Çalışır çalışmaz hareket etmeme

cüneytyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar
Benim  problemim  3-4 aydır farkkettiğim bir durum sabahları çalıştırdığımda devir 1200 civarında ve anlık tüketim 3-4 litre gösteriyor. hemen hareket etmek istersem motor boğuluyor gitmiyeceğini açık hissettiriyor. rolanti 750 lere yakıt 0.8lt lere  düştüğünde problemsiz hareket ediyor sebebi ile ilgili bilgisi yorumu olan varsa sevinirim ( Yer aydın, mayıs ayından beri farkettiğim bir durum)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Araç bilgisi de eklerseniz daha net bilgi alabilirsiniz. Profilinizde görünmüyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çalışır çalışmaz hareket etmeme

cüneytyigit link' Alıntı:
Mrb arkadaşlar
Benim  problemim  3-4 aydır farkkettiğim bir durum sabahları çalıştırdığımda devir 1200 civarında ve anlık tüketim 3-4 litre gösteriyor. hemen hareket etmek istersem motor boğuluyor gitmiyeceğini açık hissettiriyor. rolanti 750 lere yakıt 0.8lt lere  düştüğünde problemsiz hareket ediyor sebebi ile ilgili bilgisi yorumu olan varsa sevinirim ( Yer aydın, mayıs ayından beri farkettiğim bir durum)
İmzanıza da baktım araç modelinizi göremedim, araç dizel mi, benzinli mi? 1.4 mü 1.6 mı belirtin ki aynı araç sahipleri karşılaştıkları benzer durum varsa size daha rahat yardımcı olabilsinler. şahsen benim 1.4 ve değil çalışır çalışmaz, marşın daha yarısına gelmeden daha tam çalışmadan neredeyse hareket etmeye hazır olduğunu görüyorum. devirin kaçta olduğuna bakmak hiç aklıma gelmedi ama en soğuk havalarda bile anında hereket ettğimde tekleme veya nazlanma yapmadı, anında tam güç ve her durumda verdi.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Editörümüz benden önce davranmış  bravoo

cüneytyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 1.6 115 hp active select  2011 model astra j LPg landirenzo

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Probleminiz Lpg ile alakalı olabilir deponuzdaki sıvı haldeki LPG regülatörde motor soğutma suyu sıcaklığı ile gaz hale geçiyor ve enjektörler gaz halde motora pompalıyorlar sizin LPG termostatınızın ayarı düşükse yani araba neredeyse direk LPG ile çalışıyorsa enjektörlerde problem oluşabilir. Bu anlattığım problemi test etmek için arabayı benzinde çalıştırın aynı problem devam etmiyorsa LPG cinize gidin.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım 1.6 115hp manuel, nişanlımın aracı 1.6 115hp active select böyle bir durumla hiç karşılaşmadım her iki arabayı da hep kullanıyorum.

LPG ile alakalı olabileceğini düşünüyorum, bizim araçlarda lpg yok.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence de sorun LPG kaynaklıdır, sıralı da olsa sanırım LPG li araçlar bunu yapıyor.

ASTRA0724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence durumun lpg ile alakası yok gibi araç ilk çalışmada zaten benzinle çalışır motor suyu sıcaklığı ayarlanan seviyeye geldiğinde lpg ye geçer termostat ayarı ne kadar düşük olursa olsun( en düşük 30 dereceye çekilebiliyor diye biliyorum) park halindeki aracın radyatör suyu sıcaklığı direk lpg de çalışacak kadar sıcak değildir onun için şu havalarda aracın ilk çalışmada lpg de çalışması mümkün değil diye düşünüyorum.

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ASTRA0724 link' Alıntı:
Bence durumun lpg ile alakası yok gibi araç ilk çalışmada zaten benzinle çalışır motor suyu sıcaklığı ayarlanan seviyeye geldiğinde lpg ye geçer termostat ayarı ne kadar düşük olursa olsun( en düşük 30 dereceye çekilebiliyor diye biliyorum) park halindeki aracın radyatör suyu sıcaklığı direk lpg de çalışacak kadar sıcak değildir onun için şu havalarda aracın ilk çalışmada lpg de çalışması mümkün değil diye düşünüyorum.
Babamın aracında 3-4 yıldır benzin yok BRC takılı belki bazı markalarda termostat 30 derecenin altına çekilebiliyordur veyahut LPG termostatı arıza yapınca düşük sıcaklıklarda LPG aktif olabiliyordur.