Cam-Silecek Suyunun Çok Çabuk Bitmesi

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar İzmirden-İstanbul'a yolculuğum esnasında Cam-Silecek Suyunun çabuk bitmesi problemini yaşadım. Susurlukta tamamen su haznesini doldurmama rağmen yaklaşık 20 dakika sonra bitmesi bana enterasan geldi. Daha önceki araçlarımda ne kadar sık kullanırsam kullanıyım bu kadar kısa sürede bitmemişti.  Bursada yine doldurdum. Yalovaya gelmeden tekrar bitti. Tam 4 kez doldurdum. İstanbula gelmeden tekrar bitti. Acaba su haznesi delik mi diye aklımda soru işareti uyandı. Sizin de silgeç suyunuz çok çabuk bitiyor mu ? Yoksa araçlarımızın püskürtme sistemi suyu çok mu harcıyor? Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam-Silecek Suyunun Çok Çabuk Bitmesi

vigilante8 link' Alıntı:
Arkadaşlar İzmirden-İstanbul'a yolculuğum esnasında Cam-Silecek Suyunun çabuk bitmesi problemini yaşadım. Susurlukta tamamen su haznesini doldurmama rağmen yaklaşık 20 dakika sonra bitmesi bana enterasan geldi. Daha önceki araçlarımda ne kadar sık kullanırsam kullanıyım bu kadar kısa sürede bitmemişti.  Bursada yine doldurdum. Yalovaya gelmeden tekrar bitti. Tam 4 kez doldurdum. İstanbula gelmeden tekrar bitti. Acaba su haznesi delik mi diye aklımda soru işareti uyandı. Sizin de silgeç suyunuz çok çabuk bitiyor mu ? Yoksa araçlarımızın püskürtme sistemi suyu çok mu harcıyor? Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Aynı sorunu yaşayan var mı ?

Cenk abi benim silecek suyumda çok çabuk bitiyor ama ben bunu far yıkama sistemine bağlıyorum.

Silecek suyunu biraz uzun çalıştırdığımda hemen far yıkama devreye giriyor.

Sadece farları yıkasa iyi komple tavandan arka cama kadar tüm arabayı yıkayıp kapanıyor  :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kullanım sıklıgına gore degişmekle beraber 20 dk da bitmesi bir problemi gösteriyor gibi. Bu sürede kac kez püskürtme yapmışsınızdır. Ben 20 kez yıkatmama ragmen henuz bitmedi. Birde tam doldurup hic püskürtme yapmadan kullanın. Aksama belli olur bir kacak varmı yok mu

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet mert kardeşim benim araç sport ve far yıkama sistemi yok yinede çok çabuk bitiyor. Birde farları yıkasa her halde her kolu çektiğimde su bitecek  011zaa

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özellikle far yıkama varsa suyu çok cömertçe kullandığı doğru. Ama 20 dakikada tam dolu deponun bitmesi bana pek normal değilmiş gibi geldi. Tabii bu süre içinde camı defalarca yıkamadıysanız. Sonuçta 5 litre civarı sudan bahsediyoruz. Her püskürtmede 200 ml. civarında kullandığını varsaysak bile, ki bu bence gayet fazla bir miktar, yine de deponun boşalması için 25 kez falan camı yıkamış olmanız gerekir. Eğer sistemi bu süre içinde bu kadar çok kullanmadıysanız deponuzda ya da suyun aktarıldığı borularda delik olabilir. Ya da bir ihtimal deponuzun içindeki su donmuştur ve suyun donması sonucu deponuzun hacmi çok küçülmüş olabilir. Umarım ciddi bir sorun değildir.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
kullanım sıklıgına gore degişmekle beraber 20 dk da bitmesi bir problemi gösteriyor gibi. Bu sürede kac kez püskürtme yapmışsınızdır. Ben 20 kez yıkatmama ragmen henuz bitmedi. Birde tam doldurup hic püskürtme yapmadan kullanın. Aksama belli olur bir kacak varmı yok mu
Mantıklı  şimdi gidip ağzına kadar tam doldurayım sabah veya akşam kontrol edeyim kaçak var mı diye? 20 Dakikada bittiği esnada en fazla 20-kez camı yıkatmışımdır.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
֖zellikle far yıkama varsa suyu çok cömertçe kullandığı doğru. Ama 20 dakikada tam dolu deponun bitmesi bana pek normal değilmiş gibi geldi. Tabii bu süre içinde camı defalarca yıkamadıysanız. Sonuçta 5 litre civarı sudan bahsediyoruz. Her püskürtmede 200 ml. civarında kullandığını varsaysak bile, ki bu bence gayet fazla bir miktar, yine de deponun boşalması için 25 kez falan camı yıkamış olmanız gerekir. Eğer sistemi bu süre içinde bu kadar çok kullanmadıysanız deponuzda ya da suyun aktarıldığı borularda delik olabilir. Ya da bir ihtimal deponuzun içindeki su donmuştur ve suyun donması sonucu deponuzun hacmi çok küçülmüş olabilir. Umarım ciddi bir sorun değildir.
20-25 kullandım hava sıcaklığı da çoğu zaman 1 derece falandı. Acaba içinde daha önce konulan su dondu mu ? Bu da mantıklı bir yaklaşım. İçinde buz varken ben  suyu tamamladıysam 5 litre koyacağıma 2-3 litre koymuşumdur. Saf su koydum antirfirizli su almamıştım. Nasılsa Deniz kıyısı donma olmaz diye

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5 litre civarı bir suyun bu kadar çabuk bitmemesi lazım
arkadaşların yorumlarına katılıyorum

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
5 litre civarı bir suyun bu kadar çabuk bitmemesi lazım
arkadaşların yorumlarına katılıyorum
Evet Hakan Bey bana da tuaf geldi. Şimdi tamamlayıp yarın sabah ve akşam kontrol edeceğim. Borularda yada su haznesinde kaçak vs var mı yok mu tespit edeceğim. Detaylı bilgiyi tekrar paylaşacağım. Ama eğer kaçak yok ise silgeç suyunu çok harcıyor.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Silecek suyu evet çabuk bitiyor ama sizinki kadar değil. Sizinkinde bir problem var sanki. Depo donup çatlamış ve su kaçırıyor olabilir.

Birde ön fıskiyeleri ayarlatmanızı öneririm. Malum suyun fazlasını tavana ve yanlara attığı için, kolu normalden biraz fazla süre çekiyoruz. Ben kendim ayarladım ve en azından 2 kat su ömrüne ulaştığımı rahatlıkla söyleyebilirim.