çok dikkat!!!ringofon denilen dolandirici şirket

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepimiz nette görmüşüzdür. tıkla bedava 100 kontör, tebrikler 100 kontör kazandınız flan. geçenlerde merak ettim. nasıl bir iş bu dedim. neyse tıladım girdim. gsm şirketini ve numaranızı yazın diyor. başka bir şey yok. insan nolcak abi diyor, bir sözleşme, onay flan yok. neyse yazdım. yazmaz olaydım. 60 kontör otomatik çekildi. hemen vodafone aradım. ringofon a üye olmuşsunuz diyor, ordan numarayı verdi. ringofon u aradım. beyfendi paket almışsınız. daha 120 kontör borcunuz var diyor. şok oldum. çare yok, iptal yok, benim onayladığım bir şey yok,cep telefonuna gelen bir şey yok. ve dedikleri şey; işte şu ip numarasından netten onaylamışsınız. bu kadar arkadaşlar.bu dolandırıcılık değilde nedir?? lütfen böyle şeylere sakın girmeyin. bu arada bu konu hakkında nasıl bir suç duyurusunda bulunabilirm??

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasımm hicc girmedimmm ama konuu bahsettigin gibiysee telefonuna eger sifree veyaa baska birseyy gelipp onaylamadıysann..

1 Bakırkoy adlıyesine gidiyorsun tam karsıındann dilekcecidenn dilekce yazdırıyorum 20 ytl ye suc duyurus

2. si tuketici mahkemesine basvuruyorsun unutma bas vururkenn ben vermedımm bırı benım numaramıı yazmısss dee istersenn senn yapıncaa sorun olmus olbilri..

senın anlatmana gore ben listemdekii hepsinin numaraısnı yazsam o olacak mıı anlamadımm

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok basit arkadaşım. gir bir siteye. herhangi birinin numarasını yaz. bak gör o numaranın kaç kontörü gidiyor. nette şimdi okuyorumda bu mahluklar insanların kanını emmiş. ve herkes şokta. valla hattımı kırcam yeni bir hat alcam.ayrıca kesinlikle şikayet etcem

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigim gibii 2 alternatife dee basvurrr.. hattaa su anda bir arkadasımın babası tuketici mahmesinde gorevli konuyuu hemen ona yolluyorum bakalım cevabıı naisl olacakk

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bildirdim arkadasım tuketicii mahkemesindeki yetkişi tanıdıgaa senın basına gelen olayın hangi siteden oldugnu hatırlıyromsun.

Tuketici mahkemesi uyesi

zaman zaman bu tür şikayetler geliyor ama genelde tüketicinin telefonuna mesaj gönderiyorlar ve onay aldıktan sonra üye yapıyorlar.

egemen

ama ben sordummm oradaa onay istememisss keisnliklee emin telefonaa onayy mesajıı falan gelemmsi

tuketici mahkemesi uyesi

ben bunu şikayet olarak alıyor cevabını sana sonra gönderirim. Arkadaşın o sitenin adresini hatırlıyor mu?
tmm farklı bir durum var ortada. Büyük bir ihtimalle kaymakamlığa yönlendireceğiz
kaymakamlıktaki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ücretsiz işlem yapıyor.
ancak taraflar karara 15 gün içerisinde itiraz ederlerse Tüketici Mahkemesine dava görülür. Tüketici mahkemesine başvurmak ücretsizdir ancak davayı
tüketici kaybederse karşı tarafın avukatlık ücretini ödemek zorunda kalabilir.

Son düzenleme:

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egemen

yanii bizim olay sanrım dun olmusss 15 gun gecmemsiss

Tuketici mahkemesi uyesi

yok o değil. Tüketici TSHH ye başvurdu diyelim
ve davayı kazandı. Karşı taraf 15 gün içinde itiraz etmezse tüketici alacağını alır gerekirse icra yoluyla alır
ama
kar
şı taraf TSHH kararına 15 içinde itiraz ederse ozaman dava Tüketici mahkemesine gider.
Tüketici mahkemesi tüketiciyi haksız bulur ise karşı tarafın avukat ücretini öder

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım umarım yardımcı olabilmissimdirr... yapabilecegim baska birsey varsa yaparımm..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne olursa olsun sanal aleme ne tel. nede kart şifresini girmeyin yazmayın black hacker kurbanı olabilirsiniz...Aman dikkat...

Son düzenleme: