Bune Rezilliktir!!!![Silecek Motoru ve Kolu Değişimi İçerir]

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cama yağmur kaydırıcı uyguladılarsa ondan yapıyordur.
Geçen sene boyu koruma yaptırdığım yerde hediye olsun diye uygulanmıştı. Etkisi geçene kadar çok çektim. Camın üzerinde hafif yağlı bir tabaka oluşturuyor ve yağmurda silecek 3-4 sefer çalıştıktan sonra bu tabakadan dolayı kaymakta zorlanarak ses yapıyordu. Camsille birkaç sefer iyice temizledim ve vakitle etkisi geçince kurtuldum.

aynı sorun bende de vardı :( aracım 2012 cosra 1,2 essetia. silecek kollarını havaya kaldırıp çalıştırdığında kollar gayet düzgün çalışıyor ancak cam üzerinde özellikle yukarıdan aşşaağı inerken takılarak iniyor. Yağmur kaydırıcı sebebiyle su cama tutunamadığından cam kuru kalıyor ve lastik takılıyor.

camsil ile özellikle alkollü cam temizleyicisi ile camı temizleyince sorun düzeliyor. Yanlız hemen tek sefer temizlemekle gitmiyor bayağı uğraştırıyor :(

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir fıs fıs şişeye biraz ipa koyduğunuz ipa kadar su ekleyip çalkalayın sonra cama sıkın ve mf bez ile silip kurulayın...
sonrasında ise cam suyunuzda sonax yada würth temizleyici kullanırsınız sorun ortadan kalkar.
Ama yağmur kaydırıcının böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Ben her yıkamadan sonra yağmur kaydırıcılı cilam ile siliyorum camlarımı sorun olmuyor çok memnunum

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir fıs fıs şişeye biraz ipa koyduğunuz ipa kadar su ekleyip çalkalayın sonra cama sıkın ve mf bez ile silip kurulayın...
sonrasında ise cam suyunuzda sonax yada würth temizleyici kullanırsınız sorun ortadan kalkar.
Ama yağmur kaydırıcının böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Ben her yıkamadan sonra yağmur kaydırıcılı cilam ile siliyorum camlarımı sorun olmuyor çok memnunum

Valla ben hiç memnun kalmamıştım :(. Sonax'ta boyu koruma yaptırırken jest olsun diye hediye olarak uygulamışlardı. Sonax'ın ürünüdür heralde.
Sonrasında yıkama için gittiğimde, nasıl abi beğendin mi diye sormuştu yapan arkadaş. Her yağmurda kulaklarını çınlatıyorum dedim :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben hiç memnun kalmamıştım :(. Sonax'ta boyu koruma yaptırırken jest olsun diye hediye olarak uygulamışlardı. Sonax'ın ürünüdür heralde.
Sonrasında yıkama için gittiğimde, nasıl abi beğendin mi diye sormuştu yapan arkadaş. Her yağmurda kulaklarını çınlatıyorum dedim :)

Valla abi bilemedim gerçekten...
Dediğim gibi ben hydrorep yağmur kaydırıcılı cila sürüyorum...
Yıkamanın dışında cam temizleyeceksem mequiars cam temizleyici kullanıyorum.
Sürekli olarak silecek suyunda içme suyu ve sonax konsantre şampuan kullanıyorum...
Daha silecek takılması gibi sorun olmadı bende...
Bunların üstüne camlara washcoat uygulayınca yağmurda silecek kullanmak gelmiyordu damlalar kaymaya başlıyordu hemen :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sürekli olarak silecek suyunda içme suyu ve sonax konsantre şampuan kullanıyorum...
Bunların üstüne camlara washcoat uygulayınca yağmurda silecek kullanmak gelmiyordu damlalar kaymaya başlıyordu hemen :)

Washcoat cok farkli bir sey. Uygulamali su kaydiricilarin cogunda takilma-atlama gozlemledim bende.

Tapatalk.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ilker sen zaten maşallah o kadar çok şey sürmüşsün ki su damlacıkları cama daha deymeden uçup gitmesi lazım :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Washcoat cok farkli bir sey. Uygulamali su kaydiricilarin cogunda takilma-atlama gozlemledim bende.

Tapatalk.

Kanka wah coat senle uyguladım daha yenilemedim. Onun dışında camlarda yıkama sonrası hydrorep uyguluyorum.
Yıkama harici cam sileceksem meq kullanıyorum.
sonax konsantrede su kutusnda var zaten :)
hala takılma yok :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:01 ----------

ilker sen zaten maşallah o kadar çok şey sürmüşsün ki su damlacıkları cama daha deymeden uçup gitmesi lazım :)
Hahaha bu iyiydi.
Yan camlar öyle oluyor zaten.. direk gidiyor damlalar leke falan kalmıyor...
araba yağmurda durun tüm çamur leke bagaj kapağında birikiyor :) sonra oraya sı döküyorum iş bitiyor :)
Alican beni manyak etti böyle :)

WirLebenAutos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cama yağmur kaydırıcı uyguladılarsa ondan yapıyordur.
Geçen sene boyu koruma yaptırdığım yerde hediye olsun diye uygulanmıştı. Etkisi geçene kadar çok çektim. Camın üzerinde hafif yağlı bir tabaka oluşturuyor ve yağmurda silecek 3-4 sefer çalıştıktan sonra bu tabakadan dolayı kaymakta zorlanarak ses yapıyordu. Camsille birkaç sefer iyice temizledim ve vakitle etkisi geçince kurtuldum.

E o zaman ben aracımın orjinal fabrikadan çıkma silecek moturunu neden değiştireyim?Değiştirmiyecem bu yorumdan sonra,olan çamurluğuma oldu!O motor deişmeyecek ama o çamurluk için ağızlarına edicem.Sadece çamurluğu pasta cilaya soksalar mikron farkı olurmu?Yani experler araca bakarken bir aletle 4 bir yanına bakıyorlar o alet çamurluğa okutulunca ters bi durum olurmu kaportayla aynı olurmu yani?

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E o zaman ben aracımın orjinal fabrikadan çıkma silecek moturunu neden değiştireyim?Değiştirmiyecem bu yorumdan sonra,olan çamurluğuma oldu!O motor deişmeyecek ama o çamurluk için ağızlarına edicem.Sadece çamurluğu pasta cilaya soksalar mikron farkı olurmu?Yani experler araca bakarken bir aletle 4 bir yanına bakıyorlar o alet çamurluğa okutulunca ters bi durum olurmu kaportayla aynı olurmu yani?

Benim arkadaşım Kayseri Özsa Volkswagen yetkili servisinde çalışıyordu. 2 haftada 1 yanına uğrar bi çayını içerdim. Ve şu dikkatimi çekerdi, bi araba onarım için servise girdiği anda önüne yanına vs hemen aşağıdaki fotoğraf gibi maske çekilirdi... Opel'in bu konuda geri kalmış olması beni üzdü gerçekten... (Normalde yapıyomu bilmiyorum)
Hakkınızı sonuna kadar arayın...

10c.jpg

Son düzenleme:

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kaç km'de bilmiyorum ama silecek motorunun platinleri bitmişti bende o yüzden öyle takılıyordu... oto elektrikçisinde 10 TL ye halletmiştim aklınızda bulunsun...