Corsa 1.7 silkeleme ve rolanti sorunu

Tayfun Adali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayi alali daha 1 ay olmadi ama sorun ustune sorun yasiyorum.
Aracim 2003 1.7 corsa gaza bastigimda ozellikle 80-120 km hiz arasinda aracta silkeleme yapiyor ve rolantide surekli 1000-1200 devirlerde duruyor.bazi forumlarda beyin uzerindeki on tarafa yakin olan sokette mazot varsa beyin degisir veya tamir edilir gibi yazilar okudum..yasadigim durum bu mazottanmi kaynaklanir?ayrica kimse o mazotun nerden geldigi konusunda birsey yazmamis,soketin icine mazot nereden nasil geliyor?bu sıkıntıyı gidermek icin nasil bir yol izlemeliyim?yardimlarinizi bekliyorum.Saygilar

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alırken baktırmadınmı belli değilmiydi ? yoksa sonradan mı oldu ? niye soruyorum bu problemi senden önceki satıcı nerden kaynaklandığını adı gibi biliyordur geçici bir çözüm üretip sana satmış ,bence önceki sahibini ara vede ağzını ara muhtemelen bilgi verecektir . Ancak kavga eder gibi değilde güzelce acıtmadan :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mehmet gazihanı bul o sana yardımcı olur.problem pompa beyninde

Tayfun Adali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet gazihanla konustum beyin olayi kolay dedi mazot sizintisini bul once onu hallet sonra gel bana dedi..buraya kadar hersey guzel ama bu mazot soketlere nereden geliyor hangi parcanin degismesi lazim? Forumlarda okudugum kadariyla yuksek basinc sensoru ,mazot pompa musuru gibi seylerden bahsediliyor.sizintiya sebep olan parcanin adi nedir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vallah sızıntı işi zor benimkini usta 2 günde bulmuştu.devir saatinin oraya sızana bile rastladım

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet gazihanla konustum beyin olayi kolay dedi mazot sizintisini bul once onu hallet sonra gel bana dedi..buraya kadar hersey guzel ama bu mazot soketlere nereden geliyor hangi parcanin degismesi lazim? Forumlarda okudugum kadariyla yuksek basinc sensoru ,mazot pompa musuru gibi seylerden bahsediliyor.sizintiya sebep olan parcanin adi nedir?

Hocam, sanırım istanbul da oturuyorsunuz. Bostancı opel team servisine arabayı bi gösterin derim. Belki başka bir pompa beyni ile denemek gerekebilir.

Benim bildiğim mazot pompasının içindeki basıncı ölçen parçada sıkıntı olursa pompa fazla basınçla mazot basıyor ve mazot dışarı sızmaya başlıyor. Sızan mazot kablo demetinden üst beyine kadar çıkıyor. Yani üst beyin soketini sökünce takıldığı yerlerde mazot kalıntıları falan varsa bu tür bir olay gerçekleşmiş olabilir...