Corolla vs Cruze vs Focus | 1.6 Otomatik

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç alma konusunda hala bir karar veremedim. Dizelden vazgeçerek tekrar benzinli araç bakmaya başladım. Bütçem 30.000-32.000 civarı.

Seçeneklerimde 3 araç var;
Toyota Corolla 1.6 Elegant Otomatik (2007-2009 arası)
Chevrolet Cruze 1.6 LS Plus Otomatik (2010)
Ford Focus 1.6 Titanium Otomatik

Tabiki bu araçları aldığımda ilk iş LPG uygulaması olacak. Bu yüzden LPG ile sorunsuz uyum çok çok önemli. Sizce bu araçlardan hangisi daha alınası?

Cruze çok yakışıklı, ancak malzeme kalitesinden pek memnun değil kullanıcılar. Diğerlerine göre daha modelli ve daha uygun fiyata alınabiliyor.
Sanırım 124hp olanlara LPG uygulanmasında sorunlar vardı. Son durum nedir bilemiyorum.

Toyota sorunsuz olarak biliniyor. Ancak 2007-2008 modellerde tam otomatik vites yerine M/M vites var. Ve bu vites benim canımı sıkıyor. Çok hantal vites yapısı var. Tam otomatikler daha iyi.

Focus daha bilindik bir araç. Belli başlı kronik sorunları var sanırım. Tipik Opel gibi bir araç. Listeme almakta kararsız kalmıştım. Birde 115hp imiş. Diğerlerine göre zayıf kaldı biraz.

Bir diğer mesele ise Bayiden ikinci el araç almak?
Malum piyasada çok fazla cin olmadan adam çarpmaya kalkanlar var. O yüzden insanlara güvenmekte zorluk çekiyorum. Bayiler daha güvenilir geliyor. Ancak son dönemlerde sıfır araçları bile boyalı satıyorlar. İkinci el araç alırken bayiye güvenebilirmiyiz? Tecrübesi olan vardır muhakkak.

toyota-Corolla-2007-4ca0d151b38ee.jpg

new-yeni-chevrolet-cruze-1.jpg

FORD%20FOCUS.jpg

Son düzenleme:

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol Sesi Sorun Olmazsa Focus Derim ayrıca yol tutusu en ıyı arabalardan bır tanesı ama Cruze de ayrı bı guzel gozukuyor gozume :)

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota benzinlilerde multi mode şanzıman kaldırdı tam otomatik koydular ama kaç modelde bilmiyorum.. 2009 olabilir

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Focus..

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu 3 araç arasında corolla da mm yerine tam otomatik olsaydı kesin corolla derdim ama mm olması sıkıntı yaratabilir

cruze görünüş olarak en güzel ve en yeni olan cruze olarak gözüküyor ve motorunda opel motoru olduğunu düşünürsek lpg ye en uygn mtorlardan biri olduğunu düşünüyorum

focus ta uzun yıılardan beri ülkmizda satılan yol tutuşu ve sağlam duruşu ile güzel bir araç focus beyaz ve titanıum modeli olacak tadından yenmezz

şimdi tercihe gelirsek corolla mm olması nedeniyle eledimm focus ve cruze arasında kaldım burda da focus uzun yıllardan beri piayasa olması ve 2 . elde daha rahat elden çıkartılabileceğini düşündüğüm için beyaz titanum focus alırdım ama cruze da aklımı ucunda kalırdı

en iyisi tüm modelleri kullanıp karar vermek

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus...;)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus'ların benzinlisinin tüketimi can yakar.cruze 124hp olan motoru için çok başarılı, otomatik şanzımanı için başarısız diyen çok kişi var.corolla da ne çok iyi ne de çok kötü bir araba bence.

gerçekten lpg de olsa benzinli 115hp focus düşünmem focusun tüketimi 2,0'dan aşağı değil.

şüpheniz olduğunda plakayı sorgulatın(eğer plaka değişmemişse yaşamış olduğu kazaları bilgilendiriyor)

ben olsam cruze tercih ederdim.

bir de mkV golf 1.9tdi tiptronic de düşünün derim.33 civarına güzel bir araç çıkabilir.az yakıyor, motoru sorunsuzluk bakımından iyi, şanzımanı da dsg gibi dayanıksız değil.bakımları yetkili servis dışında yapılınca o kadar maliyetli değil.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyota 2009 veya 2010'dan sonra tam otomatik vites kullamaya başladı. Ancak bu modellere benim bütçem yetmiyor. Full donanım bir araç arıyorum.

Sizde karar vermekte zorlandığınıza göre bende bir anormallik yokmuş:)
Sadece sedan araç düşünüyorum. HB düşünmüyorum.

Birde bayiden ikinci el araç almak konusunda kimse birşey dememiş:S Napcaz bu işi?

Birde listemde yok ama Astra 1.6 Sedan Easytronic hakkında ne dersiniz?

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu 3 araç arasında corolla da mm yerine tam otomatik olsaydı kesin corolla derdim ama mm olması sıkıntı yaratabilir

cruze görünüş olarak en güzel ve en yeni olan cruze olarak gözüküyor ve motorunda opel motoru olduğunu düşünürsek lpg ye en uygn mtorlardan biri olduğunu düşünüyorum

focus ta uzun yıılardan beri ülkmizda satılan yol tutuşu ve sağlam duruşu ile güzel bir araç focus beyaz ve titanıum modeli olacak tadından yenmezz

şimdi tercihe gelirsek corolla mm olması nedeniyle eledimm focus ve cruze arasında kaldım burda da focus uzun yıllardan beri piayasa olması ve 2 . elde daha rahat elden çıkartılabileceğini düşündüğüm için beyaz titanum focus alırdım ama cruze da aklımı ucunda kalırdı

en iyisi tüm modelleri kullanıp karar vermek

her zaman diyorum kullanıcı yorumu önemli diye..

neyse ali sana burda bi sözüm yok alınma olurmu?

bu araçlarda sürekli olarak oksijen sensörü kaynaklı arıza lambası yanar lpg'de belirtmeden geçmek istemedim..