Chevrolet Kabusu Lütfen Yardım!!!!

burakaykın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2013 kasım ayında Konya yolu üzerindeki Opan'dan sıfır spark araba aldım.Aracı eşim kullanamadı ve satmaya karar verdik.Renault servisine götürdüğümde arabanın micron değerleri birbirinden çok farklı çıktı ve bana arabayı boyattınız mı?dediler şoke oldum.2 gündür bayiyle uğraşıyorum cihaz bile kullanmadan bir usta bakarak boya orjinal dedi.İzmir merkezden gelen rapor da boya standartları içerisindedir diye rapor yollamış raporu teslim almadım başka servislere götürüp micron değerlerinin yazılı olduğu belgeler aldım.Adamlar micron değerlerinin yazılı olduğu detaylı bir rapor bile veremediler bana öyle bir yetkileri yokmuş!!!!Doğru düzgün teknik inceleme bile yapmadılar.Neyse dava açmaya karar verdim arkadaşlarımla görüştüm ihtarname gönderip süreci başlatmaya karar verdim ancak bir arkadaşım chevroletin avukatlarından birini tanıyormuş onunla görüşmüş.dava açmakta serbest ama değerler 400ün altındaysa ve boya orijinalse kazanma ihtimali düşük demiş.Aramızda böyle dava açıp kazanan arkadaşlardan yardım istiyorum.Şimdiden teşekkürler

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Öncelikle geçmiş olsun.

İnternette bir dönem, passat ve opel vectra hakkında bu tip sorunlara maruz kalanların davalarını kazandığını okumuştum, bir araştırın derim.

Bu arada, 3 sene Cruze kullanmış biri olarak, bir daha Chevrolet' in ismini bile okumamaya gayret ediyorum. Şu an ki aracım opel, evet aynı grup fakat işlerin içine girince bambaşka bir servis, bambaşka bir bayi ve bambaşka bir genel müdürlük karşınıza çıkıyor.

burakaykın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim şu araçtan bir kurtulayım ben de adını bile okumak istemeyeceğim chevroletin.Şu anda da araştırıyorum emsal kararlara bakacağım inşallah iyi olur bakalım

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun dostum inşallah iyi bir netice alırsın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Moralini bozmak istemem ama ülkemizde adalet hem kör hem topal olmasından dolayı yılla hemde uzun yıllar sürer... bırak şeytanlarından bulsunlar de aracını satabiliyorsan sat... uğraşma...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık yeni moda, ikinci el arabadan ziyade sıfır araba alırken ekspertize sokup boya ve kaporta testine tabi tutmak. İyiki boyalı araba almışım diyorum kendi kendime.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle boyada micron farkları olur benim sıfır aldığım i30 da da 60-100 micron arasında boya kalınlığı var.
bu aracın boyalı olduğu anlamına gelmez.
renault servisindeki usta sadece micron değerleri farklı diye siz arabayı boyattınızmı demişse o usta falan değilmiş.
uzakdoğu arabalarında genelde 60-100 micron gibi alman ve avrupa arabalarda da genelde 90-120-130 micron gibi boya kalınlığı olur.
her tarafı aynı micron kalınlığında boyası olan 1 tane araba bulamazsın.
sen iyi bir boyacıya götür arabayı karşıdan baksa bilir boyalı olup olmadığını.
bir de ölçülen micron kalınlıkları ne idi.
boyanan parçalar genelde 150 micron ve daha üstü değerler verir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:37 ----------

Öncelikle geçmiş olsun.

İnternette bir dönem, passat ve opel vectra hakkında bu tip sorunlara maruz kalanların davalarını kazandığını okumuştum, bir araştırın derim.

Bu arada, 3 sene Cruze kullanmış biri olarak, bir daha Chevrolet' in ismini bile okumamaya gayret ediyorum. Şu an ki aracım opel, evet aynı grup fakat işlerin içine girince bambaşka bir servis, bambaşka bir bayi ve bambaşka bir genel müdürlük karşınıza çıkıyor.

türkiyede boyalı araba satmada sabıkalı olan tek marka opeldir.
başka markalarda 1-2 tane görülse bile opelde onlarca örneği var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:47 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:39 ----------

Artık yeni moda, ikinci el arabadan ziyade sıfır araba alırken ekspertize sokup boya ve kaporta testine tabi tutmak. İyiki boyalı araba almışım diyorum kendi kendime.

özellikle opel bayilerinin bu konuda sabıkalı olması milleti paranoyak yaptı.
ben arabayı izmirden aldım.baştan aletle kontrol eder öyle teslim alırım diye telefonda söylemiştim zaten, teslim almaya giderken galerici teyzeoğlundan boya test cihazını alarak gittim ve aracı test ettikten sonra teslim aldım.
adam izmirin en büyük hyundai bayisi, benim bu halime bütün servis ustaları bakıyor. hatta servis ustası bir bana bir satış temsilcisine baktı temsilcide bırak ölçsün dedi.
adamlar hayatlarında ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıkları için manyakmı bu adam diye hepsi beni izliyor, ben de beyler ben opelciyim opelde bu durumlar sıradan olduğu için paronoyak olduk hepimiz dedim güldüler.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu nasıl iştir ya. bu ülkede hiç birsey layıkıyla yapılmazmı? şimdi gitsen o arabayı satan servisin yetkilisinin agz. s. insanın içi sogumaz üstüne üstük sen suçlu olursun bu ne yaman çelişki.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Geçmiş olsun. Sıkmayın canınızı. Ama harbi bende merak ettim fazla çıkan micron değerleri kaç çıktı?