Cam düğmeleri konumu

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Yaz mevsiminde iken daha çok dikkatimi çekti.
Cam düğmelerini oldukça zor açıp kapadığımı farkettim.Resmen sol omzumu geriye çekmek zorunda kalıyorum ki elim tam düğmelerin üzerine gelsin.

Koltuğun ileri geri konumunu ve sırt eğimini rahat edebileceğim şekilde ayarladığım halde düğmelere rahat ulaşamıyorum.
Oysa Astra G de tutamağın en üst noktasında, direksiyona yakın ve aynı zamanda göz ile hemen görülebilecek yerde.

Daha rahat kullanmam için tavsiye olanlar var mı?
Teşekkürler

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam düğmeleri konumu

evet benimde dikkatimi çekti. kapı çekme kolunun tam arkasına yerleştirmişler konumu hiçde iii değil elim ön cam düğmelerine tam ulaşmıyo hatta bu yüzden arka camları açtığımda oluyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gencebay25 link' Alıntı:
evet benimde dikkatimi çekti. kapı çekme kolunun tam arkasına yerleştirmişler konumu hiçde iii değil elim ön cam düğmelerine tam ulaşmıyo hatta bu yüzden arka camları açtığımda oluyor
aynısı bende de oluyor, genelde arka camları açıyorum :)
alışırım dedim zamanla ama ön camı açmaya çalıştığımda hala ara sıra arka camları açıyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence de böyle bir sorun var, işin daha da kötüsü ben aracı ilk aldığımda vites topuzu da geride geliyordu.

Vitese alıştım ama arka cam düğmeleri hala geride geliyor yanlışlıkla ön camları açabiliyorum, sanırım Opel amca koltuğu geriye itmemiz için zorluyor bizi!

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

En büyük hobim ön cam diye arka camı açmak, açılmadı bu ön cam diye açma düğmesine abanmak, arkayı açtığımı anlamak, saymak, körler alfabesi gibi ön camın yerini el yordamı bulmak ön camı açmak. Ha bu arada sağ ön tarafta beni bekleyen insanın yaşlanması, beklediği yerde kuruyup ölmesi bonus. :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

bende ön cam diye arka camları açıyorum :)
demek ki bu bi bana özel durum değilmiş ....

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı dert bende de var. yalnız bu zamana kadar kimsenin bunu dile getirmemiş olması da ilginçmiş 005hihih :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
aynı dert bende de var. yalnız bu zamana kadar kimsenin bunu dile getirmemiş olması da ilginçmiş 005hihih :D

Şahsen alışıldık bir durum olduğu için..

'94 Tempra mızdan sonra hiçbir araçta cam düğmeleri tam olarak elimin altında değildi!