Citroen C-Elysee'yi nasıl bilirsiniz?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar babam aracını sattı (96' Vectra)
Şimdi araç bakıyoruz sürekli ama AStra 1.6 Essentia ların lpg sonrası subap erime olayı çok yaygın bir şekilde konuşuluyor o da canımızı sıktı, dizel araçlara yöneldik.
Astralar biraz tuzlu, başka marka model de bakıyoruz.
Bugün bir ilan bulduk aradık konuştuk adam esnaf sıkışmış satıyor, kaza, boya, hata yok...
Citroen C-Elysee henüz 15.000 'de, beyaz, 1.6 HDİ Confort;
35.000 TL istiyor en son ama pazarlıkla 34.500 e alırım ben onu diyor babam (iyi pazarlık eder şaka maka) :D
Donanım oldukça iyi, orjinal çelik jant, hız sabitleyici, yol bilgisayarı, 4 cam otomatiği, sis farı, ABS, ESP, EBD, EBA vs.

Bilen, kullanan tavsiye edeniniz varsa yorumlarınızı bekliyorum...

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel konforlu bir araç ancak Vectradan inince bi şaşırtır.biri d sınıfı biri b sınıfı bir araç.yol tutuşu mükemmel yakıt süper.

Sent from my iPad using Tapatalk

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Citroen Fransızların arasında en aklı başında olan marka. Dizellerde başarılıdır yakıtta üzmez performansta zayıflık hissettirmez. Konfor ve kalite olarak fena markada değildir. Ben olsam düşünürdüm.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectradan indiğinin farkında olacak zaten orası allahın emri :) annem hele ben bunun içinde tankta gibi hissediyordum diyip duruyordu en çok üzülenlerden biri de annem aslında...

tork 230 diyor teknik verilerde... yakıt tüketimi de karma 4.3 LT diyor... baya iyi gibi...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Fransız dandikdir uzak durun gibisinden şeyleri kulak ardı etmenizi öneriyorum, Citroen gerçekten iyi markadır. Ancak C-elysse pejo 301 ile aynı altyapıyı kullanıyor, 1000kg ağırlığında fazlasıyla zayıf, tüketim harici marifeti olmayan bir arabadır. Ben de yeni sattım vectramı, inanın genç bir insan olmama rağmen kanıma işlemiş ağır ve büyük boyutta araba ihtiyacı...Babanıza citroen almakta ısrarcıysanız C4 den aşağısına bakmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Subap sorununun olmadığını ben diğer konuda yazmıştım, ancak içinize sinmemiş olsa gerek itimat etmediniz :D Bir diğer sorum da şu olacak, o verdiğiniz paralara pırıl pırıl ve ağzına kadar dolu Vectra C2 alabilirsiniz 2007-2008 model. Ne subap sorunu var, ne konfor güvenlik vesaire, neden vectra düşünmediniz veya düşündünüz mü ?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kuzenimin aracı citroen. citroen forumundada üyeliğim var.O forumda da aktif bir üyeyim .Bu nedenle Gelişmeleri ve kullanıcıların yorumlarını da yakından takip ediyorum.

Öncelikle 301 ve C-elysee'nin 2.Dünya ülkeleri için üretip pazarlandığını söyleyeyim.Bu araçlar Avrupada satılmıyor.Rusya ve Türkiye Avrupadaki pazar ülkeleri. Bu nedenle aracın çarpışma testleri yok. Burası her zaman soru işareti kalacak.Forumdan takip ettiğim son konulardan biri, arkadan darbe alan bir C-elysee'nin benzin deposunun patlamış olmasıydı.Bu konudan c-elysse'nin şasesinde ek kaynak yerleri ve zayıf noktalar olduğunu öğrendim.

Onun dışında geniş bagaj hacmi,içerde vasat malzeme kalitesi,ESP nin standart olması,başarılı HDI motor diğer özellikleri. Ama ben olsam babam için başka araç bakardım.C-elysse-301, Türk kullanıcı kitlesi için çok cazip bir araç olsa da,otomobil tutkusu olan birisi bu aracı almamalı :) Şirket aracı olarak 10 numara olur orası da ayrı bir mevzu tabi .

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu benim anlamadığım bu araçlar ekmek gibi satılıyor; daha donanımlı chevrolet aveo sedan ve hb 1.3 dizel ve euroncap tan 5 yıldız almasına rağmen pek tutmadı :confused: enteresan...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Serdar Türkiyeden çekiliyor ya halk panik halinde :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen serdar, halkımız aracın dayanıklılığını, sürüş dinamiklerini aktif ve pasif güvenliğini pek umursamaz. Namı varsa, piyasası hızlıysa ve tüketimine göre ekmek gibi alırlar, prim yapma ülkemizde her daim ilk planda ne yazık ki...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
segmentini bilmem de arabayı alırsanız bunca zamandır ne bindim bu vectra ya der babanız diye tahmin ediyorum...
psa makina bikere nr1 dizel makina...oturaklılık konusunda fransız herzaman iyidir...tavsiye ederim..
bence tam arabasını bulmuşsunuz....