CORSA 1.0 HB ECO Sabah soğukta marj/çalıştırma sorunu

kurtulus28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARAÇ BİLGİLERİM :
CORSA 1.0 HB AC ECO 2002 MODEL
Motor No : Z10XE 19X59306
Genel de sabahları özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırma denemelerinde marj bastığımda almıyor. F arızası oluşuyor, Özellikle soğuk havalarda aracı ilk çalıştırdığımda bunu çok sık yapıyor. Motor ısındığında ve motoru durduğumda çalıştırmada sorun yaşamıyorum.Motor soğuk iken 15-20 dk aracı sürekli marj bas/bırak şekilinde bir çalıştırma sürecim oluyor, hep acaba çalıştırabilecekmiyim korkusu yaşıyorum…

Sorun hakkında bana iletilen motor beyni, ateşleme bobininde bir anlık elektrik kesintisi yapıyor , elektrik göndermiyor…elektrik voltaj değerleri normalmiş. böyle çalışmasını istemiyorsan motor beyninin komple değişmesi gerekiyor , motor beyni sensörleri aktive ediyor fakat marj bastığında bir anlık elektrik kesintisi yapıyor diyor.
Motor beyni denilen cihazın kontrolü ve tamiri yapılamaz mı ? Belki içinde bir kondansatör ve/veya kablo hatası söz konusu olamaz mı ?
Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaşımız acaba oldu mu ?

Acaba debriya bitme noktasında da (Aracım 170.000'de hiç debriyaj /baskı/balata değiştirdiğimi hatırlamıyorum)
ondan dolayı mı şansuman hazır olmuyor,dolayısı ile şanzumandaki elektronik beyin motor beynine onay vermediğinden motor ilk start yada ateşleme yapamıyor.
Acil yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler
Ali

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun arkadasim, sorunun umarim haledersin ama bence sanzimanla bi ilgisi yok bu arizanin