cam filmi seçimi(acil)

ykpcftc

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 3 yıldır hep film camlı arabaya biniyorum bir kere bile polis çevirmedi ...bence biraz şans kısmet meselesi ...tavsiyem açık renkli 1 numarayı tercih edebilirsin...hem göze batmaz...

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 10 yıldır filmli cam ile araç kullanıyorum,şimdiye kadar sadece 1 kez cam filmi yüzünden durduruldum,ondada bıraktı saolsun polis amcam ama 2 numara çok kaliteli olmayan bir film vardı,haliyle onlarda sıcakta 1 numara görünümüne kadar soluyor hatta 2-3 yıl kullanayım derseniz hiç film yokmuş gibi oluyor,benimde tavsiyem kaliteli film kullanın hem gözlerinizide yormaz,ön camda dahi 1 numara ön cama özel film vardı benim,özellikle karanlıkta farlarını dikip gelen hıyarlara karşı güzel koruma sağlıyor,ama sakın ön cama dandik 1 numara filmlerden yaptırmayın yoksa gözlerinizi yorar uzun yolda,ben görüntüden ziyade yazın güneş için kullanıyorum ve çok çok güzel koruma sağlıyor,ne kolunuz ne yüzünüz yanmıyor,hatta aracınızın iç ısısı dahi düşük olur,cam sıcağınıda kesiyor,kanuna gelince evet bu filmleri yasaklayan trafik kanunu sebebinide teröre bağladı,şuan çalışmaları sürüyor ve belirli bir koyuluğa kadar tse standartlarını karşılayan filmlere izin verilecek,aracın orjinal olmayan aksamı için polisin aracı bağlama yetkisi var,o yüzden sakın dikleşmeyin polisle,bu güne kadar zaten polisler idare etmedi mi bizi,isteseler piyasada 1 tane dahi filmli araç göremezsiniz,o yüzden polisimizinde hakkını yemeyin arkadaşlar,saygılar...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filmi yasak. Polis çevirmede cezayı yazar sizde gider öder sonrasında mahkemeye başvurursunuz...Halen yasal bir durumu yok cam filminin.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 numara film kullanıyorum gayette memnunum içeri giren güneşi biraz da olsa kesiyor komple kesmez de zaten.....bende tanınmış yere yaptırdım memnunum ama markasını sormak aklıma gelmedi yardımı olduysa ne mutlu..bu arada camı da kıramıyor hırsız

yok--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
llumar markanın renklisini seçip aracının rengine zıt bi renk çekersen daha güzel görünebilir

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan sonaxta kampanya var dün gördüm 10 yıl garanti veriyorlar amerikan cam filmi.. markası american bilmemne diye gidiyor ön cam hariç 390 lira... çizilmeye karşı ıvır zıvıra garantili

Karatepe26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkisi yok ama çiziyor..Çizmese bile bağlıyor..Ve otoparktan filmleri sökmeden alamıyorsun arabanı..Ben olsam filme o kadar para vermem..Versem de kanuni çerçeveler içerisinde yaparım onuda ruhsata işletmen gerekiyor bildiğim kadarıyla..Benim bir defa filmden dilim yandı 2 gün arabam otoparkta kaldı..Yüzküsür milyon ceza yedim bide otopark parası ödedim...Filmleri otoparta söktüm ancak çıkarabildim..
Cam flimleri ruhsata işlettirilmez. Polislerin cam flimlerinde aradığı nokta şudur. Arabının içi dışarıdan gözle görülüyorsa sorun yoktur. Fakat bakktığında arabanın içi flim nedeniyle görünmüyorsa işte o zaman araç trafikten men ediliyor ve flimler söktürülüp TÜVTÜRKTE tespit ediliyor.Tabi tüvtürkte tespiti muayene ücreti karşıığında yapıyordu. Şuan nasıl yapıyor bilgim yok ama gene aynı uygulama devam ediyordur. Flim nedeniyle yolda kalmak istemiyorsan açık renkli flim takdırmanı tavsiye ederim. Flimle ilgli 2918 sayılı K.T.K'nun da yasaktır diye kesin yargı yoktur.Şöyle der araç camlarına görüşü engelleyecek koyu renkli flim takdırmak sakıncalıdır diyerek topu polislere atar.

barbaros_66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yen yaptırdım sayılır.. 3 ton var dedi herkes açık orta koyu. Arka 2 camla bagaj camını orta ön 2 camı açık tonda.. Arkadaşların bahsettiği arabanın içeri görünmemesi olayı olmuyor o yüzden sıkıntı yok diye düşünüyorum polis çevirse bile..

Koyu renge gelince bir kere öyle bi arabada arka koltuğa binmiştim çok içi kararıyor insanın çok karanlık oluyor hele geceleri hiç sevmedim :) Yani en fazla orta tonu öneririm..