Çelik ev kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Manisa 'nın bir ilçesinde ikamet ediyorum. Geçenlerde bir arsa aldım ve ev yapmaya karar verdim. Çelik ev düşünüyorum. (Prefabrik değil) Son 1 aydır da araştırma içindeyim. Çelik ev kullananlar veya bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Allah göstermesin, yangın durumlarında sıkıntılı olabilir diye duymuştum.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prefabrik dusunmeme nedeni nedir

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
celık evde aynı prefabrık stılı yapılır zaten daha dayanıklıdır prefabrığe gore ve daha saglamdır 4 kata kadar yapılabılır prefabrık max. 2 kat olur bence en mantıklısı subasmanını 50 ıle 70 cm arasında yaparsanız dıs cephesınıde betopan duvar ıclerınede cam yünü konulur ıse ses ve ısıya karsı çok dayanıklı olur.
yangın olayına gelıncede tam tersı olarak hıc bı sıkıntısı yoktur betonla aynıdır sonucta catı kaplamasıda sağlıklı yapılırsa su nem sorunuda yaşanmaz çok mantıklı bı secenektır bence yaptırın derım

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konutta devamlı olarak yaşayacağım için prefabrik düşünmüyorum. Çelik evler yaklaşık 2 katı daha pahalı fiyat olarak. Şu an fiyat araştırması içindeyim. Yapan firma çok önemli anladığım kadarıyla.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bu çelik evler paslanmaz çelik midir birde yaşayacağınız yerin nem oranıda önemli onuda dikkate alın derim iyi bir yalıtım olmazsa daha önce bunu yurtdışında gördüm

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bulunduğunuz yer itibari ile yazları oldukça sıcak olduğu için sıcakta ne kadar yalıtım yaparsanız yapın sıcak sıkıntı olcaktır.Ayrıca çelik yapıların senelik boya bakımı gerekli,aksi halde paslanma kaçınılmaz olur,ayrıca yine sıcak bölgelerde tek katlı yapılmasında fayda var,3 ay sıcak aldıktan sonra mukavemette azalma görülüyor.Yerinizde olsam uzun süre oturcakmışsınız,hafta sonu evi olarak kullanıcaksanz güzel bi yığma bina yapabilirsizin.Sağlık açısından da çelikten çok daha iyi,hemde sıcak yaz aylarında serin olur içerisi :)
Çelik yapıda sınav sorusuydu geçen hafta :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
05514466403 üzeyir şen; ile irtibata geçebilirsin. Avea'dan Bahadır diye söylersen.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Serdar ben 4-5 aydır bir inşaatla uğraşıyorum. Ev için hangi türü tercih edersen et ama işe başlamadan evvel mutlaka iskan ruhsatını verecek olan belediye ile bir görüş, hatta bu işi biraz yavaştan ele alarak seçim sonrasına bırak derim. Yeri geliyor belediyeler öyle belgeler istiyorlar ki insanı canından bezdiriyorlar. Ben işlerin bu aşamaya geleceğini bilseydim hiç inşaata girişmezdim. Kendi tapulu tarım arazimize yasal izin alarak bir bağ evi yapmaya kalktık, sanki Konak meydanına AVM yapıyormuşuz gibi yasal belgeler isteniyor. Aldığın arazi imara kapalıysa (yani bahçe veya tarla vasfındaysa) yüksek su basmanı üzerine evi yığma tekniği ile yaparsan yapı denetimine, projeye, sigorta işlemlerine, yüklenici müteahhit firma zorunluluğuna tabii olmuyorsun. Betonarme karkas vb. tarzda yaparsan yandın, belediye yakana yapışıyor, en temizi işi anahtar teslimi olmak şartıyla bir firmaya vermek.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu yapılar her sene boya istemiyor. Dıştan veya içten görünen bire çelik bölgesi yok. Bilmeyen bir kişinin betonermeyle ayırt etmesi çok zor. Çelik kısmı sadece taşıyıcı sistem. Galvanizli çelikten imal ediliyor ve kaynaksız yapı teknolojisi kullanılıyor. Dıştan görünüşte villa havası var. İnternetten baktığınızda çelik villa diye de geçiyor. Almanya Amerika vs. gelişmiş ülkelerde yapıların büyük çoğunluğunu çelik yapılar oluşturuyor.
10 şiddetinde depreme dayanıklı olduğu söyleniyor.

Savaş Abi yapacağım yer için belediyeden imar ruhsat vs. alacağım. Belediye ile görüşmelere başladım. Dediğin gibi bazı konuları biraz bekleyebilirim. Proje vs. bayağı masraf çıkıyor. Firmalar genelde binaları kaba ileri teslim yapıyorlar. Proje vs. size ait oluyor.