control cruise ileri tuş özelliği

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arattım ama forumda bulamadım paylaşan yok sanırım varsa da 2. ye hatırlatma bilmeyen arkadaşlara da duyuru diyelim  :)

bu özelliği dün keşfettim kullanım kılavuzunda yazıyor mu bilmiyorum bakmadım şöyle bir örnekle açıklayayım:

diyelim ki aracınızı 100 km hızda sabitlediniz ve gidiyorsunuz yavaşlamanız gereken bir viraj,kamyon,yola atlayan dengesiz vb. :)  gelince frene bastığınızda ya da direksiyonda hızı sabitlerken kullandığınız ileri geri butonunun sol tarafındaki tuşa bastığınız zaman hız sabitleme ışığı yeşilden beyaza dönerek askıda kalıyor ( sabitleme açıcıya basmayacağız yoksa sabitleme komple devreden cıkıyor ) ve bu sırada hızınızın 70 e indiğini varsayalım ve 4.vitese indiğinizi yol tekrar 100 km ye uygun hale geldiğinde bu sefer hızı sabitlerken yaptığınız gibi butonu geri çekmeyinde bir kez ileriye itin aracınızın sabitlemenin bozulduğu - askıda bırakıldığı 100 km hıza doğru hızlanmaya başladığını göreceksiniz debriyaja basınca sabitleme devreden cıkmadığı için vitesinizi de 4 ten 5 e yükseltebilrsiniz araç 100 e kadar hızlanmaya devam edecektir  greatt

hatta örneğimizi şöyle bir örnekle süsleyecek olursak ışıklarda durdunuz 25 ten sonra hızı sabitlediği için 25 i geçince ileriye basın bir kez ve siz sadece vites atın kerata zaten gazı veriyor 100 e kadar go go go  steeringwheel steeringwheel steeringwheel

ben bu özelliği çok sevdim bende diyorum ki bu araç neden hızlandıkça hızlanıyor meğerse olay buymuş :)

inşallah faydalı bir yazı ve kullanılışlı bir keşif olmuştur   okkk

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: control cruise ileri tuş özelliği

astra j ye has bir özellik değil ki bu

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
astra j ye has bir özellik değil ki bu

has olarak yazmadım  ben ilk defa control cruise olan bir araç kullanıyorum ve bana cok hoş geldi paylaşmak istedim benim gibi bilmeyenler varsa diye

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylasim icin.  thnxx
Bilmeyen arkadaslar icin yararli bi bilgi.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ufak bir uyarı;
Trafik içinde c.c'yi beyaz konuma alıp sonra açmayın :D 40la giderken 100e sabitlediyseniz uçuşa geçiyor :D :D test edip onayladım :)

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayni özellik limitör için de geçerli. tuşu yukarı iterseniz bilgi ekranının en tepesinde parntez içinde yazılı olan eski limit i aktif etmiş olursunuz

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler bilgi için ozgun88