Combo C Kalorifer Rezistansı sorunu

mstf_shn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektronik malzeme toptancısından 192 derecelik bir termal sigorta alıp klamens ile bağladım, lehim kullanmadım ısınırsa atabilir diye, gerçi lehimi eritecek sıcaklığa ulaşıyormu bilemiyorum. Bir müddet kullanayım izlenimlerimi yazarım. Maliyet 2 tl.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir parçayı değiştirmek değil tamir etmek en güzeli lakin bu tamir başka sıkıntı vermesi işte benim en çok korktum şey bu. Aman sen yine de dikkat et yanlış anlama işi sağlama al yangın söndürücü yakınında olsun. Ne olur ne olmaz. Bir kere tesisatı yanan araç gördüm resmen fitil gibi yanıp gidiyor o kablo. Allah vermesin.

mstf_shn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir parçayı değiştirmek değil tamir etmek en güzeli lakin bu tamir başka sıkıntı vermesi işte benim en çok korktum şey bu. Aman sen yine de dikkat et yanlış anlama işi sağlama al yangın söndürücü yakınında olsun. Ne olur ne olmaz. Bir kere tesisatı yanan araç gördüm resmen fitil gibi yanıp gidiyor o kablo. Allah vermesin.

Sigortanın üzerindeki değeri okuyamadım silinmiş bir kısmı. Tahminen 192 derecelik aldım. Fanın tüm kademelerini tek tek çalıştırıp parçanın yada kablolarının ısınıp ısınmadığını kontrol edeceğim. Tamam bu olmuştur deyip geçmeyeceğim. Çünkü dediğiniz gibi tesisatın yanma riski var. Sonuç başarılı ise kullanmaya devam, değilse yenisini takıp eskisini doğru çöpe.

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onu söylemeyi unuttum bak normal lehimle yaptım 1 gün sonra gene calismamazlik yaptı dediğin gibi normal lehimi eritti sıkıştırma yöntemiyle yaptım 7 aydır sorunsuz çalışıyor

asus zenfone 6

azim06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 mode astra h dizel aracım var, kalorifer de bir sıkıntı var araç digital klima, sorunum şu-
- bölgesel yönlendirme çalşıyor
-ısı ayarı çalışıyor
-fan ayarı ise 7 ye almama rağmen üflemiyor, ancak torpidoyu söküyorum oradaki kablolarla oynadığım zaman bir anda fan üflemeye başlıyor arızası nedir çözemedim yardım

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kafa karışıklığı olmasın;

Bu parça aracın radyatörünün arkasındaki sogutma fanının 2 devrede çalışmasını ayarlayan resistör..
Tamiri ile uğraşmayın conta yakarsınız.

Bu parça Aracın içini ısıtan kalrüferin fanının 4 kademelı'i çalışmasını sağlayan resistor değil. O işin rezistörü (genelde torpido arkasında bir yerde) bozulursa yani kalorüfer fanı çalışmaz ise ya da tek devrede çalışıyor ise diyota bypass yapabilirsiniz, sorun olmaz..

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafa karışıklığı olmasın;

Bu parça aracın radyatörünün arkasındaki sogutma fanının 2 devrede çalışmasını ayarlayan resistör..
Tamiri ile uğraşmayın conta yakarsınız.

Bu parça Aracın içini ısıtan kalrüferin fanının 4 kademelı'i çalışmasını sağlayan resistor değil. O işin rezistörü (genelde torpido arkasında bir yerde) bozulursa yani kalorüfer fanı çalışmaz ise ya da tek devrede çalışıyor ise diyota bypass yapabilirsiniz, sorun olmaz..

Arkadaşlar lehimle by pas olmaz demiş. Eski diyotu söktükten sonra yenisini nasıl oraya takıyoruz. Hocam