comfort mu elegance mi?(satın alma)

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar ben hayırlısıyla 2.el bi opel almayı düşünüyorum elegance modeli çok hoşuma gidiyor.Ama çevremden de comfort'unda fena araç olmadığı yönünde tavsiyeler aldım.Yaklaşık bütçem 25-26 bin civarı birde bu design modelleri var makyajlı kasa model yüksek ama sanırım içi boş araçlar siz ne tavsiye edersiniz ve son olarak vectranın kasa ağır motor ufak muhabbetinden farklı olarak kronik bi arızası varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectranın makyajlı kasadan önceki donanım sırası comfort>design edition>elegance diye gider en boşu olara geçen donanımı comforttur.
comfortta 6 hava yastığı abs mp3 çalan teyp yağmur sensörü 2005 modelinde far sensörü bulunmakta.
design editionda comfort donanıma ek olarak karartılmış stoplar ve farlar. 3 kollu spor direksiyon xenon ve bazı modellerinde gts tamponu bulunmakta. yani design edition vectra c kasanın spor modeli gibidir.
elegancede ise deli bir donanım bulunmaktadır. imkanınız varsa temiz olmak kaydıyla sağı solu kurcalanmış bir vectra olmamak kaydıyla elegance almanızı tavsiye ederim. ben 2005 comfort aldım çok şükür memnununm ama keşke elegance alsaydım diyorum.
elegance alırsanızda çok iyi bakın tüm donanımlarının çalışıp çalışmadığına. geçen bir forumda birisi diyorki xenon ayar sensörü bozukmuş. elektrikli perdelerin tırnakları kırıkmış ve 3-4 tane daha böyle şeyleri varmış. bunların serviste ortalama fiyatı 2000 tl tutuyor. almadan önce herşeyi iyice inceleyin...
kasa çekmiyor dedikleri biraz sizin araçtan ne beklediğinize kalmış. ben astra g satıp vectra c geçtim. ilk başta biraz hayal kırıklığı yaşadım ama biz bu aracı alırken konfor ve genişliği için aldık. şimdi alıştımda bastınmıda gidiyor aslında. karabükten bandırmaya geldim 160 km altına çok düşmedim otobanda bassam dahada giderdide babam yeter dedi :) 5 kişi bagaj dolu ve lpg ile yeterli bir hız. sorun olarak ben geçen hafta baskı balata sorunu yaşadım birden bire baskı balata bitti arabanın :D neden olduğunu anlamadık ama üzerinde orjinal baskı varmış arabanın 135 binde usta birden bitmesi garip ama bitmesi gayet normal dedi :) onun haricinde bir sıkıntı yaşamadım...

Son düzenleme:

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıklamaların için teşekkür ederim dediğim gibi benim bütçem 25-26 bin galiba bu fiyata 2005 bulamam ben 2004 lere bakıyorum elegancelerin ancak 2003 modeller sanki daha ucuz gibi bu fark sadece model 1 yıl yaşlı oldugu için mi yoksa 2003 ile 2004 arasında donanım olarak çok fark varmı mesela ben ilanlarda 2004 model elegance fiyatına 2003 model yani 26500 civarı deri koltuk sanroof gibi artıları olan bir araç gördüm

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıklamaların için teşekkür ederim dediğim gibi benim bütçem 25-26 bin galiba bu fiyata 2005 bulamam ben 2004 lere bakıyorum elegancelerin ancak 2003 modeller sanki daha ucuz gibi bu fark sadece model 1 yıl yaşlı oldugu için mi yoksa 2003 ile 2004 arasında donanım olarak çok fark varmı mesela ben ilanlarda 2004 model elegance fiyatına 2003 model yani 26500 civarı deri koltuk sanroof gibi artıları olan bir araç gördüm

sahibinden piyasasına fazla takılmayın 26 yazanlar iş ciddiye binince 24 bile inerler...
2003 değilde 2004 falan elegance alınabilir...

