Corsa 1.7 Dtı vs honda civic VTEC

Chip Tuning Corsa c 1.7 Dtı vs Honda civic Vtec

• Corsa c 1.7 Dtı

Oy: 14 38.9%
  • Honda Civic Vtec

Oy: 22 61.1%

• Kullanılan toplam oy
    36
  • Anket kapatılmış .

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tahmini hızlanmaları yazayım kafamda ki:

corsa DTI 100 hp 0-100km/s 10sn
civic v-tec 135 hp 0-100km/s 9,5sn

corsa kalkışta ve her vites değiştirmede "3. vitese kadar" biraz hareketli görünür ama civic yarım boy önde 0-400m yapar.

bizzat denedim gördüm. orjinal honda v-tec ile chipli corsa 1.7 hemen hemen aynı gidiyor. biz o akşam kalktığımızda arkadaşım bile şaşırdı. tabi ben her mazot aldığımda mazot katkısıda koyuyorum aracıma. inanın normal drag kalkışında honda kaput farkı geçiyor. bu dediğim 3 vites. yani 0-110 gibi. ama corsayı biraz yıpratarak kaldırdığınızda yani benim yaptığım gibi vites aralarında gazdan ayağı çekmeden turboyu boşaltmadan. aynı farkı corsa yapabiliyor. bu arada sadece chip ne derece etkili bu duruma onu bilemicem. ben chipten sonra egzostu manifolddan itibaren değiştirdim. hava filitresi borularını alüminyum yaptırdım. motor yakıt katkılarını hiç ihmal etmem hep ışık yanana kadar beklerim ve 50TL mazot alırım. her seferde üstüne hemen würth ün mazot katkısı koyarım. 2 seferde bir injektör temizleyicisini ihmal etmem. bu şartlarda ben arkadaşımın hondasını geçtim. tabi arkadaşımın yerine daha usta bir kullanıcı olsaydı durum ne olurdu onuda tartışmak gerek. :)

honda orjinalde 110 hp verirken remap ile muhtemelen 118hp civarı verecektir. tabi kağıt üzerinde. dyno'da motor durumuna göre değişir.

bu arada şunu da unutmayalım. evet yeni civic 125 eski civic 110 hp ama 110'luk olan daha hızlı. hem daha hafif hem daha aerodinamik. ;)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
honda orjinalde 110 hp verirken remap ile muhtemelen 118hp civarı verecektir. tabi kağıt üzerinde. dyno'da motor durumuna göre değişir.

bu arada şunu da unutmayalım. evet yeni civic 125 eski civic 110 hp ama 110'luk olan daha hızlı. hem daha hafif hem daha aerodinamik. ;)
eski hondalarla aşık atamam bile. onların tek kapı 1.4 is leri bile canavar :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
130km/s'den sonra dikiz aynanda yoktum ama :sulanma:

şaka bir yana uygun bir vakit ayarlayıp parkura çıkalım ;)

bu sefer kayıt yapalım ama...

olur yapalım...trafiksiz kapalı bir yer bulursak...:D

bugun yolda sabah gidiyordum porsche cayenne arkamdaydı ben hızlı gidiyordum yetişmem gerekiyordu...ben öndeydim ikimizde sola dogru dönüş yaptık çok yavaşca hızımız 30 km idi galiba adamla aramda 2 araba fark vardı benim 1 km kadar mesafede adam benim 2 arabalık farkı kapadı birde hemen heöen 1 boyda fark attı o derece yani...tabi benim ona kafa tutmak gibi bir niyetim yoktu ama..onu gördükten sonra bizimkiler araba değilmiş dedim...:)

Son düzenleme:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sonuç? sonuç?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu yalan oldu yada corsa anahtarını kaybetti :D

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuş yukarı drag yaparsanız corsa alır :) onun dışında benzinli araçlar kalkışta daha hızlı (yakın güçlerdeki dizellere göre).

Corsa'da chip hariç komple egzoz varmış, hava filtresi varmış Civic'de ise sadece chip var galiba Haksızlık değil mi? :)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
hondada chipte yok. tamamen orjinal bir v-tec

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuç noldu?_