Car PC geldi şimdi sıra kurulumda

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar

aylardır hayalini kurdugum yılbasına denk getirip gümrük masrafından kurtuluyum dedigim car pc bugun elime ulastı

gümrükten de kurtulamadık üstüne üstlük teslimide zor oldu ürünün ne oldguunu anlayamadıalr bilirkişi bakıp bandrol vercek bu kutu herseyi yapıyo diye süphelendiler(trt nin bandrolü kastettiler galiba)

iş uzayınca okul kimligimi ibraz ettim ve mühendislik ögrencisi oldugumu gösterdim okuldaki bi projemde önemli bir parca oldugunu ve bildigimiz bir bilgisayarın kücültülmüs ve 12v girişle çalısanı oldugu konusunda ikna ettim ama yinede 128 lira liralık vergi aldırlar:(

malesef garantiden dolayı içini açamıyorum cd rom takamadım usb cd rom bulup winwods kuracagım sonrasında cd lik işim yok

elektrik baglantıları biraz kafamı karsıtrıdı bu konudada yardıma acıgım
ürün biraz masraflı olunca dokunmatik ekran 20-30 gün beklemek zorunda kaldı

usb 5,1 ses kartıda aldım bunun üzerinden amfime baglayacagım.

işte elektik giriş kablolarının şeması

bu önceden elimde olan bi ürün car pc kurulumunu evde ypabilmem için 12v 5 amperlik adaptör önceleri araç teyp ve hoparlörlerini evde kullanabilmem için almıstım umarm car pc yi yakmadan kullanabilirim

ebayda inceledigim fotolarda büyük amfiler kadar duruyordu kücük görünce sasırdım biraz boyutunu görebilmenz için total card la çektim

elektrik girişi 6 pinli biraz kafa karıstırıcı sadece + - baglsam yeter galiba
smile.gif

beyaz stickerın altında 12v çıkıs var

araç içinde kullanacagım için hard disk yerine özel olarak solid state disk istedim şuan kurulmayı bekliyor

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çok güzel bi parça.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun güzel parca sen bi kurulumunu yap bakalm ;)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkür ederim hepinize

elektrik baglantısı konusunda yardımlara acıgım :)

elimdeki 12v 5 amper adaptöre bilgisayarın 6 lı power kablosundan sadece +12v ve ground u baglasam yeterli olur diye düşünüyorum dogrumudur?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
12 bilgisayar için ama 5 volt da istiyor gibi pzt si gel yrdımcı olurum

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun.....

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Kırmızı === +12V (Aküden gelen + ucu buraya bağlayacaksın)

Siyah === -12V (Aküden gelen + ucu buraya bağlayacaksın)

Sarı +5V (DİKKAT!!!: Giriş değil çıkış hattı burası. Yani eğer sen harici DVD bağlayacaksan, o cihazın +-5V ihtiyacı olacaktır. O ihtiyacı bu kablodan gidereceksin. Sakın bu hatta elektrik vereyim deme!)
Yeşil === -5V (Yukarıdaki hattın - ucu bu uç)

Mavi === Amfin varsa ve amfinde remote fonksiyonu varsa, amfini açmak için bu hattı kullanacaksın. PC açıldığı zaman amfiyi devreye alacak otomatik. Normalde amfinin remote ucu kontak tetiğine bağlanır)

Beyaz olan da bir çıkış ama ne çıkışı anlamadım, kullanma klavuzunda yazıyordur.

Özetle bu 6 pinin sadece +-12V uçlarına elektrik bağlarsan çalışır cihaz. Hayırlı olsun kolay gelsin.

Nereden ve kaça aldığını öğrenebilir miyim? İçinde Atom işlemci mi var?

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı === +12V (Aküden gelen + ucu buraya bağlayacaksın)

Siyah === -12V (Aküden gelen + ucu buraya bağlayacaksın)

Sarı +5V (DİKKAT!!!: Giriş değil çıkış hattı burası. Yani eğer sen harici DVD bağlayacaksan, o cihazın +-5V ihtiyacı olacaktır. O ihtiyacı bu kablodan gidereceksin. Sakın bu hatta elektrik vereyim deme!)
Yeşil === -5V (Yukarıdaki hattın - ucu bu uç)

Mavi === Amfin varsa ve amfinde remote fonksiyonu varsa, amfini açmak için bu hattı kullanacaksın. PC açıldığı zaman amfiyi devreye alacak otomatik. Normalde amfinin remote ucu kontak tetiğine bağlanır)

Beyaz olan da bir çıkış ama ne çıkışı anlamadım, kullanma klavuzunda yazıyordur.

Özetle bu 6 pinin sadece +-12V uçlarına elektrik bağlarsan çalışır cihaz. Hayırlı olsun kolay gelsin.

Nereden ve kaça aldığını öğrenebilir miyim? İçinde Atom işlemci mi var?

+1

beyaz olan ise amfi tetikleme çıkışına benzeyen aksesuar tetikleme ucu. mesela otomatik anten olan araçlarda anteni tetikler.

amfi tetikleme çıkışında da 30 sn gecikmeli yazıyor. yani amfi 30 sn sonra devreye girecek...