Corsa B 2000 1.2 16V Açık Hava Filtresi Yardım

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracımda markasını şuan hatırlayamadığım bir açık hava filtresi var.
Tecrübeli arkadaşlara sorum şu;
Sizce filtreyi mi temizleyeyim (Bunu sorma sebebim temizlemeye çalıştıktan sonra performans sıkıntısı ya da deforme olma riski)
Yoksa yeni bir tane mi alayım. Akabinde şöyle bir soru geliyor; alacaksam ne marka alayım ya da nelere dikkat edeyim.
İstediğiniz sorudan başlayabiliriniz, süre sıkıntınız yok :rakir:

EDIT : Yoksaaaaaa orjinal parçaları temin edip onları mı taktırayım. Çünkü aldığımda da açık hava vardı.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracımda markasını şuan hatırlayamadığım bir açık hava filtresi var.
Tecrübeli arkadaşlara sorum şu;
Sizce filtreyi mi temizleyeyim (Bunu sorma sebebim temizlemeye çalıştıktan sonra performans sıkıntısı ya da deforme olma riski)
Yoksa yeni bir tane mi alayım. Akabinde şöyle bir soru geliyor; alacaksam ne marka alayım ya da nelere dikkat edeyim.
İstediğiniz sorudan başlayabiliriniz, süre sıkıntınız yok :rakir:

EDIT : Yoksaaaaaa orjinal parçaları temin edip onları mı taktırayım. Çünkü aldığımda da açık hava vardı.

orjinalinin temini pahalı olabilir çıkma bulamassanız. temizleme kiti ile birlikte kn aem green gibi bilindik markaların filtresini alın.markasızların ne olduğu ve işe yarayıp yaramadığı belirsiz.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balata spreyiyle temizleyin güzelce durulayın wd-40 ile dıştan yağlayın 5000 km götürür

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler, önümüzdeki hafta saniyede kampa girecek arabam. Gelir gelmez değiştirmeyi düşünüyorum. Temizleyerek falan riske atmayım diyorum. Bu arada şuan kinin markası CarSpeed miş.
Opelli günler