Çizik giderici kalemler, rötuş kalemler hakkında bilgisi olanlar

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar.

Site içinde arama yaptırdığımda net bir cevap bulamadığım için, çevremde kullananlardan da sağlıklı bir cevap alamadığım için böyle bir konu açmak istedim.

Hepimizin bildiği gibi piyasada bir çok çizik giderici uygulama ürünleri satılmakta.Marka marka da değişmekte.Bu ürünlerden memnun kaldığını söyleyenlerde mevcut, 3-5 yıkama sonrası etkisini kaybedip çiziğin tekrar meydana çıktığını söyleyenler de oldu.

Bunları kullananlar, bu konuda tecrübesi olanlar varsa aramızda tecrübelerini paylaşmalarını rica edebilirmiyim?Bir de kullandığınız ürünlerin markaları ile açıklama yaparsanız sanırım bu konuyu merak eden bir çok arkadaşa da ortaklaşa yardımcı olmuş oluruz.

Hepinize sevgi ve saygılarımla.

control_75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalan dolan hepsi, para tuzağı.
Uzak durun, almayı düşünenleride uyarun!!!
Tecrübe ile sabittir, tamamen aldatmaca!!!

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Örneğin fiz pro denen kalem hakkında çok şey söylenmiş forumda.Fakat eskiden kullandığımız pastel boyalara benzer bir ürüne rastladım bir yapı markette.Marka vermemin sakıncası varmı bilmiyorum sonax ın renkli cilasıyla birlikte kit olarak satılıyordu.Bu tip ürün kullanan var mı açıkçası daha çok bu ürüne odaklanmış durumdayım bilgi konusunda.Kendi kullandığım aracı salağın teki yüzünden plastik yol dubasına sürtünde 30 cm lik bir çizik oluştu, boya ile kapattım.2 gün sonra bu bahsettiğim sonax ın ürününü görünce merak ettim açıkçası.Belki de hep oradaydı şimdiye kadar ihtiyacım olmadığı için dikkatimi çekmemişti :)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende almıştım zamanında 2 tane ınternetten sipariş ile , kullandım arac üzerinde herangi bir farklılık göstermedi ..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende almıştım zamanında 2 tane ınternetten sipariş ile , kullandım arac üzerinde herangi bir farklılık göstermedi ..

Afedersiniz, bu fix pro isimli ve benzeri çizik kalemlerinden mi yoksa bahsettiğim pastel boyaya benzer cial ile birlikte satılan takımlardan mı?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afedersiniz, bu fix pro isimli ve benzeri çizik kalemlerinden mi yoksa bahsettiğim pastel boyaya benzer cial ile birlikte satılan takımlardan mı?

fix pro'dan almıştım.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durun şu çizik giderme ve taş izi yok etme konusunda forumu biraz canlandırayım..

not: arkası yarın :D mesai bitti yahu..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en ince fırça ile çiziğin içini rotuş boyası yaptırarak doldurun. sonra boya kuruduktan sonra zımpara takozu alın esnek olanlarından uzerıne 2000 2500 boyanızın durumuna gore ince zımparalardan biri ile zımpara atın. satıh düzleşince pasta-cila dediğimiz polishing işlemini yaparak uygulamayı bitirin.