cam kapanma sorunu

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yeteri kadar açıklayıcı anlattığımı sanıyorum. Bu çözüm beni sorunumu çözer diye düşünen arkadaşlarım deneyebilirler. Saygılar...

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benimde aynı sorun basıma geldi yukarı cııkarken zorlanıyodu ve cam acılıyodu. bir iki ustaya götürdüm mekanızmadan falan dediler ama söktürmedim. sonradan baska bi arkadasım sprey yağlardan sıktı cam fitillerine sorun çözüldü.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ah be güzel kardeşim çok büyük bir hata yapmışsın. Zamanla tozlanacak o tozlar tutkalmış gibi camı dahada tutacak, sorun dahada büyüyecek. Yağ Spreyine tiryaki olacak fitillerin taaaa ki; fitiller tahta gibi sertleşinceye kadar... Sonramı? Sonra fitiller kanser olup meftaa.

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımkıde aynı arızayı yapıyordu camcı fıtıllerı bı spreyle yagladı olmadı hemen bunun beynı bozuk olmaz dedı yolladı ama sonra kendı kendıne duzeldı suan masallah anahtardan kaptma özelliğini kullanabilmenin tadını çıkarıyorum inşallah tekrarlamaz bu arada o sıktıkları spreyı ogrenıp ondan almak lazım ayda bır sıksak yeterlı olur herhalde

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bendede var ön camların ikiside yapıyordu.kollar yamulmuş düzelttik falan ama nafile özellikle yağmuru havalarda daha bi bela oluyor.camlardan birinin fitilini değiştirdim o günden sonra problemsiz çalıştı.diğerinide yakında değiştircem düzelir heralde o da.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene önce aynı sorunu yaşarken fitilleri değiştirmiştim.Geçenlerde aynı sorun tekrarladı.3,5 TL ye 3M çok amaçlı sprey yağ sıktım.Şimdilik bomba gibi sorun yok.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene önce aynı sorunu yaşarken fitilleri değiştirmiştim.Geçenlerde aynı sorun tekrarladı.3,5 TL ye 3M çok amaçlı sprey yağ sıktım.Şimdilik bomba gibi sorun yok.

bu sprey nedir ne işe yara..bende de aynı sorun var.cam inmiyor bazen kapanmıyor geri geliyor..fitil fitil denilmiş nerdedir bu fitil.kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum..

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sprey nedir ne işe yara..bende de aynı sorun var.cam inmiyor bazen kapanmıyor geri geliyor..fitil fitil denilmiş nerdedir bu fitil.kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum..

BU sprey yağ büyük marketlerde bile satılıyor.Çok amaçlı yağlayıcı diye geçiyor.Dediğine göre temizliyormuşda.Benim camlar 3 sene önce aynı şekilde kapanmıyordu,ustam güzelce yağladı gittiği kadar gitsin bir daha olursa kapının içindeki fitilleri değiştiririz demişti bir süre gitti sonra değiştirdim..Geçen haftaya kadar :( şehirler arası yoldayken aynı şey tekrarladı güç bela yavaş yavaş kademeli olarak kapattım.Bu sprey yağdan sıktım aralara oldu bitti.Şimdi bir sorun yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
keçeyi hafif ıslayıp sabun sürün

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabunda sürseniz yağlayıcı sprey sıksanızda motorun soketini çıkarıp taksanızda nafile bunun çözümü yok şimdilik.kolları güçlendirirseniz motora zarar verebilirsiniz motor pahalı bir parça dikkat edin.ben cam kalkarken dikkat ettim kapanmaya 2-3 santim kala sorun başlıyor yani cam öne doğru hafif düşüyor ve ön aralık kısma takılıp ayar vidasını gevşetiyor fitiller değiştirseniz dahi sert yapılı olduğu için sorun düzelmeyecektir boşuna para vermiş olacaz yani bence sorun camın öne doğru olan kanaldan inip çıkarken oraya takılması oraya çözüm bulmalıyız