Çıkma Parça mı yoksa Sıfır yedek Parçamı tercih edersiniz !!!!

isikmuratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimiz biliyoruz ki opelin parçaları gayet pahalı, bunun yanı sıra çıkma parçalar var yarısından daha ucuz neredeyse.. siz hangisini tercih ederdiniz ve niye ??:) :)

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parçasına göre değişir. Örneğin ön farı değiştircem, önce çıkma bakarım, temizse alırım, bulamadım yan sanayi alırım, en son çare orjinal alırım. Ama kritik parçaları hiç düşünmeden orjiinal alırım.:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede sizce :D

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede. örneğin kaputun altındaki keçe. 600 ytl demişler yeni orjinaline. dışarıdan bakacam bende

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hepimiz biliyoruz ki opelin parçaları gayet pahalı, bunun yanı sıra çıkma parçalar var yarısından daha ucuz neredeyse.. siz hangisini tercih ederdiniz ve niye ??:) :)
Keyfe keder parçalarda yan sanayi olabilir. Önemli ve daima göz önünde olan parçalarda orjinalini tercih ediyorum. En azından iki yıl servis garantisinde. 1991 model arabamın farları orjinal (aldığımda farlar yan sanayi idi, ışığı özellikle uzunlarda çok dağıtıyordu, gece yolculukları ızdıraptı), stopları ise yan sanayi (biraz mat duruyor, ışığı soluk). Sinyal kolunu 2. kalite ile değiştirdim, orjinali ile arasında 40 YTL vardı. Pişmanım. Her selektör yapışımda, her sinyal verişimde imalattan kalan döküm çapakları rahatsız ediyor. Çapakları kazıyınca biraz düzeldi ama orjinali gibi olmadı.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynen kritik parçaları sıfır alıyorum diğer bütün parçalarıda orjinal alıyorum orjiden şaşmıyorum hiç onun dışında tabiki çıkma parça bakıyorum

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis lambası orjınal 105ytl +kdv+işcilik
sis lambası yan sanayi 40ytl-kdv pazarlık yaparsın 30ytl ye alırsın anlasamadın baska yerden alırsın

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım hayatımda önem verdıgım seyler vardır biriside arabam. marşa bastıgımda kontak kapatmadan ıstedıgım yere tık demeden gıtmem gerek. birde aracın bi yerı calısmasın veya aksasın sinir olurum. birseyden şüphelendıgım an onu söker atar yenisi ve orjınalini takarım. hiçbir zaman orjınal dısına cıkmam ıster elektronık ister motor isterse yurur aksam olsun.

kaputu kaldırdıgımda en son bıraktıgım gıbı tertemiz durması gerekır. su yag nerden gelmiş. su antıfırz nerden akmış dememelıyım Allah ın ıznıylede öyle birsey olmaz. bi su hortumu baska bı yere temas etmemelı motor calısırken bırseyler sallanmamalı demek ıstedıgım, ne gerekıyorsa yaparım. suphelıp söktugum bırseyı saglam oldugunu anlasam dahı tekrar takmam hemen yenılerım. sabah marsa bastıgımda motor sıcakmıs gıbı calısmalı. sesını begenmezsem anında yagını fılıtresını yenılerım. garaja girerken altı surtmesın aractakı 1 kişi dahı olsa ındırırm:). araca bınene kım olursa olsun kapıyı yavas örtermisin ve ayagını basamaga surtme derim:) böyleyım işte

Son düzenleme: