conta yanığı

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 model 2000 motor vectra cdx im var aracım su eksiltiyordu hava basınç testine soktuk ahtapot hotumunun su kaçırdığını tespit ettiler onu değiştirdik ama yine su eksiltiyordu bidaha servise gittim conta yanığı var mı diye başka bi test yaptılar usta yanık yok ama haşlak olabilr dedi
şimdi sadece üst kapak contasını değiştirip subaplara falan girmeden 100- 200 liraya falan bu işi halledebilrmiyim
bilgisi olanlardan yardım bekliyorum
2000 cdx
the imam

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
silindir kapağında çürüme yoksa conta + işçilik ile problem çözülebilir; yağ eksiltme yoksa subablarla uğraşmaya gerek yok...

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sökmeden kimse sana şukadar diyemez halil kardeşin dediği gibi aracı antifiriz koymadan kullandıysan kapak cürükte cıkabilir. ama şunu diyeyim. yağı birşekilde bozduğunu duydum contadadan motora su kacıran arabaların. bence emin ol sor birkaç yere başka bir yerden de olabilir.

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw arkadaşlar soğutma suyum da antifiriz var ama şu anda su da yağ tanecikleri var yağı ölçüyorum ööle bariz bi eksilme yok hem 0-40 koymuştum şu anda da 13000 i gidiyorum 15000 i tamalayıp ööle yağ ile beraber contayıda değiştiririm diyorum
tabiki açmadan belli olmaz ama yine tecrübesi olanlardan bilgi almak lazım

2000 cdx
the İMAM

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da contadan kaçırıyor dedi ustam.kaçak kalorifer sisteminden olduğunu tespit ettim.paspastaki su birikintilerinden.acaba yaptırmasam olmaz mı?inanın servise 7 gün boyunca git gel yaptım özellikle baskı balatayı tam 3 kez söküp taktılar.lanet etim.

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooo sen asrın hatasını yapmışsın vetra cdx 0-40 konmaz cok ince gelir kardeş

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 0-40 yağ iyi değil orjinalde neyse şaşma derim bi tek cdx değil tüm opellerde gecerli. sen acelle etme utalara aracı göstererek danış fikir al. pişman olma sonradan

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wallahi çok ilginç arkadaşlar yaw ben 0-40 yağdan çok memnunum
acaba bu memnuniyet geçiçicimidir yani
ben geçen giresundan istanbula 85 litre gaz harcadım 1000 km yolda hemde 10 saat falan sürmüşdü yolcluk herneyse bunu da dikkate alacağım
2000 cdx
the İMAM

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş 0-40 dedikleri yağın vizkoste oranı yüksek diyolar tamam doğrudur. ama ki bu alman neden bunu önermemiş? birde orjinalden şaşma dememdeki amaç, bende de cdx var ve yedek parçaları çook pahalı yarın birgün bir sorun cıktığında gerçekten insanın çanını cok yakıyo

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kendim ustayım birşeyler bildiğimden dolayı senide bilgilendirdiysem ne mutlu bana :)