corsa 1.4 süspansiyon

rota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2006 corsa da 1.4 twinport süspansiyon cok sertmi yoksa spor paketle alınan lastiklerdenmi kaynaklanıyor anlayamadım en ufak bir yol bozukluğunun sesi çco fazla hissediliyor.lastikler 15 jant ve aliminyum alaşım.bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum . Hepinize şimdiden teşekkürler

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bindiğim tüm corsa c lerde bu şekilde dir.
Şimdiye kadar sadece Seat ları gördüm benim arabadan daha fazla yolu arabanın içinde hissettiğim.

asustek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süspansiyon sertliği konusunda bende çok dertliyim.
hız kesicilere geldiğimde arabadan inip bikaç tekme atmak istiyorum. (hız kesicilere)
aslında onlarda insanları korumak için yapılmış ama aracın verdiği tepki beni delirtiyor.
yada arac acaba içeri sesimi çok alıyor diye düşünüyorum, halıflex i kaldırıp ses yalıtımında kullanılan bi malzememi döşesem acaba.

nazzli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabam da 2004 1,2 enjoy spor paketli aynı sorun bende de var. Pek anlamam böyle işlerden komik gelebilir bu soru ama buu süspansiyonları yumuşatmanın bi yolu var mıdır acaba?

karatoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabar,

bende bu sorundan müzdaripim.
yayları değiştirerek sorun çözülür diye düşünmüştüm, ama yayların aslında yumuşak olduğunu, sorunun amortisorden kaynaklandığını soylediler.
amortisörlerimi boge marka orjinal amortisörler ile değiştirebileceğimi soylediler. Boge'ler mercedes ve bmw'de kullanılıyormuş.
Ayrıca bir yerlerde amortisörcülerin amortisörleri %10-15 seviyesinde yumaşatabildiğini duymuştum, ama bunun üzerine gidip detaylı araştırmadım. Ne kadar güvenli, sağlam bir işlemdir hiç bir bilgim yok.
Belki bunu araştırabilirsiniz.

Neyse, ben sorunu lastiklerimi değiştirerek kısmen hallettim. orjinal lastiklerim olan Pirelli p6000'dan michelin energy'e geçince biraz rahatladım.
Lastik değişimi düşünebilecekler için Nokian NRHi öneririm, hem az ses yapıyor, hemde yumuşak bir lastik. Onceki aracımda tecrübe etmiştim.
Ama hala sert amortisorler.

konuyu biraz saptırıyor gibi oluyorum am,
Benim şu anki sorunum direksiyon kutusu sesi problemi.
Amortisörün sert olmasına alıştım, ama direksiyon kutusundan gelen sese alışamıyorum bir türlü. bu sorunu yaşayan ve onu çözebilen varmı?
2005 sonrası modellerde bu sorunun olmadığını duydum, direksiyon kutusunu değiştirsem bu sorundan tamamen kurtulabilirmiyim?