısal değerler ya da istatistikler ise eğer, bunlar şu an bu satırı okuyorken dahi çoktan değişti ama yok olmadı..Bunlar doğrular..Meclis tutanaklarında, Resmi Gazete de ve vergi mükellefi sitelerin üyelerin kişilerin ortalamalarıdır..Yukarıda temas edilidiği üzere; herkes son model araçlara biniyorlar ise eğer, ev evler,gemi gemiler satın alabiliyorsalar eğer nereden geliyor bu değirmenin suyu?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu haksız dedikleriniz eğer sayısal değerler ya da istatistikler ise eğer, bunlar şu an bu satırı okuyorken dahi çoktan değişti ama yok olmadı..Bunlar doğrular..Meclis tutanaklarında, Resmi Gazete de ve vergi mükellefi sitelerin üyelerin kişilerin ortalamalarıdır..Yukarıda temas edilidiği üzere; herkes son model araçlara biniyorlar ise eğer, ev evler,gemi gemiler satın alabiliyorsalar eğer nereden geliyor bu değirmenin suyu?

Haklısın dediklerim bunlar zaten.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Neden millet bu kadar harcıyor ve o bahsedilen tarihlerde neden kimsede bir şey yoktu ama şimdi var, link verdiğim yazıyı 10 dk nızı ayırıp okusaydınız bunun nedenlerini farkederdiniz. Ben size neden bu kadar araba var, neden bu kadar ev var bunun sebebini ekliyorum kare içine aldım okursanız nedenleri orada yazıyor...

İşte bundan dolayı etrafta 38 kat fazla araba, 38 kat daha fazla ev, 38 kat lüks var amam bunun yanında 38 kat borçlanmış vatandaş var :(

Ekli dosyalar

• neden zenginiz.jpg
    neden zenginiz.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 18

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum evet bazen iktidarı izlemiş olduğu politikalardan dolayı eleştiriyoruz ama hakkınıda yememek lazım ilk göreve başladığımda 444 lira maaşla başladım 2002 eylülünde.O zamanlar bir tv nerdeyse maaşıma yanaşıyordu şimdiyse 1.maaşla 3 tv alabiliyorum 3 maaşımla 2.el araba alabiliyorum bunları sağlayanda bu iktidar oldu ekonomi anlamında takdir ediyorum.:)

İbrahim Allah daha fazla versin, ben de aynı iktidardan maaş alıyorum, 29 sene çalıştıktan sonra 2006 da 900 TL maaşla emekli oldum, şu an 1200 TL ile yola devam ediyorum. Haaa bu arada nedense benzine bu gün 6 kuruş daha eklediler, madem borcumuz harcımız bitti bu zam neyin nesi ki? ;).

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şunu bilir söylerim: Parti, sendika, dernek ..... hepsi hikaye. Allah Devletimizi (T.C.) başımızdan eksik eylemesin. İstiklal Marşımızı göğüs gere gere söyletmeyi eksik etmesin. Ezan Sesi Hiç dinmesin.....

Gerisi Hikaye....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi her yerde arabalar varmış, evlerde yeni nesil TV ler varmış mış mış mış..... Peki 25-30 sene evvel LED TV mi vardı, lüks arabalar mı vardı, LPG mi vardı? Yapmayın arkadaşlar, her ülke gelişmelere ayak uydurmak zorundadır. Son 11 yılda elbette iktidar yan gelip yatmadı, iyi kötü bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama bir şeyler yaptılar diye iktidara toz konduramayacak mıyız, hep mi başımızda taşıyacağız, hiç mi eleştirmeyeceğiz? Bakın gün geliyor kendi formumuzu bile eleştirmiyormuyuz? Eleştirme insanın doğasında vardır. İyi yapılanlar takdir edilir, kötü yapılanlar eleştirilir. Mesela; bir çok yere duble yollar yaptılar, trafik rahatladı kazalar azaldı, bu durumu sonuna kadar destekliyorum ama yollar çok kalitesiz, dünya kadar para harcanan yollar bir yıl dahi dayanmıyor, kaliteden bir haberler.

Dış borç durumunu merak edenler google'den devlete ait linglere girerek, ülke olarak ne kadar borcumuz olduğunu, son 10 yılda borcumuz artmış mı azalmış mı rahatlıkla görebilirler veya mali durumumuz çok iyiyse neden benzin fiyatları bu kadar yüksek diye araştırabilirler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bu konu altından gelen raporlardan, genele hitaben;
Eleştirilmeyi, farklı düşünceleri, tepkileri, alkışları, farklılıkları sindiremeyecek yapıda iseniz mesaj atmayınız veya konu açmayınız. Herkesin kendi düzeyinde, kendince fikirleri düşünceleri var, onlara saygılı kalarak tartışmanız gerek. Gördüğüm o ki, şu ana kadar seviyesini bozan da yok. O zaman sorun da yok.

Konuya gelecek olursak, Benim İmf ye borcum bitmiş ama, 3 katı kadarını Türk şirketlerinden borçlanmışım. Yani Benim Borcum 3e katlanmış. Bu türk şirketlerinin de %90 ı dışarıya borçlu yani Özetle borç alırken bile birilerinin ceplerini doldurup üstüne reklam yapılıyor.

Ben Devlet olarak sahibi Türk gözüken A şirketinden yıllık %13 faiz ile borç alıyorum. O A şirketi de, gidip yıllık %7.5 den Yurtdışından borç alıyor. Benim milletim ise ya saf, yada saf ayağına yatıyor.

Bu forumun amacı belli, amaç dışında tartışmalar ise bizi amacımızdan saptırır. Genel olarak herkes kendini anlatmış, görüşünü belli etmiş, konuyu bu nedenle sonlandırıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...