Bujilerin tirnaginin kirilmasi acil yardim

dursunhkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işlemi yapar iken dibine bir ilaç sürülüyor ve yapışması sağlanıyor ama ne kadar sağlam yapılır ise yapılsın enin de sonun da bırakıyor bırakacak. Sen yine de tedbirli ol.

Tamam abicim dikkatli olacağım ben zaten kamyon sofofuyum yolda kalsamda ceken bulurum illaki kamyona yukler gene getiririm :) saka bi yana su yazi atlatayimda kisa dogru hallettirecrgim goruslerin icin tesekkur ederim.Allah razi olsun hepinizden

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek devirde pistona vuruyor olabilir kapak açılıp yüzeyi kontrol edilmeli çokmu silinmiş birde gm in uzun uçlu bujileri var onlardanmı kullanıyorsunuz birde pistonun burcunda kolunda boşluk varsa biraz fazla yukarı çıkıyorsa piston bujiye çarpıp kırıyor olabilir buda biraz zor ses yapar araba...

dursunhkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek devirde pistona vuruyor olabilir kapak açılıp yüzeyi kontrol edilmeli çokmu silinmiş birde gm in uzun uçlu bujileri var onlardanmı kullanıyorsunuz birde pistonun burcunda kolunda boşluk varsa biraz fazla yukarı çıkıyorsa piston bujiye çarpıp kırıyor olabilir buda biraz zor ses yapar araba...

valla fotoya eklediğim bujiden kullanıyorum buji ile alakası yok. yanma odasının buji ile mesafesinde mm olarak bi açıklık var yani flanş olduğu için 2 3 mm yukarda duruyo buji bu sebepten ateşmeme 3 mm geriden yapılıyor heralde bu sebeple oluyor diye düşünüyorum ama şuanlık bişi yok böyle devam ilerleyen zamanlarda çıkma kapak alırım denk getirirsem bi güzelde takarım inşallah.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bu şekilde fazla zorlamayın kırdığı parça gömleği çizebilir egsoz siboplarına zarar verebilir yani daha büyük masrafa girebilirsiniz.Bujinin yukarıda olması biraz imkansız aslında önceki bujinin pulumu kaldı kapakta.Bujileri fazla sıktırmayın onun bir torku var kapakta kırılırsa kapak sökülür onun için.

dursunhkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fotoya baktıgında görürsün flanş ın üzerinde yivsiz bi bölüm var işte o kadar mesafe yukarda kalıyor. ama o yivsöz bölüm mecburen olmak zorunda o çıkıntı olmasa flanş içeri kaçabilir düşüncesimi oluyo artık bilmiyorum sıkıştırmıyorum zaten şuan 130 140 en fazla gerisi yok saol düşüncelerin için işte çıkma kapak bakıyorum 200 liraya buldum kapakçıda söktak derken 750 felan gidecek heralde.