Cam Suyum Donmuş Çalışmıyor !

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam Suyum Donmuş Çalışmıyor !

arabayı güneşe koyduk bakim belki çözülür

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi baktım ses falan yok bizim sigortada patlamış sanırım tam yeri neresi bunun tarif edermisiniz

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadşlar el kitabından buldum 40 nolu sigortaymış söktüm değiştirdim silecek kolunu deneyim dedim ve sonuç hiç ses yok taktığım sigortayı çıkardım maalesef o da patlamış size tavsiyem eğer antiv freez yoksa ve donma ihtimali var silecek koluna hiç dokunmayın direk sigorta patlıyor şimdi sigorta hiç yok söktüm elim değerde tekrar patlar diye yenisini takmadım inşallah adanaya inersek bir gün çözülür takarız sigortayı :)

fatihialemm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun bende de var malum sivas kışı. aracımdaki cam suyu donmuş olmasına rağmen motoru çalışıyordu yani püskürtme sesi geliyordu. antifirizli cam suyu ekledik depodaki donu biraz çözdü ama yine püskürtmedi. şu anda püskürtme motorundan hiç ses gelmiyor sigortadan kaynaklı olduğunu buradan öğrendim. ben de kapalı bir garajda 2 gün bekleteyim diyordum, şimdi bekletsem de açılmayayacak demek sigortayı değiştirmezsem. peki yaza kadar bu şekilde dursa bir zararı olur mu acaba ????

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fatihialemm link' Alıntı:
aynı sorun bende de var malum sivas kışı. aracımdaki cam suyu donmuş olmasına rağmen motoru çalışıyordu yani püskürtme sesi geliyordu. antifirizli cam suyu ekledik depodaki donu biraz çözdü ama yine püskürtmedi. şu anda püskürtme motorundan hiç ses gelmiyor sigortadan kaynaklı olduğunu buradan öğrendim. ben de kapalı bir garajda 2 gün bekleteyim diyordum, şimdi bekletsem de açılmayayacak demek sigortayı değiştirmezsem. peki yaza kadar bu şekilde dursa bir zararı olur mu acaba ????
bi zararı olacağını düşünmüyorum bence sıcak su felan dökülse çözülecektir ben şimdilik dokunmuyorum yarın adanaya inecem muhtemelen çözülecektir ondan sonra içinde ne kadar su varsa püskürtüp bitirecem sonra komple anti freezli bir ürün alıp dolduracam

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bim den almıştım 5lt si  5tl -22 derece yazıyor plastik bardağa biraz koyup -18 derecede çalışan buzdolabının buzluğuna koydum....sonucu tahmin edin  ;) :D :)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Ben bim den almıştım 5lt si  5tl -22 derece yazıyor plastik bardağa biraz koyup -18 derecede çalışan buzdolabının buzluğuna koydum....sonucu tahmin edin  ;) :D :)

sanırım dondu walll