Car 300 - 7 SAFE problemi ?

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba değerli üyeler ;

aracımdaki bir işlemden dolayı kutupbaşı çıkartıldı ve yeniden takınca malumunuz teyp kod istedi. birkaç yanlış denemeden sonra artık ekranda "7 SAFE" yazıyor ve kesinlikle tekrar kodun istendiği tire ( _ _ _ _ ) şekilleri çıkmıyor.

önce kontağı açıyorum.

sonra elim AS tuşundayken teybi açıyorum. bip sesi gelmesine rağmen kod yazmama yardımcı olan çizgiler ekrana gelmiyor.

birçok forum sitesini alt üst ettim ama bir arpa boyu yol alamadım.

yardımınıza ihtiyacım var...

m.t.arık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
car 300 safe 7 moduna geldiği zaman
işlemciye program atılması lazım
code işi yapan tamirci arkadaşlar yapabilir,

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

m.t.arık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla car300 safe 7 modundan cihazı açık bırakmakla
düzelmez car 400 veya öbür modellerde code eepromda
car 300 teypte işlemcide kolay gelsin..............

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterdiğiniz ilgiye tşk ederim.

@ Savaş abi, hem senin dediğini hem de başka bir arkadaşımın söylediklerini ve hatta kendi bildiklerimi birleştirerek-harmanlayarak, bir çok kombinasyonlar deneyerek (önce kontak açmak , kontak açmadan AS ye basmak...vs) sorunu hallettik.

şu şekilde ;

30 dk lık bir mesafeye gitmem gerekiyordu, yanıma arkadaşımı da alarak, teyp kapalıyken aracı çalıştırdım ve yola koyuldum. arkadaşımdan AS tuşuna basmasını ve elini hiç çekmemesini istedim. sonra ben teybi açtım. dııt sesi geldi ve AS ye halen basılı tutmaya devam etmesini söyledim. yaklaşık 20 dk kadar AS ye basılı halde yola devam ettik.

bu arada ekranda "7 SAFE" yazmaya devam ediyordu. 20 dk sonra bir sonuç alamayacağımızı anladık ve arkadaş elini AS den çekti..bu arada aracı gittiğimiz yerde de stop etmedik. sonra dönüş yoluna çıktık. aradan bi yarım saat kadar zaman geçmişti ki ekrana (_ _ _ _) şekilleri çıkıvermiş. zaten şifreyi de bulmuştum. hemen yolda giderken şifreyi girdim ve teyp çalışıverdi.

saçma sapan bir yöntem denedik ama oldu işte...