Camlarda oluşan Nokta şeklinde lekeler

ottopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımla uzun yol yaptıktan sonra aracın ön camında iğne ucu kadar nokta şeklinde küçük lekeler var ve sayıları bir hayli fazla. kendim iyice yıkamama rağmen çıkmadı. silecekler çalışırken camı siliyor ama böyle kayarak silmiyor. sanki bir şeye sürtünüyormuş gibi hissediyorum. tırnakla kazıyınca çıkıyor ama o kadar noktayı kazımakla çıkarmak bayağı bir günümü alacaktır. var mı bu konuda tavsiyesi olan? yardımlarınızı rica ediyorum.

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onlar genelde çam ağacının altına park edince oluyo bende ama sizdekini tam bilmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
süngerin yeşil tarafıyla temizlemenizi öneririm. lekeyi görmediğim için tam olarak nedir bilemiyorum. ancak sirke de işe yarar.

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da sudan oluşan kireç lekeleri vardı elimi dokununca pütür pütür değiyordu. 1 kaşığa yakın limon tuzunu tahmini 10 lt suya karıştırıp süngerin yumuşak tarafıyla bastıra bastıra sildim sonra sonax şampuanla yıkadım tertemiz oldu. Arada kreç lekesine karşı bu uygulamayı yapmak gerek. Sadece şampuanla yıkayınca geçmiyordu. Ama kimyasalı da aracın üzerinde fazla bekletmeden suyla durulamak gerek ne olur ne olmaz.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amatör bir uygulama yapmak istiyorsanız bulaşık deterjanı ve yumuşak bir sünger öneririm, bulaşık süngerinin sarı tarafı bu iş için uygun fakat bulaşık süngerinin yeşil tarafı camı çizebilir.

Profesyonel bir uygulama isterseniz de reçine sökücü ürünler ve gene reçine gibi maddeleri söken şampuanlar var ph nötr olmasına dikkat edin. O reçineler muhtemelen kaportaya da yapışmıştır.