Combo Vinç Montajı

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
Yaz aylarında botu sudan alırken vede karavan yanaştırırken batmaktan bıktım. Bunun üzerine Comboma vinç montajına başladım. Umarım yarın akşam bitmiş halini ekranlara taşırım.

Ekli dosyalar

• IMG_2960.jpg
    IMG_2960.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 216
  • IMG_2959.jpg
    IMG_2959.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 197

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piuvvvv arkayada "büyüyünce 4x4 olacağım" yazdırmak lazım :D

güzel ve ilginç bir çalışma olmuş :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aslında imkan olacak ucuz yollu bir willys jeep alacaksın dağda bayırda, kumda çamurda bana mısın demez.

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
olay o değil Savaş abi. bi haftasonumuz var,botu çekerek gidiyoruz suya atıyoruz,dalışımızı bitiriyoruz ama botu sudan çekmeye gelince balata kokuları başlıyor:) bu durumda kurtarıcı vinç bu derdi çözecek gibi. Sonra bide karavan aldım ,geçtiğimiz günlerde ,tam yanaşırken eyimli yerlerde çok zorlanıyor yer yumuşaksa batıyor.Bu dertlerime çare olsun yeter. willyz jeep arrazici ama o kadar yolda onunla çekilmezki...

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
piuvvvv arkayada "büyüyünce 4x4 olacağım" yazdırmak lazım :D

güzel ve ilginç bir çalışma olmuş :)

birdahaki projemde o yönde Şaka değil:) ya calibra defransyeli koyup şaft tahriğinden hidromotorla süreceğim( bu durumda sadece istenen düşük süratlerde kollu valf yardımıyla arka tekerlerde aktif olacak) yada 6 ileri yavru şanzımanlı bir aktarma koyup şaft tahriki ile arka tekerleri sürekli çekerde tutacağım. bu işlem sanırım 1 sene sonra:):rakir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
olay o değil Savaş abi. bi haftasonumuz var,botu çekerek gidiyoruz suya atıyoruz,dalışımızı bitiriyoruz ama botu sudan çekmeye gelince balata kokuları başlıyor:) bu durumda kurtarıcı vinç bu derdi çözecek gibi. Sonra bide karavan aldım ,geçtiğimiz günlerde ,tam yanaşırken eyimli yerlerde çok zorlanıyor yer yumuşaksa batıyor.Bu dertlerime çare olsun yeter. willyz jeep arrazici ama o kadar yolda onunla çekilmezki...

Bir abimizde de karavan + dalma hastalığı var. O uyanıklık edip bir tane orta halli kısa şase Suzuki 4x4 jeep aldı, hafta sonları jeep onda hafta içi eşinde :), senin aracın 4 çeker olmadığı için yumuşak veya kumlu zeminde zorlanması veya balatayı yakması doğal, aracına monte ettiğin bu vinç güçlü ise işine çok yarar, yanlız dikkat etmekte fayda var botu sudan çekerken fazla zorlayıp da aracın şasesine zarar vermeyin :D.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son hali de bu sanırım :)

30594410151280918451661.jpg

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
Son hali de bu sanırım :)

30594410151280918451661.jpg

Son değil :) şimdi havalandırma ızgaralarını yapacağım vinç'in kenarlarına şuan pek şık görünmüyor ama bitince agresif bir comobo çıkacak piyasaya:rakir: