CD 30 MP3 teyp lensini temizleme(resimli)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
uzun zamandır cd okumada performans kaybı oluşmaya başladı,aynı cd yi artık okuymama ve eror cd hataları almaya başladım ve niyet edip lensini temizlemek için açmaya karar verdim
Yanlız 19 adet vidasını sökmeme rağmen açılmadı :rakir:,etrafındaki bütün vidaları söktüm ama içinde bi kıprama bile yok,niye vidalamışlarsa o zaman :p
ama uzun uğraşlar sonunda söküm gerçekleşti,normalde ön düğmeyi sçkmeye gerek yoktu ama asılınca geldi işte :D

önce kapağı açmak için 2 vida tutuyor,bunun ikisi üst kapak açılınca rahatça sökülmekte ama alttaki 2 vidayı sökebilmek için komple sistemi dışarı çıkarmak gerekiyor,ben sert şekilde çekmeye kıyamadım elde patlamasından korktum :cool:
asılmadan koparmadan lambaları değiştirmek için komle kasayı boşaltarak çıkarmaktan başka çare yok.

e2k0.jpg

iev2.jpg

vtfo.jpg

ttvb.jpg

bvre.jpg

j1tg.jpg

c1gf.jpg

a62r.jpg

oruu.jpg

Son düzenleme:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ön kapağın içeride üst de ve alt da 2 şer tane vidası vardır, söktükten sonra ön kapağı sert bir şekilde kendinize doğru çekin.

Galiba ön kapağın arkasında da vida vardı onları söküp kırmızı soketi çıkartıp devreyi dışarı alın. Okuyucu bölümün üzerindeki deliklerin birinden gözün temizliğini yapabilirsiniz.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öndeki plastik bölümü sökmek gerekiyor
Üst ve altta tırnaklarından kurtararak açılıyordu

yunus_1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var gösterdiğim usta içini temizlersek olabilir demişti ama olmazsa bir parçası değişecekmiş. O da 250 tl tutuyor. Daha pratik bir çözüm yolu yok mudur?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıktan sonra tekrar başına gittim anca gelebildim :maden:
ama gözler felç oldu ya,ince işçilik çok fazla artı oturma odasındaki ışık gücüde yetersiz olunca zorlandım,göremediğim yerleride telefon ışığı yaktım,
sonuç olarak tamamen açılıp lens temizliği yapıldı,görünende hiç bir toz kaplaması yok gibiydi,ama içide toz olmuştu,mutlaka göremediğimiz tozlar kaplıdır üzerinde,bi kaç resim çektim açmak isteyenlere yardımcı olmak için,resimlerle birlikte detaylı açıklamasını yapacağım gece,biraz mola :D

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Okuma sorunu bende de vardi. Lense baktigimda ciddi bir toz vardi ustunde. Hazir acmisken on paneli de dagitip komple temizledim. Aydinlatma daha iyi tuslar daha rahat calisir hale geldi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi