conta yanma sorunu ??? vectra b

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar eski konumu karışık yazdıgım için kilitlenmesini istiyorum.yeniden yazdım simdi arkadaşlar devir sorununu hallettik kısmen tabi devir boştaken araç 2000e kadar yükseliyordu devir yani adam devir ayarlıcısından dedi elekrikçi yarın degistircez ama şöle bi sorun daha var arabaya normal su koyuyorum normal ölçüsünde izasında yani geziyorum 15 20 dakika kadar su yükseliyor bu neden olabilir sizce? sanki su kabini çok doldurmusum gibi yani arabaya cok su koymuşum gibi bide o su deposunda kabırcıklanma oluyor içinde su inip inip cikiyor? bunu cözemedim ? dün götürmüştüm baska yere abi senin araban çonta yakmış dedi bana iyide araba conta yaksa böle gidermi? denedim arabayı ayni serilikte araba 2 inci viteste de 115 yaptım kesiciye sokasıya kadar bastım girdi kesiciye bisiyde olmadı çekişte düşmede yok ee bu sorun niye olurki? su yükseliyor arabada 1-2 saat sonra normal haline dönuyor istop edince yani ama istop edincede kabarcıklanmalar oluyor su eksilmede yok suda hararet son derece normal 90 95 lerde dolasıyo otobana cıkınca dahada düşüyo buraya kadar herşey normal ? ama su olayını anlamadim gitti arabamın devir sensörü bozuk oldugu için devir bosa aldiğimda veya debraja bastigimda 2000 devire geliyor ondan yapabilrmi su yükselmesini ? yani devir düzensizligi var arabada o su yükselmesine neden olabilrmiki? bilgi almak istedim sizden? conta yancagını sanmıyorum ya araba daha 140 binde hem öle bi sorunda yokki sadece devir gidip geliyor kendi kendine hadi o devir sensorunden ama araba nie suyu su deposunda yükseltiyor sanki çok doldurmuşum gibi oluyor birde arabanın yagı normal açıp baktım yani çamur gibi deil arabının suyunada baktım duman yok yag lekeside yok suya yagda karışmıyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerinizede bakın pas lekesi varmı uçlarında? anlattığınız belirtiler conta yanması belirtileri... geçmiş olsun

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabarciklanma ve suyun yukselip azalmasi, su kabinininkapagi acikken mi yapiyor, kapali iken mi yapiyor? Eger acikken yapiyorsa suyun kalkip inmesi normal, devirdaim suyu pompalamasindan yapar, ama kabarciklanmayada hortumlarindan kacak varsa hava aldigindan yapiyor olabilir! Suya yag, yagada su karistirmamasi, suyun eksilmemeside (tabi su koyuyorum diyosun buda eksildigini gosterir) ki hic eksilmemesinden bahsediyorum, conta diyemeyiz hemen, devamli su koyma durumu varsa eger contada bi yerde kacak (yanik) vardir demektir:( gecmis olsun genede bi ariza kodu baktir, conta yanik diye cikmaz ama hic umulmadik bi yerden ariza veriyomu araba onlarada dikkat et. Bide onceki konundada soyledigim gibi arabayi bi Opel servisine gotur net cevap verirler en azindan durum netlik kazanir neyin ne oldugunu anlarsin

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için tesekkürler şimdi söyle yazıyorum ozaman arabada normalde hararet hiç yok suda çekmiyor araba yani su eksiltme hiçmi hiç yok ama arabayı istop ediigim zaman su böle hava yapıyo kapak kapalıken asarı yukarı durmadan hava yapıyor hava kabarcıkları oluyor arabada baska bi sorun yok gecende termostatı boş takmıslardı ondan kaynaklanabilrmi bu arıza ? bide böle kullansam 100 km bi sorun olablrmi kız arkadasımın dogum günü illa kullanmam lazım bugun?_

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Neden termostadı boş olarak taktılar?

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firsatin varsa 5 dakkalik is termostat isini hallet derim ben, bakarsin dedigin sorunlar ondan kaynaklaniyordur belli olmaz.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firsatin varsa 5 dakkalik is termostat isini hallet derim ben, bakarsin dedigin sorunlar ondan kaynaklaniyordur belli olmaz.

he bugun gittim geldim haharettte en ufak bir oynama yok en ufak sekilde aynı gittim geldim su koydugumuz yerin kapıgını actım bi baktım kapak catlak bence burdan hava alıyor yarın onu termostatla bi degistiricem bakalm :D

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama bide su var, arabada termostat yoksa harareti duser suratlendikce, hararet hep dengeliyse, termostat vardir demektir ben anlamadim simdi:) neyse catlak olayi onemli, orasi iyice patlarsa hararet yanik conta getirir;) aman dikkat

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ama bide su var, arabada termostat yoksa harareti duser suratlendikce, hararet hep dengeliyse, termostat vardir demektir ben anlamadim simdi:) neyse catlak olayi onemli, orasi iyice patlarsa hararet yanik conta getirir;) aman dikkat

Havalar Sıcak, Türkiye ikliminde düşemez, yaz mevsimlerinde her türlü fan açar. Bizde termostat sıcakken açık, fan hep açık gene 90 altına düşemiyoruz.

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Havalar Sıcak, Türkiye ikliminde düşemez, yaz mevsimlerinde her türlü fan açar. Bizde termostat sıcakken açık, fan hep açık gene 90 altına düşemiyoruz.

Hararet artmadan fan acmaz, yani motor ideal sicakligin ustune cikarsa fan acar, eger aracta termostat yoksa suyu devamli devirdaim edicek demektir, hava ne kadar sicak olursa olsun su pompasi motor devirlendikce okadar suyu pompalar! Bi kere yazin ortasinda termostat kitlemistim, soktum termostati yolda, ve sanayiye gidene kadar hararet 20 kere mavinin altina dustu, durup durup harareti normale getirdim, yani termostat yoksa hava sicakligi onemli diil yola koydugunda motor surekli devir yaptiginda hararet duser ve fan acmaz;) tecrubeye tabidir