ÇAKMA XENON FAR GÖRÜRSEM POLİSE ŞİKAYET EDİYORUM !!!!!!!

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok önemli konu olduğu için yazıyorum.Eğer trafikte o gözümüz kör edecek kadar şiddetli çakma xenon far takılmış araç görürsem en yakınımdaki polise üşenmeden plakasını verip şikayet ediyorum.Lütfen bunu siz de yapın...Sırf kendi çıkarları için başkasının hayatını tehlikeye atan bu SERSERİLERE imtiyaz göztermeyin. Bu durum 1. derece kazaya sebebiyet verebilecek bir suçtur...Bu kişiler muaneye giderken farları değiştirip daha masum farlarla gidip araçlarını muaneden geçiriyorlar ve sonrasında bu canavar farları yine takıp trafikte kazalara sebep oluyorlar.Bu duruma göz yummayın..ARAYIN POLİSİ ŞİKAYET EDİN !!!!!

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: ÇAKMA XENON FAR GÖRÜRSEM POLİSE ŞİKAYET EDİYORUM !!!!!!!

Öncelikle argo kullanmamaya özen gösterelim lütfen. İkinci husus merceksiz xenon kullanılmasına bende karşıyım, mercekli far yoksa xenon kullanımı karşı tarafın gözünü alıyor. O yüzden bende sadece halojen ampül aldım.

Yalnız unutulmaması gereken bir husus daha var; ayarsız farlar sarıda olsa beyazda olsa xenon'da olsa aynı etkiyi yaparak karşı tarafın gözünü almakta. Far yükseklik ayarını düzgün yapmak, farların doğru yöne bakmasını sağlamak önemlidir.

Herkese güvenli sürüşler dilerim.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Bunun gibi kuralsızlıkları bende şikayaet ediyorum, hatta sırf bu yüzden araç kamerası aldım. Emniyet şeridine giren özellikle EŞA'ları ( Emniyet Şeridi Ayıları ). Ters yoldan gidenleri, Plakasız araçları yada plakalığı iptal edip aydınlatma olmadan plakayı tampona yapılştıranarı, kırmızıda geçenleri. Ama polisin bunlara cezai illem yapıp yapmadığından emin değilim. Genelde şikayet yapılan yerde polis uygulama yapıyor, o zaman da insanlar kurallara uyuyor. Bu tür kuralsızlara yapacak fazla birşey yok. Vatandaş olarak şikayetimi yapıyorum. Rahatlamak için de arkasından bir kamyon küfür ediyorum. Eğer cam açıksa ve o da duyacaksa "Ters yoldasın insanlar için tabela koymuşlar diyorum" genelde bişey anlamıyorlar mal mal bakıyorlar. Allah bu tür kuralsızları ıslah etsin.

Kazasız sürüşler.

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn arkadaşım benim bahsettiğim lamba tipleri ayarı olsun olmasın insanı kör edecek güçte yananlar..Sarı halogen lambalar her ne kadar ayarsız olsa da yine o kadar göz almıyorlar kontrastları düşük olduğu için...Hani sırf artistlik olsun ,  arabası havalı görünsün diye diye kaynak ışığı gibi ışık takanlar var ya..ben işte onları kastediyorum ve yine söylüyorum toplum içindeki her bireyin zarar görmesine sebebiyet verilebilecek bir davranışın bilinçli şekilde yapılması kesinlikle SERSERİLİKTİR...Bu toplum düzenine ve saygı kurallarına uymuyorsun demektir..Bu tip lambaları kullananlar üzerine alınabilir..

Araç kullanmak el becerisi değil , saygı,anlayış ve zeka işidir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Karşıdan ayarsız farlarla ya da çakma xenon'larla gelenlere açıyorum şen şakrak led + sis destekli uzunlarımı, ben kör oluyorsam o da kör olsun diyorum, oh oluyor.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

İşte o kaynak makinesi gibi ışık saçanlar, kör edercesine aydınlatmaya çalışanlar mercekli farı olmayıp xenon kullananlar. Yasal olarakta suçlulular. Benim şimdiki aracım gibi farında merceği bulunmayanlar için beyaz ışık ampülü satılıyor. Tamamen yasal. Ancak far ayarı yoksa sarı yada beyaz farketmiyor, xenon gibi göz yoruyor, dikkat dağıtıyor, sürüş güvenliğini yokediyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
İşte o kaynak makinesi gibi ışık saçanlar, kör edercesine aydınlatmaya çalışanlar mercekli farı olmayıp xenon kullananlar. Yasal olarakta suçlulular. Benim şimdiki aracım gibi farında merceği bulunmayanlar için beyaz ışık ampülü satılıyor. Tamamen yasal. Ancak far ayarı yoksa sarı yada beyaz farketmiyor, xenon gibi göz yoruyor, dikkat dağıtıyor, sürüş güvenliğini yokediyor.

Onlara da şen uzunlarımı yakıyorum. (:)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

GNSpower link' Alıntı:
Onlara da şen uzunlarımı yakıyorum. (:)

Abi sende dikkat et, oraları bilmem ama Mersin'de Adana'da falan öyle çok fazla arkadan uzun yakanları durduruyorlar.

Beni 1,86 boy, 95 kilo ile boğazımdan tutup "ğaayırdır yeğenim derdin mi var?" diye havaya kaldıranı bilirim. Bir şimşek çak sonra devam et, keko anlarsa hatasından döner.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Abi sende dikkat et, oraları bilmem ama Mersin'de Adana'da falan öyle çok fazla arkadan uzun yakanları durduruyorlar.

Beni 1,86 boy, 95 kilo ile boğazımdan tutup "ğaayırdır yeğenim derdin mi var?" diye havaya kaldıranı bilirim. Bir şimşek çak sonra devam et, keko anlarsa hatasından döner.

Hehehe beni şimdiye kadar 1.86 boyum ve 135 kiloluk cüssemle herhangi bir yerimden kaldırabilen olmadı. Ha cüssemin altında bulunan ve yıllarca lisanslı yüzücü olmamın getirdiği bazı avantajlı kas gruplarımı da sevgi ve saygıyla kullanmışlığım vardır. Ayrıca genelde araç durmuşsa genellikle karşıdaki buzağıya doğru ben önce hareket ettiğim için momentum da benden yana. (:)

Ama kurşun geçirmez olmadığım için tabii ki abartmamaya gayret ediyorum. (:)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam katılıyorum size. Forumdan bir kaç arkadaşımızla farları beyaz yapma fikrimizi sırf insanların gözünü alıyor diye halojenle giderdik. Xenon olayına karşıyım ama arkadaşların da dile getirdiği gibi, farı ayarsız olan sarı ampüller de rahatsız ediyor. Bazen sol veya sağ far diğerine nazaran daha fazla yanıyor, o da deli ediyor.