cihaza bağlamadan arıza tespiti

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 97 model vectra b 1.6 aracım war da bunun soket resmini de eklicem ama cihaza bağlamadan arıza kodunu öğrenme gibi bişe warmış onu anlamadım nasıl yapılacağını bilmiyorum da bu duruma yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0154.jpg
    Fotoğraf0154.jpg
    80.3 KB · Görüntüleme: 84

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak kapalı iken resimdeki gibi kanca takacak kontağı çevireceksin...
diagnose4.jpg

diagnose3.jpg

sonra kontağı çevireceksin arıza ışığı yanıp sönerek sana kod verecek
örenk kesilmeden 10 defa sonra ara verecek tekrar kesilmeden 3 defa sonra ara verecek 3 defa yanıp sönecek sonra ara verecek 5 defa yanıp sönecek...bu sana P0335 arıza kodu demek olacak. arıza okuyamazsan silinmez tekarar başlar tabii fazla arıza kodu varsa arkasından bunlarıda verecektir....bak alt resime P335 veriyor aynen böyle okuyacaksın
mkl_anim.gif

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim selim abi en kısa zamanda uygulayacağım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşey değil Salih kardeşim ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi salih yanlış okumadım ise arıza kodları şunlar;
sende bakarsan iki arıza göreceksin...başlangıçtan tam çekmemişsin ama tekrarında görnüyor arızayı devamlı tekrarlar arac yani ontane de olsa baştan başlar bitince tekrar aynı arızadan başar...
Burda P1410 ve p0130 görünüyor bunlar lamda sensoru arızası p1410 da sekonderpompası rolesi
şimdi lamda sensoruna bakmak gerek bu arıza aynı zamanda EGR ,manifolt çatlağı veya yanlış havadan da olabilir sekonder pompası üzeri valf açık kalıyor ordan hava alıyorsa zengin karışımdan dolayı da olabilir

Son düzenleme:

sewdamss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunları nasıl halledebiliriz abi? tahmini ne kadar waktimizi alr we maliyeti ne kadar olur bi tahminin war mı abi...şuan ankaradayım da az bi wakit alcaksa bakalım dicektim...ayrıca bunu dewamlı yapmıyo abi dewirsiz kullanıldığında yapıyo sadece