Calibra Yeniden Doğuyor...

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah güzel boyanmış. Boyacının kaça boyadığını ve dükkan aldı ve tel alabilirimiyim. Yakın bir arkadaşta iyi boyacı arıyor.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hay maşaalah, trafiğe çıktığı gün gemilerin suya indirilmesindeki gibi bir töreni hakediyor bu araç. Allah nazardan saklasın.

Allah razı olsun :D ufak çaplı bi tören yaparız artık :D

Sürekli pasta cila edilmesi gereken bir renk olmuş.

Aracın orjinal renginde kaldık. Düz sihaya göre daha problemsiz bir renk aslında

Maşallah güzel boyanmış. Boyacının kaça boyadığını ve dükkan aldı ve tel alabilirimiyim. Yakın bir arkadaşta iyi boyacı arıyor.

Teşekkürler. Bilgileri Pm olarak attım.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-maşallah abi herkesin hayalinde işi yapıyorsun boyacı zaten yapmıştır da 1 kat fazla vernik attırsaydın keşke boyanın ömrü açısından çünkü araç her yıl pastaya girecek mecburen her yıl pasta demek vernikten yavaş yavaş gitmesi demek bence hazır boya çiziksizken nano boya koruma ürünlerine girmen Türk malı nasiol zr53 var baya tavsiye ediyorlar bu tazr işleri biraz araştır derim :)

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı zemini tamamen soyulduktan sonra, izolasyon için çalışmalara başladım..

Forumlardan araştırarak ilk katman için titreşim ve su izolasyonu sağlayan bitüself kullanmaya karar verdim.. gittiğim yapı markette aynı ürünü farklı marka ile bulduğum için onu kullandım.

İkinci katman için Dynaflex Rubber kullandım, oldukca kalın bir malzeme.. Calibranın orjinal izolasyonuna en yakın bunu buldum.. Isı izolasyonunun yanında bir miktar ses izolasyonu da sağlıyor..

Malzemeyi 1 metrelik iplikli çift taraflı bant ile kendinden yapışkanlı hale getirip kullandım :D

Ayrıca Hoparlör arkasına denk gelen kısımları da piramit şeklindeki yanmaz akustik süngerler ile kapladım..

1yjj.jpg

jm8l.jpg

v29s.jpg

zfu4.jpg

vlvw.jpg

veam.jpg

ykwv.jpg

slo2.jpg

8ds8.jpg

xk73.jpg

euht.jpg

4ksa.jpg

7vt4.jpg

pv0m.jpg

m9tg.jpg

qeio.jpg

qjbp.jpg

89mw.jpg

Akustis sünger uygulaması çok başarı oldu tebrik ederim, ayrıca emeğinize sağlık, fabrikasyon halinden daha iyi oldu araç

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2-maşallah abi herkesin hayalinde işi yapıyorsun boyacı zaten yapmıştır da 1 kat fazla vernik attırsaydın keşke boyanın ömrü açısından çünkü araç her yıl pastaya girecek mecburen her yıl pasta demek vernikten yavaş yavaş gitmesi demek bence hazır boya çiziksizken nano boya koruma ürünlerine girmen Türk malı nasiol zr53 var baya tavsiye ediyorlar bu tazr işleri biraz araştır derim :)

Tavsiyen için teşekkürler, vernik işi geçti diğer konuyu araştıralım.

Akustis sünger uygulaması çok başarı oldu tebrik ederim, ayrıca emeğinize sağlık, fabrikasyon halinden daha iyi oldu araç

Teşekkürler.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebriklerrr
kendim gibi adamlaı görünce çok seviniyorum uğraşın o sizin çünkii...

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ne olur benim aracada kız sinirlen al şöyle bişeyler yap :):) maşallah Allah kabortaya sokakta oynayan çoçukların topunu değdirmesin :):)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tebriklerrr
kendim gibi adamlaı görünce çok seviniyorum uğraşın o sizin çünkii...

Teşekkürler Yalçın abi, heves ve yetenek var.. Tecrübe ve bilgi içinde sizin gibi ustalardan destek alırsak halledemiyeceğimiz bişey yok :D

abi ne olur benim aracada kız sinirlen al şöyle bişeyler yap :):) maşallah Allah kabortaya sokakta oynayan çoçukların topunu değdirmesin :):)

Valla şuan kızacak yerim kalmadı hiç birşeye, ama seni kızdırırım istersen :D Allah razı olsun..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aracın kadar artık ustalara ihtiyacın kalmadığı için sevindim. Şimdi şu klima işini tekrar düşün, çok geç değil, koy abicim sen, kullan kullanma sana kalsın.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın kadar artık ustalara ihtiyacın kalmadığı için sevindim. Şimdi şu klima işini tekrar düşün, çok geç değil, koy abicim sen, kullan kullanma sana kalsın.

Teşekkürler Emre, klima en erken önümüzde ki yaza plana dahil olur. Şuan klima için masraf yapamam. Döşemelerim daha öncelik ki :) bu süe zarfında klima işini detaylı şekilde araştırıp sorunsuz bir sistem toparlayabilirim diye düşünüyorum Onun için aceleye gelmesine gerek yok şimdilik.