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahibinden.com a bakıyorum fiyatlar 2004 ler için 27-29 arası gerçekten bu fiyatlar 2 bin tl abartılımı herkes son fiyat yazmış yada 250 küsür yazmış ufak bi pazarlık diyor.Eğer almak için arsam 27-29 arası fiayatlı bi araca ne kadar veririlir yada ne kadar diyerek başlamalıyım acaba ilk defa alacağım affınıza sığınarak kazıklanmak istemiyorum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahibinden.com a bakıyorum fiyatlar 2004 ler için 27-29 arası gerçekten bu fiyatlar 2 bin tl abartılımı herkes son fiyat yazmış yada 250 küsür yazmış ufak bi pazarlık diyor.Eğer almak için arsam 27-29 arası fiayatlı bi araca ne kadar veririlir yada ne kadar diyerek başlamalıyım acaba ilk defa alacağım affınıza sığınarak kazıklanmak istemiyorum :)
ben şimdi almış olduğum comforta pazarlık etmiştim 24'e babamda aynı anda istanbulda buldu oda 2004 elegance 1 parça değişen 2 parça boyası vardı 25 istiyordu en son. biz comfortu tercih etmiştik. daha fazla bütçeyi sarsmamak için hemde o ara 1 yaş daha genç olması babamın isteğiydi. yanı temiz bir eleganceye 25 26'dan daha fazla verilmez...

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakit ayırıp yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Acaba değişen olması çok önemlimidir yani millet olarak bir birimize itimadımız olmadığı için örneğin tavana saksı düştü ufak bi çizik vardı boyattım yada kasko olunca servis tamir olacak parçayı bile değiştiriyor yazılıyor genelde.Ve son olarak pazarlık yapıp almaya gittiğimde illaki bi opel servisine götürüp expertiz alacağım bu alacağım rapor güvenilirmidir yani sen opel servisi olsan ve ben seni tanıyor olsam boyalı yeri boyasız gösterebilirmisin?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakit ayırıp yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Acaba değişen olması çok önemlimidir yani millet olarak bir birimize itimadımız olmadığı için örneğin tavana saksı düştü ufak bi çizik vardı boyattım yada kasko olunca servis tamir olacak parçayı bile değiştiriyor yazılıyor genelde.Ve son olarak pazarlık yapıp almaya gittiğimde illaki bi opel servisine götürüp expertiz alacağım bu alacağım rapor güvenilirmidir yani sen opel servisi olsan ve ben seni tanıyor olsam boyalı yeri boyasız gösterebilirmisin?

valla abi ben gösteririm. sultanbeylinde 2005 comfort bulmuştum. Arabanın değişeni falan yok. Sahibide 3 boyadan fazla çıkarsa yakarım arabayı km orjinal falan dedi bana. Bende gittim gösterdim arabayı hakikaten boya falan adamın dediği gibi ama. arabayı biraz incelledik izmirden çıkışlı araba işte en son servis kaydı 79 binmi neydi. ondan sonra yetkili servise girmemiş araba ama aradan 3-4 yıl geçmesine rağmen araba 90 binde görünüyordu. Ne olursa olsun bir kucak dolusu para veriyoruz babamdan almadığım sürece gider gösteririm.
değişenede şöyle takarım arabanın kazası olmadan sürtmeden dolayı falan genelde parça değişmez. arabanın motor kaputu değişmişse ve sahibi yok ufak vurmadan falan diyorsa %90 yalandır. Eniştem ve kuzenim kaportacı her allahın günü araba geliyor kaskodan öyle ufak tefek şeylere eksperlerde değişim kararı vermiyor.aracın ufak kazası vardır. resmi vardır ve incelendiğinde arabanın hakikaten büyük bir olay başından geçmediğini anlarsam alırım...

Son düzenleme:

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tartışacak bişey yok.

Elegance > Comfort.

Bütçeniz yeterliyse ve temizini bulursanız tabiki elegance

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sigortacınız flan varsa şase numarasından bir baktırırsınız...servise girdiyse ordanda bulursunuz..girmediyse çoğuda girmiyor bir süreden sonra...aracın boyasına gelince benden çok boya takıntısı olan biri olamaz çizik gördüm mü kıl olurdum...ama şuanda boya takıntım yok...değişene gelince aracın şasesinde direklerinde bir problem yoksa alınabilir...adamın aracı 1 yaşında oluyor bazen ve ufak kaza oluyor ve müşteri kaskosundan değişim istiyor bizzatda denk geldim ve değişiyor...değişmiş derken arkda çamurluklar tavan değişmiş bir araç almam...ama ön çamurlukta toplam zaten 6 vida var eline anahtar alsan sen bile sökersin ki eğer içlerinde bişey yoksa alınabilir...iyi bi baktırmak kaydıyla...benim için eğer orjinal değiştiyse problem yok...ama gelde bizim insanımıza bunu anlat...biz bile insan olarak yolda yürürken düşüyoruz...sürekli dışarda dran bir arabada boya olması normal bence...değişen araba diri duruyor ok gibi duruyor ve içlerinde bişey yoksa gayet alınabilir...